Prva nova pruga nakon 40 godina: 'Platili smo je 220 milijuna kn, a neće biti spojena?!'
Jedan od glavnih ciljeva izgradnje pruge Sv. Ivan Žabno – Gradec jest skratiti putovanje vlakom od Bjelovara do Zagreba sa sadašnjih sat i pol na manje od sata. Sindikat tvrdi da to nije moguće...
Komentari 35
Hahaha jbt pa tu prugu cekamo 25 godina i sad je problem spojit tih 50m na glavnu dionicu za Zg.
Eto zato ne treba dati ni kune iz proračuna za HŽ kao ni za brodogradnju. Trebaju propasti, svi dobiti otkaze i skupljati boce po kontejnerima. Tek tada će se slijedeća garnitura zamisliti što i kako radi...
Glavno da su dobro zaradili oni koji su radili na otimačini zemljišta kojim pruga prolazi.
Prije 150 godina Austro-Ugarska gradi uskotracnu prugu Sarajevo-Zelenika (Crna gora)i kod Ivan planine Konjic, nailaze na nepremostivu visinsku razliku terena.Sta da rade,napravili su tunel u spiralnom obliku i spustili prugu na zeljenu visinu.Infrastruktura HZ nemoze doc na ideju spojiti dva kolosjeka(tracnice).Vjerojatno ce graditi poseban Peron u Gradecu za putnike koji cekaju iz i za Bjelovar.
HŽ infrastruktura jel to kadar rođaka Luke Bebića i ostalih priguzica, voziti će od Bjelovara preko Žabna i u Gradecu čekati vlak iz pravca Križevaca znači nema napretka niti milimetra samo se mijenja mjesto presjedanja, blago rečeno smijurija.
Tipično i simptomatično za hrvatske željeznice. U infrastrukturu se od postanka hratske države sipaju milijuni i milijarde, a sve su ulaganja u tolikoj mjeri disfunkcionalna i nekorisna da je kvaliteta i dužina putovanja ostala ista.
čega se Bajs primio to su potrošeni milijuni, a sve je propalo. već je bolnica mogla biti u Bjelovaru izgrađena ali stalno za svake izbore ide projekt, bacaju se milijuni a od bolnice ništa... elementarna nepogoda za BBŽ i stalno kaput okreće da bude na vlasti....
Je li ovo neki Monty Python skeč !?Ako nije ,zaista se moramo zapitati ima li pilota u avionu.
Zar ZAISTA NITKO NE ZNA ŠTA RADI?HOČETE LI KONAČNO POSTAVITI STRUČNJAKE DA RADE KA JE VEČ KADAR POLITIKE TOLIKO OGRANIČEN?
Željeznička pruga Brčko – Banovići je svemirski brod za ovu sprdačinu!
nismo platili mi nego Eu 85 %, a mi 15%.
Toliko bizarnih događanja u našoj Domovini ustvari je poziv sposobnim ljudima da se kandidiraju na slijedećim izborima jer ovi sadašnji nas upropaštavaju do besmisla. Ali se samo njih može izabrati jer se samo oni kandidiraju.
Ako je ovo doista istina,vjerojatno je trebaju Bjelovarcani o tome obavjestiti EU.Dobar tim odvjetnika iz Bjelovara a ima ih dosta dobrih neka to prikazu kod EU.Problem ce se brzo rjesiti.
A kada će biti pruga Zagreb- Pula?
Sto drugo I ocekivati of Titovih ucenika? On je gradio Obrovac a ovi zeljeznicku prugu. Niti jedno nema sve uvjete da bude od vece koristi.
Šta će biti baš na ovom dijelu pruge (na fotografiji) kada padne prva jača kiša? Kuda će ta voda?
Ni ja nebi odgovorio na takva pitanja,.. projekti su napravljeni, odobreni i izfinancirani, kako dat odgovor na pitanje koje je zločesti odgovor? Znamo da fali inžinjera jer se u Hrvatskoj na beskonačnoj traci proizvode politolozi_novinari _ekonomisti. Znam da će me admin zabranit al sori godine i godine da bi u mojoj generaciji diplomiralo 67 inžinjera naspram tisuće diplomiranih kadrova koji projektiraju toplu vodu
U banana državi svašta je moguće .Čiovski most ,sada pruga ZG Bjelovar šta je sljedeće ....Brza cesta Split Kaštela Trogir početak gradnje 1987 - završetak toga "zahtjevnoga" projekta 2016 pa gospodo moja računajte koliko godina za 30km brze ceste 😂😂😂 .1 god za za kilometar ,😂😂😂😂 nema toga ni u Tanzaniji .drzava kriminalaca...😂😂😂
ne širite loše vibre, ratko čačić bu gradil prugu Čakovec-Varaždin-Zagreb i cug bu iz glavnog grada Neđimurja dotutnjil do purgergrada za 50 minut. kad to veli ratko onda je tak, ipak je njegova stručnost poznata prek do Izraela!!!!!!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sva vlast i direktori kao da su utekli s psihijatrije.