Španjolska traži uklanjanje spornog simbola s groba ustaškog časnika: Obitelj se žestoko protivi, prijeti sudom
Luburić je nakon pada NDH pobjegao u Španjolsku gdje je živio kao politički emigrant u vrijeme režima generala Francisca Franca, koji je bio priznao NDH
Komentari 192
Triba mu zalipiti bosanski grb, a umisto Ljubuški Hrvatska napisati Ljubuški Bosna i Hercegovina. Umisto vitez napisati zločinac, umisto general krvnik.
kakve gluposti.. miči grob... znakovlje je najmanji problem...
naciste treba sasvim jasno i nedvosmisleno obilježiti.
Samo deri po ustasama! Cuj obitelj priti sudom! ajde...
Ja ne razumijem zašto se tako pjeni te Sav normalni svjet kojem se i vi priklanjate znaju i govore ko je bio ovaj monstrum? Zločinac koji je svojom rukom ubio djete u Jasenovcu i pokazao, "Tako se to radi "
Sve su zemlje protiv veličanja fašističkih pripadnika i njihovih obilježja, samo to Hrvatska tolerira. Sramota!!!
vrijeme je da i Hrvatska uvede ogromne kazne za osporavanje povijesnih činjenica klanja i brutalnih ubojstava kao što to imaju zemlje na zapadu... brzo bi ove naše ustashe zašutile po portalima..
Prijete sudom ako se ukloni fašistički simbol pod kojim je pobijeno stotine tisuća nevinih ljudi. Zbogom pameti! Ne bih se čudio da poneki estradni umjetnik također iskaže svoje negodovanje takvom namjerom.
tuđmanov hdz ne miruje u uništavanju svega hrvatskoga.
Još jedan iz HOS-a ... No njega ne spašava dvostruka konotacija. 🤪😜
Jel to onaj što je utek'o i ostavio hrvatsku mladost na milost i nemilost? Ta junačina?
"Ustaškog časnika!? Ratni zločinac, zapovjednik lanca konc- logora, bar ima grob za razliku od 80 000 jasenovačkih žrtava koje to nemaju.
Bravo španjolci!!
A najbolje je ono "Ljubuški Hrvatska!
Ne moraju mijenjati grb jer nije ustaški, već neka škrabotina, ali nek mijenjaju ovo Ljubuški, Hrvatska jer ta hercegovačka rupetina nema veze s Hrvatskom.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sam grb na grobu kao takav nije sporan jer nije objektivno i službeno ustaški, po meni su dvije stvari na grobu sporne, izuzetno sporne, prva, da je Vjekoslav Luburić nekakav general nekakve hrvatske vojske jer hrvatska vojska od 1102. do 1991. ne postoji, i druga da je rođen u Ljubuškom u Hrvatskoj. Natpise na ovom grobu definitivno treba mijenjati. A ako se smatrao Hrvatom ne vidim ništa sporno ni ikakav problem za njegovu obitelj da mu na grobu danas bude službeni hrvatski grb.