Slijedi li rat SAD-a i Kine?
Amerikanci, futurolog Peter W. Singer i bivši novinar August Cole, podigli su prašinu knjigom " Ghost Fleet: A Novel Of the Next World War" o potencijalnom ratu SAD-a i Kine
Komentari 100
Koji clanak ?! Ma dajte , molim vas , kako rece ona Nobelovka. Ja se vise bojim rata izmedju Lichtensteina i Andorra-e .
Zar itko normalan misli da razmnožavanje ovom brzinom moze proći bez masovnog trijebljenje?
amerikanci se polako privikavaju na svijet u kojem ih malo tko doživljava kao silu. oni su dužni kao niti jedna nacija u svijetu. njihov bdp je ionak jedna virtualna vrijednost, koju čini 50% burza. eto, bankari si podijele 5 mlrdlrd dolara nagrade, plaće su im ionak u desecima milijuna godišnje. pa ispadne prosjek od kolko, 50 tisuća godišnje? puno je to para, vatrogasac i policajac 35-40, inženjeri 80, i eto ti prosjeka, kojeg umjetno dižu ovakvi kiklopi. kad uskoro kina više ne bude tolko jeftina tvornička snaga, zapad će početi sve više izdvajati za robu iz kine. vi ne shvaćate da se svijet promijenio, mislite da se mijenja. jad bacite oko na mobitel, čiji je, otkud je, čija ga je ruka sklopila. i vrijeme silnih reklamiranja prolazi. vraćamo se na proizvodnju, opipljivu robu. promaknulo vam je da je kina već amerikance i birtance, francuze, otjerala iz afrike, još prije i iz južne amerike, uskoro i iz srednje amerike. pax americana će se uskoro odnositi na kanadu, bez portorika. unatoč silnom tiskanju dolara gospodarstvo im se nije pomaknulo. zato se okreću kubi,. tamo je barem zdravstvo učinkovito. florida će se pokrenuti.
Tesko je povjerovati da nas ceka bolja buducnost kad vidim planove velikih sila u buducnosti, po pitanju naoruzavanja.Siguran sam da nece doci do rata izmedu velikih,ali sam zato siguran da ce male i nejake drzavice platiti ceh zbog svoje slabosti kao sto su i dosad placale.
Jako je teško da velike sile budu išle u rat.. Njima je lakše zakuhati neki rat sa strane i prodavati soje staro oružje i nešto novoga,što u rade već jako dugo.. Samo treba pogledati koliko im ekonomija raste kad zakuhaju neki rat i odmah se vidi koliko im se isplatilo..
Vidim da je nastupila tkzv ljetna rupa. Znaci pomanjkanja informacija i senzacija. Nema veze, bitno je da se ne piše o Severini i njezinim ljubavnicima! Nekada su novine svako ljeto bile pune senzacijama o čudovištu iz Lok Nessa.
nedaj bože ratu,bilo kakvog pa hoće li se ovo čovjećanstvo ikada probuditi i urazumiti
Vjerojatno će zaratiti a iz razloga što SAD neće biti na mimohodu u Zagrebu a to Kineze jako vrijeđa.
Ne nego slijedi rat između Rusija i Amerike. Kažem to zato jer Amerika u Kolovozu bude izvodila najveće ratne vježbe u Europi. Zadnji puta su takve vježbe izvodili 2002 godine prije nego su napali Irak i Afganoistan.
USA i Kina su ekonomski isprepletani kao i Japan i Kina. Novinar lupeta.
SAD i Kina gotovo da i nemaju razlog da bi ratovali. Ali Kina s Rusijom ima i te kako. Za Kinu gotovo pitanje opstanka!
Dosta prdekanja po ovom portalu. Rat je neizbjezan, tako kazu Kinezi , a tako kazu i Amerikanci i EU. Kome se Rusija prisloni, pobjedjuje.
koje je ovo kretenluk danas, kultura smrti, kako proizvesti što bolje oružje da se može bolje ubijati, gdje mi i u kakvom svijetu to živimo? Ima li normalnih na brodu lkoji mogu zaustavit ove luđake. ako im kiksne ekonomija ondaa ajmo u rat, koji bolesnici..
ovo je komentar za ^kamenog& pa evo da ti kazem ja sad u americi sjedim evo devet sati navecer ljudi setaju piju sjede lupas konju jedan sve sto znas to cujes od drugi idiote
Neto bi trebao isprašiti "Velikog brata", dežurnog policajca i vrhovnog suca u svijetu!
Kad bi bilo, bilo bi dobro.
Ne, neće. Slijediće rat SAD i Japanske.
Kina ce sama sebe satrati , ono sto se tamo dogadja je totalno neprirodno , nenormalno ; komunizam i cisti divlji kapitalizam.
Gospodo sve je to lijepo, ali 70% svjetske trgovine se odvija oceanima, a 90% svjetske vatrene moći na oceanima otpada na NATO savez. Preostalih 10% raspodijelite na preostalih cca170 zemalja... 90% kineske nafte prolazi kroz prolaz Malacca. Jedna Australija jee sposobna trajno odsjeći dotok nafte u Kinu... Kina nikada neće sustići Ameriku vojno. Naravno da će joj pokušati parirati. Veća je šansa da će se Kina i Rusija zakačiti nego Kina i Amerika, a i to je dugoročno isplativo i Kini i Americi... Ruski Daleki istok je prazan i ogroman. Vladivostok je pun kineza. Dalje sami zakljucujte.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kako protiv Rusije,tako i protiv Kine,Amerikanci ratuju(ili "ratuju",drugim sredstvima) preko svojih predstavnika,na tuđoj zemlji,s tuđim ljudima i tuđim novcem.U isto vrijeme dijele lekcije o demokraciji i žive na račun predstavnika-ratnika i drugih zemalja u to upregnutih-svesno ili ne.Šta da radi Hrvatska?Da gleda,na prvom mjestu SVOJE INTERESE.Amen!