Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 114
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Objavio tri zbirke
Povratak na članak

Otac koji je pjesmom rastužio Hrvatsku: Sinovi su nam daleko... Kuća nam je ostala prazna

Slika Vinka dok ulazi u autobus i odlazi i dalje me proganja. Trebali smo ranije dići glas.

Komentari 41

Avatar Matija22
Matija22
18:03 11.09.2018.

neka idu bit će love kad se vrate kupit ćeš čitavo selo

VL
Avatar ovdje Maks
ovdje Maks
18:30 11.09.2018.

Rat, minska polja, mirna reintegracija, Ministri SDP Jakovina, Mostovci Panenic i onaj kog zovu Kvrgava Koža Romić, jako su ostetili, usporili i gotovo zaustavili Slavoniju, i ne samo Slavoniju!!

VL
Avatar ovdje Maks
ovdje Maks
18:47 11.09.2018.

Ministri Tolusic i Zalac, Horvat.. su prvi koji nesto rade, treba im dati jos malo vremena . Inace, ove pjesmice o Slavoniji nisu nove, pjevaju se bar sotinu godina najvise otislo i nestalo u bivsoj drzavi.n Slavonija je domoljubna i neunistiva, opet ce stati na noge, puno njih se vratiti.

VL
RZ
Rocky.Zg
20:20 11.09.2018.

Ovo je sve jako tužno. Ako nemamo mladih, nema ni radne snage, pa se ne moze nikakav posao pokrenuti niti se investicija moze isplatiti. Znaci da cemo uvijek biti ovako siromašni, jos i siromasniji.

VL
MI
midea
19:57 11.09.2018.

trebao si ranije prestati glasati SDPHDZ , imao si vrenena na zadnjim izborima glasati za nove mlade snage !

VL
VK
VKSS
19:01 11.09.2018.

Nažalost nema ništa bolje od hdz-a,a to je i bio cilj...bježite mladi,mirovinu vamo necete zaraditi jer ce biti pokradena kao i sve

VL
AJ
ajkic1
19:00 11.09.2018.

Što je narod izabrao to je dobio sad je došao u bezizlaznu situaciju da ga napuštaju mlade generacije i pametno rade jednostavno nađu se posao skrpe nešto novaca i odoše raditi vani jer od obećanja se ne živi a višee ništa ne možeš reći bože sačuvaj i neka nam dragi bog bude na pomoći a i da nam otvori oči da barem sačuvamo nešto mladosti

VL
Avatar Debilni-hrvatina
Debilni-hrvatina
19:51 11.09.2018.

Ja da sam na mjestu od političara sada bih uveo porez za odlazak u inozemstvo 😎😎😎

VL
Avatar dzambo
dzambo
19:00 11.09.2018.

Kak je krenula Globalizacija Ekonomije I stvaranje mnogi novih drzava u poslijednjih 20 I vise god. Europa je neka vrsta politickog global igraca (plejera) u globalni kapitalizam u njegovim Europskim rubovima I na Europskoj periferiji sa svime sto sa tim donosi sa sobom. To znaci da su ovi krajevi ukljuceni u taj Globalni Kapitalizam NE NA NACIN DOBITNIKA NEGO NA NACIN GUBITNIKA u smislu vecine populacije...Samo jedan mali dio je uspio postati profiter tih procesa ali to nije dovoljno da bi se oformile nase autothone burzoazije odnosno uspjesne suverene elite koje bi ovim ljudima mogle same osigurati neku bolje buducnost...To su uglavnom komprodorske elite koje su instalirane od strane mocnih centara koji nisu cak ni Europske nego su transnacionalne kako u politickom tak I u ekonomskom smislu….to je jedna situacija za koju bi se cak reklo da je neokolonijalna...koja nikada na ovim prostorima do sad nije bila….prije Yuge vecinom se zna kak je bilo I ko je bio ko….za vrijeme Yuge isto tak….ali ovo sad e to je nesto drugo dosad nevidjeno I jako razarajuce za vecinu populacije na ovim prostorima…..

VL
Avatar fenixem
fenixem
20:13 11.09.2018.

Koliko ova drzava ima svojih turborvatina i patriota,toliko ih je da se ne mora bojati cetnika ni srba!!

VL
SP
Sveti_pećinski
22:05 11.09.2018.

glasao si za HDZ, lepi Mario... dobio si Diznilend, lepi Mario... 'bi se sada ti!

VL
Avatar fenixem
fenixem
19:29 11.09.2018.

Bježi se žestoko. Bježi se od pogane vlasti, od lažljivaca po parlamentima, od obijača budžetskih trezora, od potkupljivih sudaca, od korumpiranih doktora, od odvjetničkih derikoža, od namještatelja tendera, od profesionalnih zapošljivača, od besprizornih državnih službenika i njohovih uhljeba, od prodanih novinara, od lažnih pisaca, od „poduzetnih“ političkih stranaka, od narcisoidne akademske zajednice, od licemjernih profesora, od političkih lupeža, od neiskrenih i pedofilnih Popova i poniznih Hodža, od tri predsjednika, 12 premijera, 150 ministara, 600 savjetnika i od tisuću poslanika i odbornika, od dodika, izetbegovića, čovića, Ivanica, radončića, Vucica, šešelja, Grabar-kitarovića, plenkovića, đukanovića, Ivanova, zukorlića, tačija, i od svih ostalih slicnih kradezeu ili drugih slicnih koji su čovjekovu domovinu pretvorili u kokosinjce u Kojima se kokodače ili bleeji u crkvi kao i u dzamiji od zore do sumraka, i od sumraka do praskozorja, bez prestanka, desetljećima. pa i sutra .jer ste bili i ostajete samo Balkan..

VL
Avatar fenixem
fenixem
19:20 11.09.2018.

Hrvati su uvijek odlazili trbuhom za kruhom, jer trbuh, za razliku od glave, javlja kad je prazan.....

VL
Avatar puky
puky
19:10 11.09.2018.

Ovaj lik je napisao tisuću pjesama?!? Pa kako je mogao sina i naučiti marljivosti kad ni sam nije "vruć hladne se vode napio". I koji khurac kuka kao da mu je sin umro a ne otišao lovu zarađivati. I od čega "pjesnik" živi, dobro bi bilo znati.

VL
Avatar Ronin
Ronin
19:00 11.09.2018.

Zna se tko je kriv za egzodus Hrvata. I njihovi glasači također.

VL
Avatar fenixem
fenixem
19:29 11.09.2018.

Bježi se žestoko. Bježi se od pogane vlasti, od lažljivaca po parlamentima, od obijača budžetskih trezora, od potkupljivih sudaca, od korumpiranih doktora, od odvjetničkih derikoža, od namještatelja tendera, od profesionalnih zapošljivača, od besprizornih državnih službenika i njohovih uhljeba, od prodanih novinara, od lažnih pisaca, od „poduzetnih“ političkih stranaka, od narcisoidne akademske zajednice, od licemjernih profesora, od političkih lupeža, od neiskrenih i pedofilnih Popova i poniznih Hodža, od tri predsjednika, 12 premijera, 150 ministara, 600 savjetnika i od tisuću poslanika i odbornika, od dodika, izetbegovića, čovića, Ivanica, radončića, Vucica, šešelja, Grabar-kitarovića, plenkovića, đukanovića, Ivanova, zukorlića, tačija, i od svih ostalih slicnih kradezeu ili drugih slicnih koji su čovjekovu domovinu pretvorili u kokosinjce u Kojima se kokodače ili bleeji u crkvi kao i u dzamiji od zore do sumraka, i od sumraka do praskozorja, bez prestanka, desetljećima. pa i sutra .jer ste bili i ostajete samo Balkan..

VL
TU
turimtituki
17:32 11.09.2018.

Ma prica gluposti. Treba i dalje glasati za hdz. Ili sdp. To su pravi ljudi. Oni se doista trude i daju sve od sebe da bi građani zivjeli bolje.

VL
PH
Petarstijena-HR
18:09 11.09.2018.

Nema više HDZ i SDP, to je isto-institucije ne funkcioniraju!!! Ljudi, mora se izići na ulice!!! Nema se što čekati!!!

VL
Avatar fenixem
fenixem
18:23 11.09.2018.

Ponosan,castan i dobar covijek!!Hvala mu na ovim stihovima,iako znam da kradeze ne razumije ovakve poruke!!!Jer njihovi puleni ne moraju van za kruhom!Ali i tome ce doci kraj......

VL
PH
Petarstijena-HR
18:08 11.09.2018.

Narod će morati stvari u HR rješavati revolucijom, jer nijedno drugo razumno i civilizirano rješenje više nije moguće! Ili se iseliti i odustati od svega ili svi na ulice-iscrpljene su sve mogućnosti, i čim prije narod izađe na ulice i pohapsi odgovorne, strpa ih na novo-oformljeni Goli otok, stvari će se tek tada moći rješiti!!!

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.