Preimenovanje Milana Bandića
Solomonsko rješenje sastoji se u tome da se lijepi trg ispred HNK preimenuje u Kazališni trg, a da Milan Bandić promijeni svoje ime u Josip Broz Tito. Tako bi se demokratska hrvatska javnost zadovoljila jer trg konačno ne nosi ime jugoslavenskog diktatora, a titoistima bi se ostvario eshatološki san da im ponovo vlada J.B.T.
Komentari 122
kakav isprazan desnicarski populisticki text. nista ni sa cim nema veze. istoriske polucinjenice i misljenje jednog nastavnika talijanskog jezika koji nema niti stranku niti legitimited biraca iza sebe da nekoga predstavlja osim sebe i svoj provinciski ego. volio bih ga vidjeti da izadje na izbore koliko bi istomisljenika imao. mozda par citalaca ovdje, i to je to. isprazno mudrovanje
Nino molim te nemoj tako jako ,crveni se crvene:)
ahaskoro da si išao u školu znao bi da se Mostar nalazi u Hercegovini a na u Bosni. Halo jesi li ikada čuo da postoji BOSNA i HERCEGOVINA . Zato ne pametuj nego uči.
Nino Raspudić, veliki komentator koji je prognozirao preuzimanje HDZ-a od strane Stiera te nakon toga koaliranje HDZ-a sa Fatom i Hasom koji su glasali protiv HDZ-ove vlade i sa MOST-om koji je podržao četnikušu Ikić.Banić u gradskom vijeću Siska. Nemaš ti Nino pojma !
Autor ovog teksta hvali ovaj sustav kao najmanje loš a neće reći da je 27% veći dohodak u Hrvatskoj bio 1978. nego sada. Tada nije bio nijedan ovršeni ili deložirani građanin. Nije se do Jadranke Kosor o tome uopće nametala rasprava. A onda je 'dobr' sustav počeo davati loše rezultate ... Pričamo si priče bez stvarnih podloga. Uostalom što sudovi čekaju? Trebaju ga osuditi i gotovo ili neka ga kao i ostale povjesne ličnosti više ostave ne miru. Ovo mrcvarenje nema smisla.
kakvo nacisticko-komunisticko saveznistvo moj Raspudicu? mal si ti jos. Pa vece je saveznisto cetnicko-ustasko. Zae zaista mislis da je Staljin vjerovao u to saveznistvo ili je kupovao vrijeme da se bolje pripremi za napad Hitlera. Za vrijeme tog saveznista Raspudicu moj, Staljin je kompletnu industriju iz Evropskog dijela Rusije izmjestio iza Urala te zapopceo najvecu namjensku proizvodnju ikada vidjenu daleko od dohvata Njemackih bombardera. sto li bi to radio 1940 ako je bio saveznik?
Uz kolumne ne bi niti trebalo pisati imena autora. Svatko tko pročita tekst znao bi tko ga je napisao.
"Čest je argument lijevih jugototalitarista da današnje Hrvatske ne bi bilo da nije bilo njih?Kako je poslije rata bilo Italije i Finske?" Italija i Finska su postojale prije Drugog s. r., a Hrvatska nije. Desničari ne priznaju činjenice, a too je jako opasno jer se razbije o glavu. Hrvatska je prvi put u modernoj povijesti dobila svoje granice u Banovini Hrvatskoj, ali ona je nastala četiri dana prije početka Drugog svjetskog rata (26. 8. 1939.) i nijeimala status državnosti. NDH nije priznata od sila pobjednica, štoviše sve državne tvorevine nastale silom Sila osovine osuđene su na konferenciji u Teheranu 1943. na nestanak. Čak i kad bi se ostvario dogovor na Jalti, što je bilo malo vjerojatno, to se ne bi odnosilo na Hratsku, nego na nekakvu Zapadnu Jugoslaviju. Dakle, za Saveznike, Hrvatska nije postojala. To je povijesna činjenica. Tek je ZAVNOH-dao Hrvatskoj legitimnost kao satavnom dijelu Jugoslavije. To je bio maksimum koji se mogao postići.
Milan Bandic je pravi hrvat i izvorni hrvatski ndvini vitez snabdjevanja i zbrinjavanja.
Štetaaaa !!! Biti TAKO UMAN a tako JEDNOSTRAN je po meni HENDIKEP !!! Gledao i slušao ga na tv .... i znalo se dogoditi da krene, SA NEOSPORNO SILNIM ZNANJEM, onako OBJEKTIVNO (kak se šika umnim ljudima) a onda ga ko neko "mokrom krpom" padne u "crnu rupu jednostranosti" i odeeeee !!! Šteta !!!
Ako je Tito zločinac i ne zaslužuje ulice i trgove, nazvane po sebi, po čemu ih zaslužuje - njegova desna ruka - Andrija Hebrang stariji?? Kako on nikome nije sporan???
Milan Bandić možda ima uvjerenja, možda nema. Milan Bandić je čovjek s nevjerojatnim urođenim smislom za ekvilibriranje i samopromociju. Na neki bizaran način on je moralniji i od hrvatske rigidne desnice i od hrvatske rigidne ljevice (zapravo, u pravu ste: "ljevice") koje ni za pedalj ne žele popustiti i priznati da u nekim stvarima suprotna strana ima pravo, no ograničen broj znakova koje je moguće upotrijebiti u komentaru (ruku na srce, opravdano ograničen) ne daje mi mogućnost da to izelaboriram, pa sažmimo: I desnica i ljevica i Milan Bandić bore se za isto, vlast i proračunske novce, samo on to ne čini pod krinkom pravde i istine ni preko kostiju mrtvih predaka. PS Načelno je uvijek bolje imenovati ulice i trgove po kazalištima nego po vojskovođama, baš svaki vojskovođa iza sebe ima nevine žrtve! U tom smislu, i izvjesna avenija u Dubravi zaslužuje preimenovanje. Brezovica je izvrni datum za obilježavanje početka hrvatskog otpora nacizmu. PPS Sad me budu udruženo dislajkali:(
Premlad sam da bih (ne)uzivao u Jugi pod vodstvom Tita. Medutim znam da je ex Juga bila jedna od najcjenjenijih, najpostovanijih drzava u svijetu i da ju se pitalo za mnoge stvari. Usporedba sa sadasnjosti nije pristojna. Kolika je Tito bio faca pokazuje postovanje svjetskih faca prema njemu za zivota, ali i na njegovoj sahrani . Pokusao ga je kopirati i Tudman, ali orginal se ne kopira. Koliko je to velik i najveci sin hrvatskog naroda pokazuje da ga porazeni vampiri iz ww2 niti 37godina nakon smrti ne mogu maknuti i to sve anonimusi povampirani. Osobno osudujem sve zlocine, pa i jame i sve nevine zrtve, jer zrtva nema ideologiju, ali Tito je najveci sin ovoga naroda, simbol nase pobjede i opstojnosti nad vampirima iz ww2, marsal pobjednicke vojske, covjek koji je gradio i izgradio zemlju, skolovao, zaposlio narod, radnik nije strahovao za placu, ukratko velikan hrvatskog naroda
Nitko normalan ne bi našeg generala Bobetka slao u Haag kao niti jednog našeg branitelja jer su nas branili od okupatora četnika. Kao što su nas i naši hrvatski partizani branili od vaših prijatelja i gospodara a nama također okupatora švaba, talijana i mađara. Nikada nikome ali nikome na svome nemojte lizat dupe pa neće biti nikakvih problema. A lizali ste redom i švabama i talijanima i mađarima. Vidiš niti general Bobetko kao jedan u nizu to nije radio Raspudiću i zato ga cijenim.
Nino Raspudić (rođen u Mostaru, BiH) komentira neodlučnost Milana Bandića (rođen u Grudama, BiH) u vezi zahtjeva nezavisne liste Brune Esih (rođene u Splitu) da se promjeni ime jednog ZAGREBAČKOG trga.
Btw još nekaj Raspudiću. Pišeš da je lik 1957. godište i da nema pojma o ww2, a koje si ti to godište Raspudiću da znaš sve o ww2? Znaš valjda više i od Tuđmana koji je za razliku od tebe radio na stvaranju ove države a koji je prvi i cijenio tog Titu.
velika slava i hvala...još većem BROZU.
Smiješan i subjektivan članak.. Čist dokaz da doktorat može imati-svatko.
Mislim da titoizam postoji još samo u glavama desničara, potajno se dive njegovom liku, ali ne mogu se pomiri sa činjenicom da je bio na pogrešnoj strani. Ovaj svoj unutarnju rastrzanost i nesklad pokušavaju projicirati na cijelo društvo
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Evo 5+ od mene. Što je ostalo od Titovog nasljeđa danas? Bratstvo ijedinstvo? Samoupravni socijalizam? Ono i Dsz? Skj? Nesvrstani? Ukratko ništa. Da postoji prijepor oko imena trga, za 30godina bit će smiješno. A do tada bit će to zabava za javnost. Tako da puno ozbiljnija priča oko namicanja novca za Agrokor, prođe ispod radara.