Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 99
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Kuća strave
Povratak na članak

Slijepi Županjac od 250 kg godinama zatvoren u stanu

– Nesretnik živi s majkom u izrazito, da se tako izrazim, nehigijenskim uvjetima. U ovom slučaju to znači okružen vlastitim izmetom.

Komentari 33

Avatar neugodan
neugodan
21:15 17.06.2010.

####################################### \"ali ni onamo ga nećemo moći smjestiti bez pristanka majke koja je njegov zakonski skrbnik\".... ma kakva su ovo sranja??????? Zlo od majke u zatvor a njega zbrinuti u domu za djecu. Jadan covjek. #######################################

VL
MM
Mladen Miletić
21:47 17.06.2010.

Dobro da se ovo ne događa i u Hrvatskoj i kod Hrvata !

VL
PE
pep
21:57 17.06.2010.

Pa`` normalno`` kad sluzbe sluze da uhljebe njihove sluzbenike. Inace u Hrvatskoj se zivi bolje nego u Njemackoj .( Hebrang)

VL
MA
mališa
23:27 17.06.2010.

Zašto u dom za decu? Čovek ima 43 godine.

VL
ST
Stole1
02:06 18.06.2010.

Postoji puno takvih teško bolesnih, najčešće mentalno ograničenih osoba, koji su skriveni od javnosti i često puta ih se tek otkriva tek kada se nešto dogodi sa njihovim skrbnikom, a katkad, što je bio slučaj i kod nas, te osobe nisu uopće od rođenja nigdje prijavljeni tako da službeno ni ne postoje (jer je to sramota za selo bila prije 50ak godina) te cijelo to vrijeme \"žive\" zatovoreni najćešće u jednoj sobi ili kući, na svoju i žalost svojih skrbnika.

VL
AT
atz
09:44 18.06.2010.

Godinama su znali i ništa poduzeli?????? Bravo susjedi i bravo zavod za socialno!! Super ste stvarno vi na zavodu! Trebate nam.. Vi ste naš spas!

VL
AT
atz
09:45 18.06.2010.

Sve na ovim socialnim ustanovama u zatvor.

VL
DV
djon vejn
23:12 17.06.2010.

This Is Hell We\'re In

VL
ŠI
Šiljka
21:07 17.06.2010.

Meni nije jasno da se u ovakvim slučajevima godinama oteže, a onda se , zbog neizdrživosti, više ni trena ne čeka! Kako se može smatrati kršenjem nečijih prava ući mu u dom, a nalog za to se sigurno može ishoditi zbog opravdanih i \"opipljivih\" (npr. smrad, jauci...) razloga, dok se istovremeno ne krše prava onoga koji je zatočenik u tom istom, vlastitom domu ( i dreku)!?

VL
AB
al bundy
21:12 17.06.2010.

strasno.

VL
Avatar million
million
23:08 17.06.2010.

Znaci postali smo skoro kao i ovi iz EU, to vam je svakodnevnica u EU ljudi !!!! Znaci susjedi su tek poceli reagirati kada je smrad bio toliko nepodnosljiv. Ljudi se sve vise i vise zatvaraju u sebe, nema vise pravoga susjedstva niiti socijajnih kontakata. Ali to nije jos nista, kako ce da bude udjemo li u EU odakle to sve dolazi!!!

VL
XN
xnet0822
08:28 18.06.2010.

Majku poslat na Psihijatriju i na obvezno liječenje od alkoholizma, a sineka isto na Psihijatriju i na tretman mršavljenja !

VL
OB
-obrisani-
21:19 17.06.2010.

Hdz zna!!!

VL
OB
-obrisani-
22:00 17.06.2010.

hrvatska zemlja apsurda

VL
LB
light_blue
22:38 17.06.2010.

Grozno!! Nadam se da ce se covjek oporaviti i dobiti pomoc koju godinama nije imao i starica dobiti adekvatnu pomoc, kad vec nije sva svoja!

VL
MA
MagicSerb
01:04 18.06.2010.

\"Kako može biti sposobna brinuti se za nekoga drugoga kada je već 15 godina u istoj haljini, a kosu nije oprala već dvije godine, ističe jedna od susjeda\", hahahahha.. Ej, a mater mu pije vino. Pazi, ne rakijetinu ili pivo,, već vino. Riba uživa u alkoholu sa stilom.Naravno, slučaj je tužan. Čoveku je potrebna pomoć ustanove i profesionalaca obučenih za takve slučajeve, ali šta u Hrvatskoj još funkcioniše kako treba? \"Vozač i medicinski tehničar u kuću su navodno zbog smrada koji je iz nje dopirao ušli tek nakon što su stavili zaštitne maske i rukavice\", hahahha. Proklinjali su dan kad su se školovali za to za šta su se školovali, hahaha. \"Zaštitne maske\", hahaha.. To je onaj smrad kad te tera da povratiš. Ima jedan grafit u mom kvartu: \"Bez muke nema povraćanja\". Ej, stvarno ste anale. Nit manje države, nit veći\' go**na, hahahaha...

VL
BA
baš
07:03 18.06.2010.

Stvar je sasvim jasna, zakazala je socijalna služba odnosno taj socijalni radnik. Davno je trebao pokrenuti mjere protiv majke i tako zaštiti onoga koji o sebi ne može brinuti. Pa ne može se npr. nasilnom ocu pustiti da mlati djecu i majku zato što je otas i suprug! Kakav je to stav; Poznat mi je slučaj te obitelji jer sam već nekoliko puta, također na poziv susjeda, dolazio vidjeti može li i koliko u skrbi za bolesnika pomoći naš centar za socijalnu skrb- ostane li živ...- o čemu priča taj gospodin? Davno je morao, moga i trebao pomoći, a sada priča o tome što će predlagati ako ostane živ. Svašta.

VL
BA
baš
07:16 18.06.2010.

stole 1- ukoliko ti je poznato puno takvih, papir u ruke, sačini popis, pa prijavi socijalnoj službi, ona mora reagirati, ovaj što nije je izuzetak! Ova država je još uvijek socijalna država i iako teško ipak za ovakve slučajeve postojii procedura i može se puno toga učiniti. Nije istina da skrbnik odnosno u ovom slučaju majka mogu raditi što žele, dokle žele pa evo i do toga da pričamo o smrti osobe koja nikada nije mogla brinuti o sebi. To je naprosto neistina i pravdanje postupaka koji su krajnje neodgovorni. Ako želimo bolje ne smijemo se ponašati svi kao ovaj socijalni radnik i jednostavno reći ništa nismam mogao, doduše građani zbog neznanja to mogu, on kao državni službenik ne može!

VL
SA
santovena
08:36 18.06.2010.

O Bože, kakav mi to sustav imamo!

VL
AL
alapača
08:37 18.06.2010.

tog Vladimira Zlatarića iz Centra za socijalnu skrb u Županji treba na sud jer je položaj s kojega se treba skrbiti koristio za zanemarivanje, sudionik je u zlostavljanju nesretnog čovjeka (kao i lajavi susjedi). nakon tvrdnje sa sisačkog suda daa nema otmice kad jedan roditelj uzme i sakriva djecu od drugog roditelja, sad smo naučili da skrbnik djeteta ima još veća \'prava\' od roditelja kojima se ponekad, čitamo, oduzimaju djeca ako loše brinu o njima.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.