Povratniku iz Njemačke Zaba naplaćivala kamatu 28 posto!
Prvi put Trgovački je sud još u listopadu 2007. presudio da je ovršna isprava Zagrebačke banke ništetna i bez pravnog učinka.
Komentari 30
admine da se nisi vezao za franak možda kad me brišeš ili su to učinili banksteri
mraf Nije mi jasno zašto pričaš gluposti.....pa valjda ja znam kad sam zatražio i dobio njemačko državljanstvo kakva je procedura! Dakle da ti još jednom ponovim ..ne možeš legalno imati i njemačko i hrvatsko državljanstvo jer to Njemci ne dozvoljavaju!Too je kao i amen u crkvi ..stoga ne pričaj gluposti!
japa Bravo ..točno je to istina..nije mi jasno zašto ove budale tvrde suprotno!Mi govorimo o legalnoj proceduri ..a kao što ti kažeš Hrvatska tolerira da oni koji ponovno zatraže hrvatsko državljanstvo to isto i steknu!!
12.05.2012. u 18:48h dtunjic1 je napisao/la: *************************************************** Ono što sam napisao nisu gluposti, ti jednostavno nisi upoznat s cinjenicama. Postoji nekoliko grupacija kojima je dozvoljeno imati dva ili više državljanstava u Njemackoj. Dvije sam naveo, a postoji još nekoliko o o kojima ne bih diskutirao ovdje. Ti jednostavno ne pripadaš niti jednoj od njih i morao si se odreci hrvatskog državljanstva. Osim toga, postoje tri kategorije dobivanja njemackog državljanstva, ali ti o tome vjerojatno nemaš pojma. Po mojoj procjeni najmanje pola milona državljana Njemacke posjeduje osim njemackog, još najmanje jedno državljanstvo. Uopce te ne želim omalovažavati ili uvrijediti, nego uputiti. Informiraj se malo opširnije o toj tematici. Lijepi pozdrav
mraf Pošto sam rođen u Njemačkoj i školovao se do fakulteta mislim da dosta dobro znam zakone te zemlje..ti si skrenuo sa teme ... i svaka budala zna da Njemačka tolerira dvojno državljanstvo kad se radi o građanima USA,Švicarske i da ne nabrajam ostale...dakle ne podučavaj nas tu je skrećeš sa teme ..mi pričamo o Hrvatima stoga ti još jednom ponavljam da sam se ja{ a to važi i za sve ostale građanje Hrvatske} da dobijem njemačko državljanstvo morao odreći hrvatskog!
12.05.2012. u 19:53h dtunjic1 je napisao/la: *************************************************** Ja se prilikom dobivanja njemackog državljanstva NISAM MORAO odreci hrvatskog! Eto, vrtimo se u krug i sad smo opet na pocetku. Procitaj još jednom što sam dolje napisao. Pozdrav
mraf Ti si onda prvi slučaj za koji sam ja čuo....ergo moram ti reći da ti ne vjerujem!Erzaehle Grimms Maerchen woanders!
mraf Da zaista imaš njemačko državljanstvo onda bi u 8 sati i 13 minuta gledao finale iz Berlina a ne širio dezinformacije na Internetu!
12.05.2012. u 20:58h dtunjic1 je napisao/la: *************************************************** Vidiš, meni uopce nije bitno vjeruješ ti li ili ne. Napisao si da ovaj gospodin ne može tražiti ispis iz hrvatskog državljanstva, jer ima njemacko, a u Njemackoj se ne može imati njemackoko i hrvatsko državljanstvo istovremeno. Ja sam napisao da može i da sam osoba koja ima oba državljanstva legalno. Može se i objasnio sam kako je to moguce. Poznajem najmanje deset Hrvata s oba državljanstva. Nemam više komentara u vezi toga. Apropo finala.... Mene nogomet ne zanima i opcenito nisam od onih koji trebaju \"kruha i igara\". Ima pametnijih stvari u životu. Jedna od njih je i - kako je moguce posjedovati dva državljanstva u Njemackoj. Izmedju svega ostalog. Ovim završavam diskusiju, naravno uz lijepi pozdrav
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
I Međimurska banka je naplaćivala lihvarske kamate, no suci nikako da presude nakon dugog niza godina. I dalje je građanin nezaštićen, jer ako se požališ na desetljeće povlačenja po sudovima, onda \"utječeš na sudstvo\", a što je s utjecanjem na mentalno zdravlje nas koji čekamo presude. Ministre pravosuđa, da ja radim efikasno kao tvoji suci davno bih dobio otkaz!