Večernji List - najnovije vijesti iz Hrvatske, svijeta, sporta, showbiza i lifestyle
Naslovnica Vijesti Hrvatska

'Štrajk ide dalje, očekujemo da će se idući tjedan doći do rješenja'

"Sastanci će se nastaviti i očekujemo da ćemo sljedeći tjedan doći do kraja rješenja koji će dalje ići našim članovima na izjašnjavanje", izjavio je novinarima Mihalinec
22. studenoga 2019. u 18:56 88 komentara 9257 prikaza
Zagreb: "Prosvjed šutnje" sindikata u obrazovanju na Trgu svetog Marka
Foto: Igor Kralj/PIXSELL
Pogledajte galeriju 1/4

Predsjednik Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama Hrvatske Branimir Mihalinec u petak navečer je nakon sastanka u Vladi istaknuo da je danas konačno održan jedan kvalitetan sastanak s predstavnicima Vlade te istaknuo da se približavaju rješavanju problema, koji očekuju sljedeći tjedan, a štrajk se nastavlja.

Andrej Plenković ispred prosvjednika Štrajk u školama Plenković: Ovakva situacija ima i predizborne konotacije. Divjak: Na njemu je odluka

"Sastanci će se nastaviti i očekujemo da ćemo sljedeći tjedan doći do kraja rješenja koji će dalje ići našim članovima na izjašnjavanje", izjavio je novinarima Mihalinec.

Nije htio precizirati što znači to rješenje, a na upit znači li to da je prosvjed otpao, odgovorio je da će prosvjed biti u ponedjeljak kako je i predviđeno u 12,05 na Trgu bana Jelačića.

Glavna tajnica  Sindikata hrvatskih učitelja  Ana Tuškan   je rekla da se štrajk, sve aktivnosti nastavljaju, a njima je samo drago da su "napokon pozvani na razgovor, da smo napokon pričali, da su se davali argumenti, jedna i druga strana".

"I eto, mi se nadamo da ćemo uspjeti održati još koji sastanak s predstavnicima Vlade", rekla je.

Na pitanje znači li to da su koeficijenti konačno na stolu, Tuškan je rekla da ništa nije bilo na stolu.

Gospodarska škola Buje U STRAHU OD OTKAZA U ovoj školi štrajka nema, ravnatelj tvrdi: 'Znali su kakvo je stanje u prosvjeti'

"Pričalo se čisto o argumentacijama jedne i druge strane, prolazilo se od 1996. nadalje. Tako da evo puno se pričalo, a mi smo sretni što je dijaloga bilo. Nema nikakve ponude samo smo dogovorili da se nadamo da ćemo imati sastanaka i da ćemo probati riješiti ovaj problem", rekla je Tuškan.

 "Nadamo se da nismo ovaj puta naivni kao što smo bili", dodao je Mihalinec.

 Upitani znači li to da do kraja sljedećeg tjedna štrajkaju, Tuškan je rekla da se štrajkaške aktivnosti nastavljaju dalje, prosvjed normalno ide.

"Mi smo samo zadovoljni zato što prvi puta razgovaramo. Danas je 30. dan (štrajka) i mi praktički prvi put razgovaramo", istaknula je.  

Izjavili su to u  nešto prije 19 sati nakon sastanka u Banskim dvorima koji je počeo u 14,30 sati. S predstavnicima sindikata obrazovanja Tuškan i Mihalinec razgovarali su predstojnik Ureda premijera Zvonko Frka Petešić, posebni savjetnik premijera Zvonko Kusić i predstavnici Ministarstva znanosti i obrazovanja te Ministarstva rada i mirovinskog sustava.

 

EU fondovi Bjelovar
PRIJAVITE SE
Konferencija o atraktivnim mjerama za razvoj poduzetništva
HAMAG-BICRO
Priča o uspjehu
Obiteljska tvrtka iz Makarske: Naš sladoled tražen je i na drugim kontinentima
 • vbk:

  Očiti cilj im je destabilizacija Vlade. Nema tu nikakve borbe za prava.

 • karlodrago:

  SDP-ove/ne zakonite/ vođe sindikata pod hitno pohapsiti i nastaviti sa nastavom.

 • Avatar NasaPosla
  NasaPosla:

  Stručna komisija treba napraviti novu sistematizaciju radnih mjesta (redefiniranje koeficijenata), ali tako da masa novca bude jednaka onoj prije (nasilnih)povećanja plaća, tako da ostane novca za obećano smanjenje PDV-a na 24%.. Ako želimo da nam u budućnosti svima bude bolje, ... prikaži još! trebali bi smo od svake Vlade tražiti smanjenje PDV-a za 1 bod i to svake godine, sve dok PDV ne padne bar na 18%.