Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 3
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
OSTALA U INDIJI NAKON ISTEKA VIZE

Ruskinja s dvije maloljetne kćeri pronađena u špilji: Provodila je dane meditirajući. 'Naš dom u špilji je uništen'

Foto: Screenshot/X
17.07.2025.
u 09:56
Google icon Dodaj Večernji list među omiljene izvore na Googleu

Sridhar je dodao da je Kutina prije radila kao profesorica ruskog jezika u Goi, popularnoj turističkoj regiji, prenosi BBC. U špilji su pronađene slike hinduističkih božanstava, a ulaz je bio zaklonjen improviziranom zavjesom od crvenih sarija.

Indijska policija u državi Karnataka pronašla je Ruskinju s dvije maloljetne kćeri koje su se skrivale u zabačenoj šumskoj špilji. Naime, riječ je o 40-godišnjoj Nini Kutini i njezinim kćerima starima šest i četiri godine. Policija ih je otkrila tijekom redovne ophodnje na brdu Ramatirtha. Policajac Sridhar S.R. izjavio je kako je obitelj provela više od tjedan dana u špilji.

Vlasti su pokrenule postupak za povratak Kutine u Rusiju jer je ostala u Indiji i nakon isteka vize. Ona i djeca smješteni su u obližnji centar za strance koji nemaju reguliran boravak. Prema policijskom izvješću, Kutina je dane provodila meditirajući u špilji osvijetljenoj svijećama, a istražiteljima je rekla kako je "zainteresirana za boravak u šumi i štovanje Boga".

Sridhar je dodao da je Kutina prije radila kao profesorica ruskog jezika u Goi, popularnoj turističkoj regiji, prenosi BBC. U špilji su pronađene slike hinduističkih božanstava, a ulaz je bio zaklonjen improviziranom zavjesom od crvenih sarija. Nakon što je policija pronašla njezinu obitelj, Kutina je poslala poruku prijateljima: "Naš miran život u špilji je završio. Naš dom u špilji je uništen." Za Press Trust of India rekla je da je dane provodila slikajući, pjevajući, čitajući i mirno živeći s djecom.

Ključne riječi

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata