Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Preimenovanje Milana Bandića

Solomonsko rješenje sastoji se u tome da se lijepi trg ispred HNK preimenuje u Kazališni trg, a da Milan Bandić promijeni svoje ime u Josip Broz Tito. Tako bi se demokratska hrvatska javnost zadovoljila jer trg konačno ne nosi ime jugoslavenskog diktatora, a titoistima bi se ostvario eshatološki san da im ponovo vlada J.B.T.

Komentari 122

DU
Deleted user
13:30 23.06.2017.

Sve što kaže ili napiše ovaj Raspudić, najobičnije su besmislice.

VL
CI
cinbenik
12:52 23.06.2017.

Samo bolesni umovi mogu porediti JNA i pocetnicenu JNA..PoCetnicena JNA je izvrsila agresiju,a JNA Hrvati su branili Hrvatsku od agresije.Pa sam Tudjman je bio general JNA,pa sam Tudjman je drzao Titu na Pantovcaku,do dolaska imamo presednicu podjela i reaseljavanja Hrvata,koja izbaci Franjinog Tita,iz Titine vile,ostade u Titinoj Vili,i pored toga sto je dobila jako tijesnu i sumnjivu vecinu,jer nisu brojani izasli,nego vazeci,a lazno je obecala da ce u Visoku.......Izbaci Titu ,pa se vrati antifasizmu,pa joope kontra,pa jopee antifasizmu.........Sasvim je ocigledno da nas vani nitko neuvazava,ako negiramo Tita i AVNOJ,a sto se potvrdilo kada su nas trebali priznati,Tudjman je morao povuci prvoistalirani grb i traziti AVNOJ Hrvatsku ,kako bi nas priznali.......No NDHa nostalgicari nemiruju,odmah su u BiH nastavili sa unistavackom politikom za Hrvate i u Bosni nestade Hrvata,a posebno u Posavini,koju istrgovase za neuspjelo prisajedinjenje Hercegovine,a legalni prestvanici neuspjele politike zavrsise u Hagu,na sramotu svih Hrvata.Nije ih Tito natjerao da vode utopisku politiku,no su negiranjem Tita i partizana,platili skupu cijenu,a partizani i Tito ostadose stvoritelji svih bivsih YU republika,pa tako i Hrvatske,pa makli mi ili ne Marsala iz Zagreba.Ako ga i maknu uvjekce Hrvati traziti da ga vrate,a to znaci dalje podjele i nerazumijevanje na stetu svih Hrvata,od strane laznih domoljuba i NDHa nostalgicara..........

VL
AN
anticenzura
12:47 23.06.2017.

Desnica iz regiona nikako da utuvi demokraciju u glavu? Svicarci sada otvorili muzej Lenjinu i sto su Svicarci komunisti zato? Pa u Svicarskoj postoji i Titov muzej. Pametni ljudi sve cuvaju i paze i uce iz povijesti, a posebno mi bi morali uciti nasu djecu da nam se ne ponovi zlo iz 40-ih, a ne hraniti mracnjake poput Hassanbegovica.

VL
Avatar Niškorist
Niškorist
11:40 23.06.2017.

Za Trg Maršala TITA !

VL
CI
cinbenik
12:38 23.06.2017.

NDHa nostalgicar,omadjijava napaceni narod..Iznosi istine i lazi..Tita nitko nije proglasio zlocincem,osim NDHa nostalgicara.Tko sam ja da mu sudim,a poHercegovacenje Hrvata donijelo iz emigracije nepriznate sudove,a zive u zemljama koji nikada Tita nisu proglasili zlocincem.Da je Tito zlocinac,bio bi uvjet pri ulasku Hrvatske u EU........No ZNA SE da se morala napraviti deTudjmanizacija,da bi usli u EU,izasli iz sankcija i blokada,koje nam nametnuse zbog MKMPiske politike....Pominje Mladica,a dolazi iz regije koja je jedina saradjivala sa okupatorima Hrvatske i BiH,.Uvjetovali su cak i Tudjmanu da pogoduje HRHB,na stetu svih Hrvata.Pa nsmoli dovoljno i nepotrebno patili i stradali zbog prvoistaliranog grba po dolasku HDZea,zbog cega je Racan napusti sabor i nazvao ih stranka opasnih namjera,a sto se oni i potvrdise

VL
SI
siskic
12:43 23.06.2017.

podrška BROZOVU trgu. smradovi kuš.

VL
MF
mihael.frkac
13:36 23.06.2017.

a ja predlažem da se raspudića preimenuje u pavelića i da zajedno sa bandićem odu u vukojebinu odakle su došli..

VL
AN
anticenzura
12:19 23.06.2017.

A sto vi iz Bosne, razni Hassani i ostali, dolazite nama siriti netrepljivost medju narodom? Mi smo demokratska i moderna zemlja zapadne civilizacije i bas zato imamo simpatizere ljevice i desnice u zemlji, a ne samo desnice kao i vii tamo u Bosni i Hercegovini. Ocete i nama instalirati Dejton i podijeliti nam narod na plemena? Je li i mi moramo imati samo desne fanatikuse u zemlji ka i vi? Pa vi uopce nemate ljevicu u Bosni zato i jeste najkatastrofalnija drzava u Europi, ako se to opce moze nazvati drzavom, taj vas protektorat na kojem na celu drzave sjedi tudji policajac da se lulava plemena ne pokolju. Ajmo razlaz bando!!

VL
TI
tigrus
11:55 23.06.2017.

mozete vi mijenjati Imena Trgova, Ulica ali ga izbrsati necete nikad. Dok je Tito bio živ bilo je i reda u državi. Bio je bolji i više je napravio za narod negi i jedan sadašnji političar ili predsjednik. ,,ŽIVO DRUG TITO''

VL
AH
ahaskoro
12:09 23.06.2017.

Nista drugo nismo ni ocekivali od Nine Raspudica, ne duhovit, ne pametan i potpuno ne potreban clanak. Klasicni fasistoidni desnicar, koji (uau) zna slozit recenicu i pol pa misli da se to ne vidi...profesor u Mostaru, strucnjak za talijansku knjizevnost, al zato pozvan da komemntira politicke dogadjaje ?!?! valjda jer je bosanac :D cak ni do rvackih studija nije upsio doc....bljuf

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.