Profesorica iz Vukovara odgovorila ministru: 'Nadam se da vam je bar malo neugodno'
"Nadam se da štrajkaju i u osnovnoj školi koju ste pohađali i u gimnaziji u Požegi. Uskoro će se pridružiti i fakulteti. Ono što je najvažnije, svi ćemo mi ostati na svojim radnim mjestima. Vi nećete"
Komentari 124
Stvarno mi je više dosta tih s državne grbače. Najmanje rade najviše se bune. Neka dođu raditi u privatni sektro kod mog direktora. Radim kod privatnika 22 godine. Krasan čovjek . Palaća ne kasni. Imam dva tjedna godišnjeg u sezoni. Eventualno jeo tjedan dana oko Božića (ako nije gužva). Plaća me ne raste godinama, nikakvih 0,5 po godini staža, nema prijevoza, nema toplog obroka. I sretna sam jer mi plaća ne kasni i uredna je
Profesorice, je li Vama bar malo neugodno što bez veze štrajkati. Je li Vas imalo sram ljudi koji još uvijek rade za 3200 kuna, a ima ih masa. U toj masi ima ljudi obrazovanijih od Vas. Rade i šute, nee uspoređuju se sa Vama, kao Vi sa ministrom. To što je ministar brzo napredovao, isto kao i Vi, sve po vezi stranačkoj i rodbinskoj.
Hoće li on ostati bez radnog mjesta o tom po tom pravo je pitanje ako taj štrajk nije politićki obojen zašto niste štrajkali preko ljeta nego ovako iskorištavate dijecu za svoje ciljeve i to treba sankcionirati.
Kako ih nije sram štrajkati . Ne rade skoro tri mjeseca godišnje, djeca nikad nespremnija nisu izlazila iz škole. Koliko se samo instrukcija roditelji naplaćaju jer neki od njih ne rade svoj posao kako treb. Neka im sindikat plati daneane kada su štrajkali. Da sam na mjestu ministra financija svi neradni sati (čitaj u štrajku) ili bi bili neplaćeni ili neka im plati sindikat. I onda odrađivat će se u subotu. Hahahaha..... Tko će biti kažnjen za njihov nerad ...opet djeca .....toliko o profesorima.....
dobro kako nigdje nema nista o avi karabatic koja ide u utrku za predsjednicu
Draga profesorice zar vam nije bar malo neugodno da preko djece prodajete maglu i srcedrapateljne priče. Nemate vi pojma šta pričate.
tek kad budu prosvjetari radili 5 dana u tjednu, ono, barem fizički bili u školi, kad budu djeca imala praznike, al oni, prosvjetari, zaposlenici, budu na svojim radnim mjestima, kad oni budu na staru godinu na poslu, kad budu imali 20 i nešto dana godišnjeg odmora, a sve ostale radne dane budu provodili na radnim mjestima, e tek onda nek vele koju. a ovako, kad su većinom u 12 sati doma, kad svaka 3-4 tjedna imaju par dana slobodno, jer djeca imaju praznike, ovakve ili onakve, kad imaju jesenske, zimske, proljetne, i ljetne stanke od po tjedan-dva, a sve plaćeno, bolje da šute. ako se već uspoređuju sa plaćama slovenskih kolega, nek pogledaju kolko oni rade. još ljepše ako se sjete njemačkih kolega iz struke, nek obrate pozornost na činjenicu kojoj svjedoče desetljećima, kad npr. bavarci dolaze sa djecom na ljetovanje, i zašto... kad škole u bavarskoj prestaju s radom, a kad počnu? plenki je malo i previše dobrohotan, on nudi 4% povišicu. 4% više za isti rad? to što im je svako malo natovarena neka nova obveza, a oni su zadržali slobodne dane..? koga briga? i radnicima su dizane norme, a plaće ostajale iste! 175 radnih dana u godini. tj. 35 radnih tjedana. od 52... znači, 17 tjedana ne rade ništa, tj. nisu na poslu. al primaju plaću, punu, bez putnih, al opet nešto kapne. nek imaju 4 tjedna godišnjeg odmora, kao i većina drugih. gdje je nestalo 13 tjedana koje im ovaj narod plaća, a oni nisu na radnim mjestima? oni da prigovaraju ministrima?!!! kako se samo usuđuju!!!
više primaju ti nasekirani bosanci a zdravi ko dren
Draga profesorice, nije li neugodno vama profesorima preko djece tražiti povećanje plaće. Zašto niste štrajkali krajem 6., cijeli 7, i cijeli 8. mjesec, te još 9 dana u 9, mjesecu? A da, to vam je godišnji. Odite u realni sektor, proizvodnju pa da vidite plaće, sa Vss, a tek radno vrijeme, a tek 20 dana godišnjeg za cijelu godinu. I vi pitate nekoga jel mu neugodno, Jel neugodno vama?'
Evo i ja recimo znam bećarce o profesorima: 1. Kad narastem profesor ću biti, malo radit a puno ću piti; 2. Malo radim, ali puno pijem, sindikalnu grbu ja nabijem; 3. Selski profa tako mene zovu, niš ne radim ali zgrćem lovu; 4. Ako treba štrajkom ja se prijetim, neradom se ja Plenkiju svetim; 5. Kad štrajka nema ja ne radim isto, učenike pustim gledam Malo misto; 6. Pravim se da radim ali posla nemam, već u 12 ja ručak spremam...
Koliki je prosjek i garanciju morao dati banki za toliki mjesečnu ratu.
Profesorica Ljilja je poznatija na stanovitom forumu gdje je godinama višekratno isticala svoju podršku drugu Titu, ljevičarskim floskulama i cijelom spektru promašenih ljevičarskih ideja. Poznatija je bila kao glasnogovornik SDP-a nego osoba sklona objektivnom razmišljanju. Kasnije je ista dosadila forumašima baš zbog svojih nekritičkih stavova prema SDP-u. Nije problem što navedena ima sklonost određenoj političkoj ideji (osim ideji kako je drug Tito ok lik) nego je njena objektivnost vrlo dvojbena. Vidim sada se ista odvažila i na javni prostor što i nije neko zlo ali draga ljiljanaVU prije si se skrivala iza lažnih klonova a sada se skrivaš iza djece..jadno.
S obzirom da ste profesorica hrvatskog jezika imam za vas jedno pitanje? Kaže li se na hrvatskom jeziku "prosvjeta" ili "školstvo"? Ja znam odgovor ali pitam za jednog člana srpskog kulturnog društva "Prosvjeta" koji me to pitao jer kako reče,reče, ako je prosvjeta hrvatska riječ oni bi ime svog SKD-a promjenili u "Školstvo".
Bravo za profesoricu!!!
Da da.Ima srama.Hahaha.
Osam sati,a sendvicari jos spavaju.Doci ce desant ,kada se probude nakon teskog rada.
HDZ-ovcu neugodno? Pustili su da Vukovar padne u Domovinskom ratu a oružje poslali u Hercegovinu, onda su uništili Slavoniju zbog uvoznog lobija (Konzum), onda su pokrali sve firme i nakraju mlade natjerali da trbuhom za kruhom pobjegnu u Irsku. Zapravo mu je ugodno
Biti učitelj u današnje vrijeme svakodnevna borba je sa samim sobom (jer možemo zarađivati više, imamo znanje), s politički postavljenim ravnateljima (koji su Bogovi i brinu samo za naredne izbore, stvorili mini UZP, krše zakone i nikom ništa), s roditeljima (samo čekaju jednu krivu riječ) itd. Ali ne odustajemo. Ne treba nama ni plaća, samo nemojte nam pobogu to raditi. Ne omalovažavajte nas, pa nismo mi za ništa u društvu krivi. I ne sudite nam na ulici. Borimo se za vašu i našu djecu. Mene novac ne zanima, on samo služi za našu djecu.
Ovog mladca uopće ne doživljam kao nekog ministra. Kako i zašto je došao tu gdje je zna samo premijer, kojemu ovaj podilazi i ulizuje se. Čiji je to sin? zašto baš onih, kraj tolikih stručnih, sposobnih i iskusnih? To jee pitanje , sad? Izgleda da se Plenki boji boljih od sebe, zato dovodi ovakve zelembače.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Sad je zadnje vrijeme da narod stane na kraj komunjarama u obrazovnom sistemu koji im nazalost odgajaju djecu. Ta se bagra osilika i pored 3.5 mjeseci placenog godisnjeg odmora. Ako sad stanete uz te neradnike i bezbozne uhljebe ne zalitete se nikom u buducnosti vec se pogledajte u spiglo