Svećenik o molitvi na trgovima: 'Skupovi molitelja su legitimni, ali i kontraproduktivni'
Trojica stručnjaka o tome treba li zabraniti okupljanje molitelja na trgovima i kakve poruke šalju o odnosima muškaraca i žena u našem društvu
Komentari 52
Samo vragu smeta molitva! Pa bio on svecenik, biskup, laik vjernik ili ateista, ako ima nesto protiv molizve gdje god da je potaknut je vragom! Nemoj me zatajiti i nemoj se mene sramiti poručuje Isus...da su biskupi pravi vec bi se pridruzili ali oni su kupljeni od politike na nacin kojemu se bl Alojzije protivio. Cudimo se zasto nije proglasen svetim!? On sam ne zeli kad vidi kakav narod i kler ima!
Uz današnju isključivost, agresiju, nerazumijevanje za druge, a posebno one koji drugačije misle klečanje i moljenje je drugi put. Ne potiče agresiju, ne odgovaraju na provokacije i histeriju kojoj su izloženi i sve više smetaju. Pa nekako mi se činini da baš zato ih treba podržati i stati uz njih. Pa na kraju i početi klečati i moliti. Sigurno je bolje to nego širiti oko seber žuč, bijes, jad i netoleranciju. Ovo je ipak bolji put.
Kao socijalist/socijaldemokrat staroga kova po svjetonazoru velim - ako ste mislili da će tzv. ''povorke ponosa'' pod famoznim duginim bojama ne izazivati reakciju ljudi koji su oprečna svjetonazora onda ste nerazboriti. Akcija - reakcija. Što je najgore, agresivno guranje društva u zeleno-LGBTIQ+ stranu mnoge koji su ''u sredini'' počet će tjerati u suprotnu klerikalno-desnu stranu. Umjesto ravnoteže u društvu, potičemo krajnosti. A znamo kako to završava.
Oni kojima molitva smeta ... su sigurno sami od 45 i s potomcima do danas proganjali Hrvate.
Još jedan o moliteljima...davno nije bilo novih osvrta na tu temu. A o Silicon Valley Bank još ništa (makar i prepisano)?
Čim ste vi histerični svaki dan, uspješni su.
Ne vidi se agresivnost ili netolerancija kod molitelja,za razliku od nedavnog osmomartovskog skupa.
Bolje da se mole na trgovima nego da idu u Kumrovec svake godine 25.05. i tamo se klanjaju sotoni.
Kako kleknem i molim samo u crkvi, groblju ili doma, malo mi je to klečanje svojevrsna ekstravagancija i čini mi se neprilična molitva mitingiranjem ili čak stadionskom manifestacijom. Ali je ispala duboko "in", jer je, poput snijega zvijerke, istjerala na čistac sve one (opasne, sotonske, monstrumske, nehumane i ostale) vragove semaforskih i drugih boja, pa je treba i pozdraviti i stalno ponavljati. Poput one izvrsne odluke pulskog gradonačelnika, koja je "tjerala lisicu, a istjerala vukove raznih vrsta, uzrasta i "provenijencije". Očito je kako šutnja (gladnog, a sitog i umornog svega, svekolikog) hrvatskog naroda pomalo prestaje. Napokon.
Da mi je znati koji su to "svećenici". Uvik sam govorila, i to je i opće poznata stvar, da, nažalost, ima zalutalih posvećenih lica u Crkvu, koji su, opet nažalost, promašili svoj poziv (u životu). Jednog dana će (kao i svi mi) odgovarati Stvoritelju za svoja (ne)djela. Oni posebno jer im je više i dano.
Molitva najviše pogađa sotonu i njegove male podanike.
Autoritet na bilo kojem području jest nešto što se stiče dugotrajnim trudom i žrtvom koja rezultira ojačavanjem količine i kvalitete znanja na znanstvenom području, ojačavanjem mišićnog tkiva i motoričkih vještina na području sporta, usvajanjem ispravnih navika i razumnih odluka na području morala i ljudskog rada kao i molitvom i dobrim djelima na području duhovnosti. Također, molitva za uspjeh na prije spomenutim područjima ne bi trebala biti problem kao ni poštovanje kojim okolina na tako stečen autoritet uzvraća. Ti ljudi mole da budu osobe koje zaslužuju poštovanje u obitelji. Moraju biti strašne ozljede uma i srca koje u tome vide ugrozu žena, upravo je obrnuto. Točno je, doduše, da takvi muževi čine ženskopravaške aktivistice, kojima zlostavljane žene opravdavaju postojanje ali i financijske inpute, suvišnima. A taj je resor, uz časne iznimke, pun onih koji se, doslovno i preneseno, hrane tuđom nevoljom. Zatim Fred... Teško je dobiti jasniju pohvalu pameti i morala molitelja nego što je to protivljenje freda matića. Teško mu je, ipak, poreći određenu stručnost na području nadnaravnog kad se čovjek sjeti njegovog čudesnog ozdravljenja...
Neka mole, nema tu ništa loše. Kosi se s preporukom u Zakonu i zapravo je politički spin, ali bože moj..... Svi imaju pravo na javnu prezentaciju koja nikome ne šteti.
Kojoj župi ti ljudi pripadaju. Neovisno kojoj.Svaki župnik vodi brigu o svojim župljanjima.To je zapravo pomoćni pastir Biskupu.INa prvom mjestu je okujanje ljudi u crkvi .Misa je za svakog katolika osnovna i temeljna obveza prema zajednici.Nedjelja je dan za misuu i obiteljski ručak.Naravno da to svima nije moguće.Uz nedjelju posebno se slavi Bozic,Uskrs,V.Gospa .Ali pošto sma većinska katolička država to su i drzavni blagdani.Zbilja u tr dane su crkve takorekuć otvirene i može svatko doći na ispovijed i pričest.Tijekom godine je jako puno Svetaca koje slavimo sa svečanim misama.U obitelji su tradicionalne molitve uz jelo i Zdra o Marijo navecer.Istina ta se tradicija polako gubi.Ali to se može obnoviti .Molitve a pogotovo milisrđa nikad dosta.Ovo po ulicama nanisi se šteta velika istinskim kršćanima. To mi nekako sliči nekomNovovjerstvu.Istina Krunicu možete moliti u svakoj prilici .Na ulici,u cekaonici,tramvaju itd.
nek idu klečati na Markov trg
rekli su mi neki ljudi da je u Hrvatskoj na javnim mjestima zabranjeno grljenje i ljubljenje, jer je to "nemoralno"...i sama sam primijetila da se nigdi u javnosti ne vide parovi, a ni prijatelji koji izražavaju ljubav grleći se i ljubeći...to je dosta čudno za jednu katoličku zemlju, jer bit kršćanstva je ljubav...pogledajte papu Franju kako se dodiruje, grli i ljubi sa vjernicima
21. stoljeće, ljudi idu na Mars, Higgsov bozon, gravitacijski valovi, slike crne rupe, da ne pričamo o drugim čudesima tehnologije i znanosti ....i onda prošećeš trgom jedne subote i ekspresno se vratiš u mračni Srednji vijek....
ne bi me uopće čudilo da i ove extremiste financiraju isti oni koji financiraju i religiozne extremiste u Poljskoj...a znamo tko financira religiozne i političke fanatike i extremiste svih boja po cilom svitu: talibane, Al Quaedu itd.itd...Amerima je sasvim svejedno koje su nacije i religije njihove mušterije, jer oni gledaju samo lovu i interes...u Poljskoj su već postigli cilj da ovakve grupe rovare protiv EU-zakona i pravila
Promašili ceo futbal su i gotovo. To više nije tema. To je netema.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
u početku uopće nisam bila za njih, sad sto ih vise napadaju ,,progresivci iz mozemo i sličnih-to su mi oni blizi. odlučiti izmedju onih koji mene kao zenu zovu,pichkom, i onih koji sute i mole, uvjek ovo drugo, ovi prvi me vide kao organ a ne ljudsko bice, da li te ,,zene,, svjesne da rade protiv sebe ili plaćene ili preg-lupe. a kad bolje pogledas to i nisu zene, to su trans, lez-be, i afž