Ribić se sukobio s poduzetnikom: Prema kome da budemo solidarni, prema kapitalistima?
Jedan dio poduzetnika radi pošteno, drugi hoda po rubu kriminala, rekao je Ribić što se nije svidjelo Hrvoju Bujasu iz Inicijative Glas poduzetnika
Komentari 42
pustimo sada Ribića......radnici, pomozite "poduzetnicima", budite solidarni, odreknite se plaće jer kada prodje kriza oni će vas ponovo staviti na minimalac, neće vam platiti prekovremene, nećete imati godišnji, bolovanje... a oni će, izrabljujući vas, voziti auto visoke klase, izigravati biznimane, šetati u odijelima sa novim mobitelima... pravi kapitalisti
Što radi Bujas, preprodaje tuđe usluge. Biznis i po
Kakvi kapitalisti, ovo su feudalci i robovlasnici, ovdje im je raj. Čast iznimkama koji poštuju svoje radnike i dostojno ih plaćaju, takve možemo na prste nabrojati. Radnik je izjednačen sa socijalnim slučajem, dok radnici nemaju za kruh njihove gazde putuju po egzotičnim putovanjima, žderu s političarima po skijalištima, voze se u helikopterima i jahtama. Ne mislim na mikro podizetnike, zanatlije, nego na robovlasnike gamad kapitalističku...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Nema šanse da ovdje doživimo restruktuaciju državnim institucija (ne firmi jer firme nekaj proizvode a ovi su samo birokracija)dok god se sve te ljude ne natjera na rad (čast izuzecima) nema ovdje napretka.Što se mene tiče neka mi gazda vozi 250 mercedesa s-klase ako meni daje super plaću ja ću biti super zadovoljan i ne zanima me ko kaj vozi i koliko ima.Nas mlade zanima rad (normalan rad ne po cijele dane ) i dobra plaća za normalan život jer što više rada to bi i plaća trebala biti veća, ali ako je bruto 10.000,00 kn država ti uzme hrpu love za svoju birokraciju.Treba napraviti kao sve bivše komunističke države (Češka,Slovačka,itd) mali državni aparat i mali porezi na dohodak pa će ljudi dobro živjeti i željeti raditi(ovako svi žele samo u državne firme).