Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

Nove brojke: Dvije osobe preminule, u Zagrebu 8 novooboljelih, u Vukovarsko-srijemskoj 26

Najveći broj aktivnih slučajeva zabilježen je u Vukovarsko-srijemskoj županiji, te u gradu Zagrebu
02. kolovoza 2020. u 14:09 6 komentara 14464 prikaza
Koronavirus u Hrvatskoj
Foto: PIXSELL

Od početka epidemije koronavirusa u Hrvatskoj je zabilježeno 5.260 slučajeva koronavirusa, od čega je 738 aktivnih slučajeva. Do sada se oporavilo 4.473 osoba, a preminulo 149 osoba. 

The coronavirus disease (COVID-19) outbreak, in Tromso KORONAVIRUS U SVIJETU Na kruzeru koji je stigao u Norvešku najmanje 40 zaraženih, očekuje se rast oboljelih

Lista strelica na dnu

Tijek događaja: 

14:01 - Nacionalni stožer civilne zaštite objavio je najnovije brojke. U Hrvatskoj je 36 novooboljelih i četiri smrtna slučaja koji se povezuju s COVID-19. Pročitajte više OVDJE

13.00 - Na području Šibensko-kninske županije nema novooboljelih od COVID-19 infekcije, javlja šibenski stožer. U posljednja 24 sata uzorkovano je 2 uzorka na SARS-CoV-2 virus. Pod mjerama zdravstvenog nadzora i samoizolacije je trenutno 102 osobe:
Na području te županije trenutno je 34 aktivnih slučajeva oboljenja, od kojih se tri osobe liječe na Odjelu infektologije šibenske bolnice.

13.00 - Jedan je novi slučaj zaraze koronavirusom na području Zadarske županije. Radi se o muškoj osobi starije životne dobi s otoka Vira, čiji se kontakti i kretanja utvrđuju.  Tijekom jučerašnjeg dana testirana su 104 uzorka. 

12:43 - Prema izvješću KBC-a Split preminule su dvije muške osobe, jedna stara 78 godina i druga stara 51 godinu. Osobe su uz nekoliko teških kroničnih bolesti bile pozitivne i na COVID infekciju. Obje preminule osobe su bile na respiratoru.

Od ukupno 396 obrađenih testova sa područja Splitsko-dalmatinske županije danas je 11 novooboljelih osoba pozitivno na COVID infekciju i to iz Splita 1 osoba, iz Imotskog 2 osobe, iz Omiša 1 osoba, iz Sinja 1 osoba, iz Trilja 1 osoba, iz Vrlike 1 osoba, iz Dugog Rata 1 osoba, iz Gradca 1 osoba, iz Hrvaca 1 osoba i iz Prgometa 1 osoba. Uz 11 novooboljelih pozitivne su i dvije osobe s područja Dubrovačko-neretvanske županije.

VIDEO: Pravni stručnjaci odgovaraju na pitanje: Mogu li se kazniti oni koji ne nose maske?

Od ukupno 11 novooboljelih njih 6 su kontakti prethodno oboljelih dok se ostalih 5 epidemiološki obrađuju. Od ukupnog broja obrađenih uzoraka njih 54 su iz Centra za rehabilitaciju u Vrlici od kojih je pozitivna 1 osoba dok se ostali uzorci obrađuju i čiji se rezultati nalaza očekuju sutra. 532 osobe nalaze se u samoizolaciji. 19 COVID pozitivnih osoba nalazi se na bolničkom liječenju u KBC u Split.

12:20 - gradu Zagrebu je u posljednja 24 sata osam novih pozitivnih na koronavirus. Nema novih zaraženih u privatnom Domu za starije gdje se jučer pojavio virus.

11:23 - U Karlovačkoj županiji nema novozaraženih osoba koronavirusom. Jučer je testirano 68 osoba i svi su nalazi negativni, uključujući djelatnike Zavoda za hitnu medicinu Karlovačke županije koji su testirani kao mogući kontakti prije zaražene osobe.

11:00 - Na području Zagrebačke županije jedna je osoba oboljela od jučer, a pet osoba je izliječeno. Na području Zagrebačke županije trenutno je aktivan 41 slučaj. Do sada je ukupno izliječeno 198 osoba, a 11 ih je preminulo.

10:45 - U zadnja 24 sata na području Brodsko-posavske županije potvrđene su tri (3) nove pozitivne osobe na virus SARS-CoV-2.

Treći je to dan zaredom sa po 3 novozaražene osobe u Brodsko-posavskoj županiji. Dvije su osobe kontakti već od ranije potvrđenih pozitivnih osoba, dok se za treću osobu vrši epidemiološka obrada kako bi se utvrdilo gdje je zaražena. Ukupan broj zaraženih osoba s prebivalištem na području Brodsko-posavske županije od početka epidemije tako sada iznosi 165.

10:20 - Osječko-baranjskoj županiji zabilježen je jedan novi slučaj zaraze koronavirusom. Tijekom posljednja 24 sata Klinički bolnički centar Osijek testirao je 266 pristiglih uzoraka, od kojih je jedan bio pozitivan. Riječ je o osobi s područja Ispostave Našice.

učionica NOVI UVJETI Od jeseni velika promjena u hrvatskim školama: Skraćuje se školski sat?

U KBC-u Osijek hospitalizirano je 28 osoba od kojih je jedna i dalje na respiratoru. 13 novih kontakata je stavljeno u samoizolaciju te se sveukupno u samoizolaciji na području naše županije nalazi 266 osoba.

9:54 - U Vukovarsko-srijemskoj županiji, prema podacima pristiglim do 8:00 sati, u posljednja 24 sata je 26 novih pozitivnih osoba na COVID-19 (13 iz Vinkovaca, 6 iz Cerne, 1 iz Komletinaca, 1 iz Otoka, 1 iz Privlake, 2 iz Vukovara, 2 iz Županje.

Ukupan broj oboljelih osoba od početka epidemije je 445, od kojih je 228 osoba izliječeno, a 3 osobe su preminule.Trenutno je u županiji 8 osoba hospitalizirano zbog COVID-19 bolesti. U protekla 24 sata testirane su 93 osobe, te je ukupno testiranih do sada na području županije 5683. u samoizolaciji na području županije je 559 osoba.

Od ukupnog broja pozitivnih na COVID-19 u Vukovarsko-srijemskoj županiji je pozitivno 19 zdravstvenih radnika (5 liječnika, 7 medicinskih sestara/tehničara, 5 drugih zdravstvenih radnika i 2 nezdravstvena radnika). U samoizolaciji iz sustava zdravstva je 29 radnika (7 liječnika, 9 medicinskih sestara/tehničara, 9 drugih zdravstvenih radnika i 4 nezdravstvena radnika).

9:53 -  Na području Bjelovarsko-bilogorske županije nema novih slučajeva zaraze koronavirusom. U protekla 24 sata testirano je 37 osoba i svi nalazi su negativni, a stigli su nalazi i za 16 osoba testiranih u petak, također negativni.

Na području županije trenutno je 18 osoba oboljelih od koronavirusa. U našoj županiji u samoizolaciji nalazi se 68 osoba.

 

9:50 - U Primorsko-goranskoj županiji danas nema novih slučajeva zaraze koronavirusom.

9:05 - Tijekom protekla 24 sata u Zavodu za javno zdravstvo Istarske županije ispitano je 106 uzoraka briseva na COVID-19. Svi su negativni, nema novozaraženih. Izliječeno je 14 osoba. U mjerama samoizolacije nalazi se 191 osoba.

Branimir Bunjac
Već šest mjeseci ima novi dom
Bivši saborski zastupnik otišao u Irsku: Tko se malo potrudi, brzo dođe na 2500, 3000 eura plaće
Preduvjet za ostvarivanje koncepta pametnog grada
 • boovuu:

  Najveći broj aktivnih slučajeva zabilježen je u Vukovarsko-srijemskoj županiji, --------------------------------------------------- kad se dozvoli onima koji su u srbiji proveli vikenda ( ili više dana. proslave.) da u u Hrvatsku a da ne primjenjuju mjeru samoizolacije od 14 dana ili krače ... prikaži još!če uz obvezu da naprave testiranje na korona virus.

 • Barbasmora:

  Ni jedan turist se nije zarazia u lipoj nasoj balkanskoj! Mi smo najsigurnija drzavs u eu! Samo pamet u ruke i fo kraja sezone nemojte testirsti na koronu!

 • Avatar maskirana_drtina
  maskirana_drtina:

  još ni jednog članka o masovnim prosvjedima u njemačkoj,...ovo se ne pamti još u njemačkoj!....netko ili je opasan ili zaista dobro plaća ovakav medijski blackout...zato svatko pametan zna za vašu "igru" i ne informira se iz režimskih nwo globo homo medija!...