Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 153
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
sastanak znanstvenog savjeta
Povratak na članak

Capak o proširenju COVID potvrda: Nemamo plan, ali vrlo je izvjesno da ćemo o tome uskoro razgovarati

U Hrvatskoj raste broj novih slučajeva zaraze, ali i broj preminulih pacijenata

Komentari 100

Avatar BrankoPospanko
BrankoPospanko
12:20 19.10.2021.

Nisam primijetio niti jedan afirmativni komentar. Kako netko moze uopce ujutro izaci iz stana znajuci da su svi prozreli njegove prave namjere? A one nisu nimalo bezazlene. Rijec je o ljudskim zivotima i zivotima u zdravlju nase djece. Ima li jos itko tko nije progledao?

VL
DU
Deleted user
11:50 19.10.2021.

ako su oni odlučili biti smokvin list, to je njihov problem. zna li iti jedan od njih koliko traje imunitet kod svakog cjepiva budući da ni sami proizvođači ne znaju. ako ne znaju kako će onda preporučiti jednu dozu, a kamoli tri. koliko vidim i oni najglasniji s početka priče su se povukli,pa ne istupaju više u medijima. gripu nisu spomenuli opet ...

VL
KO
Korumpirani
12:39 19.10.2021.

Imamo razne teorije o cijepljenju u medijima. Svi su suglasni da je cjepivo jedini izlaz iz krize, ali naglašavaju da moramo poštovati mjere", rekao je Beroš. Kaj je sa onima koji su preboljeli,zašto oni predstavljaju opasnost i njih se tjeraa na cjepljenje,oni i ako dobe drugi puta dobivaju u blažem obliku kao i cjepljeni kojima potvrda vrjedi godinu dana ,a njima pola godine

VL
NA
Nadalinaaa
12:04 19.10.2021.

Danas je u medije stiglo izvješće Capakovog HZJZ-a u kojem stoji da su se ponovo koronom zarazile 14.637 osobe NAKON ŠTO SU PRIMILE DRUGU DOZU CJEPIVA. Neke od njih su vjerojatno i umrle (kao Colin Powell), ali one se vode kao "umrle od covida". Dakle, što ove potvrde trebaju potvrditi? Da si zdrav i siguran po okolinu ako si se cijepio??? Ovo je arogantno, nemilosrdno, pljuvanje u lice narodu i zdravom razumu.

VL
DU
Deleted user
17:40 19.10.2021.

Bogu hvala, možda ima nade za nas. Necijeljene treba izolirati, zbog njihove zaštite. Tako se radi u normalnim državama. Mi cijepljeni smo i tako osuđeni na smrt, kažu antivakseri. Ajde da tih još 30, 40 ili 50 godina uživamo u životu. Uostalom, svijet je njihov kad mi svi umremo od posljedica cijepljenja.

VL
SJ
Sve je uzalud
12:28 19.10.2021.

....mi drumom a ti šumom.....nitko više nigdje ne nosi masku....diktat bez osnove....

VL
Avatar Vakserčina
Vakserčina
09:07 19.10.2021.

Od prvih 5 regija SAD-a ona s najvećim postotkom populacije potpuno cijepljenih (99,9–84,3%), američki Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC) identificirao je 4 od njih kao regije s „visokom“ stopom prijenosa COVIDA-19. Pokazalo se da u regijama poput Chattahoochee (Georgia), McKinley (Novi Meksiko) i Arecibo (Portoriko) ima više od 90% populacije potpuno cijepljenih, a sve tri su klasificirane kao one s “visokim” prijenosom COVIDA-19. Nasuprot tome, od 57 regija koje je CDC klasificirao kao “nisko” prijenosne regije, 26,3% odnosno njih čak 15 imalo je postotak potpuno cijepljene populacije ispod 20%. Ukratko ovo istraživanje je pokazalo veliki neuspjeh u ograničavanju širenja COVIDA-19 za cijepljene regije!

VL
DU
Deleted user
12:03 19.10.2021.

Koliko vrijede covid potvrde i na čemu se zasniva njihov rok upotrebe? Kažu neki da treću dozu trebaju primiti stariji i slabijeg imuniteta, Koliko starij i kojeg slabijeg imuniteta, na temelju čega ćemo znati tko treba primiti treću dozu? kakoo ćemo znati da netko kome je "popustio" imunitet , a ima covid potvrdu nije već mogući nosioc zaraze? za početak molio bi nekoga stručnoga da mi odgovori na ova pitanja samo da nije neki sveznam....

VL
ME
Megatron
11:59 19.10.2021.

Od početka cjepljenja ne postoji dokaz da je cjepivo učinkovito a sam stožer i tkz doktori neki znanstvenici koji zagovaraju cjepivo također nikada nisu dokazali učinkovitost cjepiva za kovid jednostavno nema dokaza sve je rekla kazala .zbog toga je cijeli stožer i ekipa optužena i suđenje počinje ako hrvatski sudovi ne budu radili svoj posao to če napraviti jurisdikcijski sudovi

VL
SK
skočimiš
12:50 19.10.2021.

"Među ČETVERO cijepljenih DOMINIRAJU starije osobe s komorbiditetom", kazao je Beroš. Oo, majke ti mile. Što će reć da min 25% cijepljenih, a umrlih, nije bilo staro i bolesno.

VL
Avatar cuvarkuca
cuvarkuca
12:28 19.10.2021.

""Necijepljeni su taj rezervoar gdje se virus širi i gdje može doći do širenja virusa", kazao je Beroš o zaključcima sastanka." - naravno, treba opravdati odluku o mjerama pri ulasku u bolnice, kao da slučaj KBC Rijeka nije pokazao da su mjere promašene. Brzo se taj slučaj zataškao. Najprije je bila vijest da su i neki cijepljeni djelatnici bolnice pozitivni, ali već drugi dan je rečeno da među djelatnicima nije bilo pozitivnih. Doći će sve te manipulacije na naplatu.

VL
Avatar cuvarkuca
cuvarkuca
12:23 19.10.2021.

Odlučila ekipa na vodu dok se vrč ne razbije.

VL
Avatar cuvarkuca
cuvarkuca
13:42 19.10.2021.

"Među četvero cijepljenih dominiraju starije osobe s komorbiditetom", kazao je Beroš." - prvi put čujem da netko ili nešto može dominirati kada su u pitanju samo 4 osobe. A ovo "starije osobe s komorbiditetom" je klasika. E moj doture pogubili ste se ili jako dobro znate što činite?!

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.