Stručnjaci o uhićenim Hrvatima: 'Posvojitelji su prepušteni sami sebi, nigdje ne piše kako posvojiti djecu iz stranih država'
Stručnjakinja za međunarodno posvajanje Diana Topčić Rosenberg rekla je da je "do ovakve situacije došlo zbog toga što smo godinama kao država, kao izvršna vlast, zatvarali oči pred realnošću koja postoji u Republici Hrvatskoj"
Komentari 38
Ajde neka strucnjanika objasni zasto ovi "posvajatelji" nisu mogli pronaci dijete na cijelom europskom kontinentu nego su trebali ici u suspektne africke drzave? Mozda zato jer im niti jedna normalna drzava ne bi odobrila posvajanje kada vide na sta lice ovi ljudi? Kako ces nekome sa teskim mentalnim poremecajem (tzv. transrodnost) dati da odgaja dijete? Ovdje se pokusava opravdati trgovina djecom, a nitko se ne pita da li ta djeca zele zivjeti sa tim ljudima.
tko je zaboravio, neka ovdje na Večernjem pronađe članak iz 2013.: Slučaj Kongo: Mama iz Zagreba vodila trgovinu djecom iz Konga
Nije njima ovo prvi puta???
To su monstrumi i trgovci ljudima, nikakvi posvojitelji. Koje su im bile namjere s tom jadnom dječicom? Zaslužuju 20 godina tamnice.
Zatvaramo oči jedino na pozicioniranje ovakvih bolesnika u gradu i državi. Baš zanimljiva ekipa.
Na žalost naša država podržava kriminalne organizacije i aktivnosti kao što je trgovina djecom. I zapamtite, sve će poduzeti da se kriminalci vrate doma, umjesto u dugogodišnje zatvore ondje gdje su ih zatekli u kriminalu!
Kad će biti procesuirani djelatnici (kriminakci) iz MUP-a koji su izdali ilegalne dokumente???
javljaju se svaki dan po jedan leftardi da bace ljagu na hrvatsku, umjesto na svoje trgovce djecom, svi su oni jako dobro znali zasto idu bas u kongo-odvjetnicu je uzela mater od alme subašić, zena koja je bila pravobraniteljica: dakle sigurno je razgovarala sa kćeri prije nego je išla u kongo,obje kao radnice na sudovima znaju šta znaci da zemlja nema konvenciju i znaju zasto su predale sudu koji nije njihov po prebivalištu
Nepoznavanje zakona nije olakotna okolnost pri snošenju posljedica ukoliko se zakon prekrši. To je osnovni pravni postulat. Pa nisu ministarstva dužna objavljivati tumačenja zakona stranih zemalja.
Kako je novinarska struka, između ostalog, istraživačka mogu li nas malo više informirati o djelatnici Ustavnog suda, funkciji na kojoj radi i možda još ponekoj zanimljivosti? Navodno joj je i majka dosta poznata u pravnim krugovima, a navodno se uz istu vežu i neke afere. Imaju li poznanstva u sudačkim krugovima, a koja su mogle iskoristiti za pogurance i možda kakav žmiranac na jendo oko u proceduri dobivanja dokumenata? Naime, znamo kako smo svašta saznali u aferi o INA-i o obitelji Škugor, pa čak i kako su roditelji skupljali lemozinu u crkvi. Bilo bi u redu da se na isti način poprati i ova ekipa. Molim nemojte mi brisati komentar, malo pomažem s "hintom".
Sve u zatvor na dugo,dugo godina... a njihove partnere i nalogodavce isto tako :)
"stručnjaci" su trebali pomoći "posvojiteljima" da posvoje djecu u Hrvatskoj a ne da nam popravljaju krvnu sliku sa djecom iz trećeg svijeta . Neka im sada bude kako su si skuhali . Kao da su išli kupiti kućnog ljubimca Bogu iza nogu . Zasluženo !
Lijepi im je objašnjeno. Daš pare, potplatiš suca u Kongu, dobiješ papire, naš odvjetnik ode kod suca s kojim jede i pije i djeca dobiju državljanstvo. Cijena 8- 10 000 eura, ovisno o kojem broju djece je riječ. Očito je ovdje riječ o popustu na količinu.
Sami su znali u što se upuštaju.Ići u Afriku po djecu tek tako.Neka snose poslijedice svoga čina.
Ne mogu vjerovati kakvu izjavu čitam. Il sam ja bedast, al meni ovo ispada da smo mi svi krivi što su ovi otišli u Afriku umjesto u npr Rumunjsku.
Dokumenti vec postoje! Znaci da su kontakti postojali prije, ako su tocni podaci u dokumentima. Morala bi biti komunikacija izmedu naseg MUP-a i njihove neke organizacije. Sve mi je nekako nelogicno! Ili mi mozda ne znamo taj put
ideš u zemlje 3. svijeta i kupuješ djecu. Zar se tako misli zaustaviti trgovina ljudima, što sa djecom koja na rasplodnim farmama ne budu probrana? Koliko je djece oteto roditeljima, zašto ne pišete o otkriću da je masa djece posvojena iz iste Afričke države u Belgiju ispala oteta roditeljima?
Hahahaha pa ko vam vjeruje,? Benčička i ekipa sad opravdavaju neopravdano. Znali su oni dobro kam idu. Ne muljajte
strucnjakinja za posvajanje... kakva perverzija. dakle kriva je drzava jer je saka aktivista otisla znajuci da krse zakone drzave u koju idu. odurno.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
opet "posvojitelji"... odeš sa novcima na tržnicu birati i nisi kupac već posvojitelj... idem posvojiti grincajg na tržnicu