Stravična nesreća kod Bjelovara: Mladić izgorio u autu
Najprije pokupio pješaka i okrznuo drugo vozilo te se zabio betonski most
Komentari 25
@Vito Ti previše gledaš SF filmove.
da, i?..... kaj bi mi sad?.... ak je izletio, sve je jasno: kriva cesta, hrpa nedostataka na vozilu za koje je kriv proizvođač, oblak koji je zaklonio mjesec, konobarica koja ga je napila.... ali nikako vozač, on je ne pogrešiv :D
23.05.2011. u 07:40h Vito je napisao/la: Pitanje koje nitko još, barem nisam pročitao, nije postavio: Zašto se vozila uopće i zapale? Postoje kemijski spojevi koji trenutno zgrušavaju gorivo, prilikom puknuća spremnika, a potpuno su neutralni sve do spoja sa zrakom.m. ____________________________________________________________ Da a što je s rezervoarom? zar nije i u polupraznom rezervoaru zrak? pa zašto se onda i to gorivo nebi po tebi \"skrutilo\" u rezervoaru i ko bi po tebi bio spreman plaćat takvo specijalno gorivo, recimo po 30kuna/litri
Ja mislim da ne naša vlada kriva što se benzin tako lako zapali.
23.05.2011. u 07:40h Vito je napisao/la: Pitanje koje nitko još, barem nisam pročitao, nije postavio: Zašto se vozila uopće i zapale? Postoje kemijski spojevi koji trenutno zgrušavaju gorivo, prilikom puknuća spremnika, a potpuno su neutralni sve do spoja sa zrakom.m. ______________________________________________________________ pa postoji i gorivo koje se zove DIESEL, i koje se sigurno neće zapalit...eto
Ovakve vijesti ne zaslužuju biti na naslovnici,
Sudbine su to moj arcaniuse.Ovaj mladic je svoju gresku platio skupo, i nemas pravo da ga optuzujes a da i neznas u cemu je stvar.Ovo se moze svima nama desiti.Iskrena sucut obitelji preminulog.
Dan dolazi,ja sam suprotnog misljenja i ne vidim nista loseg da se ovakve stvari pojavljuju na naslovnim stranama.Mladi ljudi nek vide sta se sve moze desiti, i kakve posljedice ostaju.Ovo bi moralo sluziti kao neka vrsta opomene.Za vrijeme komunizma su postavljali krizeve i to puno vise nego danas kraj ceste i to je na neke vozace djelovalo,a i na mene i to u velikoj mjeri,a to sam cuo i od mnogih drugih vozaca.Kao profesionalni vozac sam imao veliki respekt prema krizevima.Znam i to da je nekima to bilo i jos uvijek im je smijesno,ali ima nesto u tome.Vjerujte mi.
Steta sto mladi ljudi ne promisle prije voznje da treba prilagoditi voznju uvjetima na cesti.Igor je 25 godina star i kada je isao za vozaca sigurno je ucio da se treba oprezno predrzavati uvjeta koji se nalaze na cesti prilikom voznje. Nazalost,svi komentari kakvi bili ali je mladi covjek ziv izgorio u automobilu. Zalosno ali istinito.Zato bi svi vozaci trebali da se promisle na ovakve tragedije i da budu malo obzirniji na cestama javnog saobracaja. Obitelju ovoga mladog covjeka izrazavam sucut.
policiju na ceste i na svaki ugao pa nek pisu prometne kazne... em ce se nezaposlenost smanjiti a proracun napuniti.... velika vecina vozaca danas je neodgojena bagra (bez obzira na godine) koja ne postuje prometna pravila i misle da jeje cesta njihova i voze kako oni zele...
VITO pitas sto se je auto zapalilo ? U petak 20 svibnja 2011 g.vozio sam auto potpuno tehnicki ispravno,prva registracija mu je bila 2003 god.Kada sam stigao nakon 8 km parkirao sam auto i poslije pola sata slucajno sam pogledao a ispod haube moga auta plamen oko pola metra.Nabrzinu sam uzeo vatrogasni aparat i gasio ali je bilo nemoguce pogasiti.Nazvao sam vatrogasce koji su dosli za 8 minuta ali je prednji kraj izgorio.Zasto jos se nije ustanovilo.Bez ikakvog udara ili slicno,auto se zapalilo??
@Vito vozila se vrlo rijetko zapale cak i kod najtezih nesreca jer sama konstrukcija i polozaj spremnika za gorivo na takvom mjestu da on pretrpi najmanja ostecenja (nesto kao polozaj crne kutije u zrakoplovu)... nisu to americki filmovi kod kojih ogrebes malo auto a on se zapali. da je vozac imao barem malo pameti onda mu se ovo ne bi ni dogodilo.
Ovaj je sigurno odma platio i odradio svoju kaznu, za sustav ovo je najveća ušteda.
Brojim u kratko vrijeme je to vec 12.-ta poginula osoba na Hrvatskim cestama smrti.Razlozi:Sigurno nisu zadovoljstvo sa zivotom u Hrvatskoj.
Hrvatska bi postala najbogatija drzava od naplaze kazni i rijesila se svih dugova kad bi nabavila jedno 1500 fotoradara... i konacno bi svi bili prsiljeni vozici civilizaranije.
I onda je neprilagođena brzina prekršaj koji vrlo često završava smrću, a travica kazneno djelo. Bemti sve.
Kad bi se sudstvo bavilo iskreno svojim poslom pa kad bi se kazne za recimo prebrzu vožnju naplaćivale redovno i bez ustupaka, a bile odrešite ... drugačije bi se svi ponašali na cesti! Čak i kad voze koku pored sebe!
Tako je to kad magistralne ceste u gusto naseljenim prigradskim naseljima prolaze \"kroz dvorišta\" umjesto da su se napravile gradske obilaznice i pristupni pravci. Za bjelovar nije bilo \"para\" ali za jandrokovićev stan u zagrebu jest.
bio sam prije 2 sata sa njegovim susjedom iz Tomasa i kaze da je on uvijek divljao na cesti i svi su ga se bojali.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pitanje koje nitko još, barem nisam pročitao, nije postavio: Zašto se vozila uopće i zapale? Postoje kemijski spojevi koji trenutno zgrušavaju gorivo, prilikom puknuća spremnika, a potpuno su neutralni sve do spoja sa zrakom. Što nam vrijede silni \"zračni jastuci\",\", pojasevi, kad su nam najopasnije stvari u vozilima potpuno nezaštićene? Najgora smrt, a tvornice vozila uopće ne brinu o zašti od požara. Čak niti u zrakoplovima komercijalnih letova. Ali nedavna nesreća zrakoplova tankera, dokaz je kako gorivo ne mora planuti nakon sudara zrakoplova sa zemljom. To, vojno, gorivo je \"obogaćeno\" nezapaljivom kemikalijom kako bi zaštitili ubojice. No, koga briga za obične građane kad je riječ o ogromnim zaradama na jeftinom lakozapaljivom gorivu.