Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 8
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
na sudu 11 godina
Povratak na članak

Povratniku iz Njemačke Zaba naplaćivala kamatu 28 posto!

Prvi put Trgovački je sud još u listopadu 2007. presudio da je ovršna isprava Zagrebačke banke ništetna i bez pravnog učinka.

Komentari 30

DU
Deleted user
20:23 11.05.2012.

kada bi suci koji zavlače ovakve predmete odgovarali materijalno i kazneno za svoje svinjarije ovakvih bi slučajeva bilo manje ...a banke... užas

VL
VL
21:03 11.05.2012.

- I banke i sudove sve to treba srušiti i to još danas jer ako čekate sutra one će srušit vas

VL
EN
ENTUZIJASTA
22:22 11.05.2012.

Neka se poveže s onim poduzetnicima što prazne po 2 poslovnice dnevno! Samo juriš na te lihvare!

VL
Avatar Lijekzabudale
Lijekzabudale
23:29 11.05.2012.

Barem u jednoj stvari Dr.ivanišević obmanjuje javnost a to je izjava kako je kao njemački državljanin tražio ispis iz hrvatskog državljanstva!Istina je sljedeća..prema njemačkom zakonu Hrvati pri sticanju njemačkog državljanstva {Einbuergerung }se moraju prethodno odreći hrvatskog državljanstva!Dakle na legalan način po njemačkom zakonu nije moguće imati i hrvatsko i njemačko državljanstvo!

VL
XX
xxxxxxx
23:59 11.05.2012.

djunticu..ajde ti meni reci..sta ima 28% sa drzavljanstvom zajednicko..

VL
MR
mraf
06:48 12.05.2012.

11.05.2012. u 23:29h dtunjic1 je napisao/la: ************************************************ Nisi u pravu! Ja imam oba državljanstva legalno.

VL
Avatar deziderij
deziderij
06:51 12.05.2012.

Država koja je dužnik uvijek će štititi dužnika umjesto vjerovnika, štiti će lopove i lihvare, lopovske firme i sama naviše kršiti zakone koje je donesla jer je na koncu i sama takva. E sad, što živimo u takvoj državi najvećim dijelom smo sami krivi. Na vlast izaberemo krive ljude, nesposobne da ovu zemlju izvuku iz krize i one sposobne koji nas temeljito pljačkaju. Kad će tome doći kraj, ja osobno ne vidim, ali sam siguran da bez revolucije neće biti nikakvih promjena. Ali kada i to ?

VL
LU
lutomirski
08:26 12.05.2012.

u prvome redu mi je drago sto su toga povratnika zajebali, sta se on ima vracati u bananu kao investitor, to su vec drugi napravili i ostali bez novaca, znaci nije nista naucijo, da su banlke lihvarske to pogotovo na Balkanu jer tu nema reda, ali i sve druge Banke na svjetu su iste, zato ja imam svoj stva, nemati posla sa tim ustanovama, ali nasi ljudi isto nisu nista naucili i uzimaju sve moguce kredite a to je propast.skupi novac za auto pa ga kupi, skupi novac za fasadu ili novi krov pa napravi, i mirno spavas i nemas posla sa tom bandom. Kako ta drzava funkcionira, vidi se da sudski postupak traje 11 godina, to govori za sebe, ima jedan jedini zakon koji vrijedi za svakoga, nemoj imati posloa sa bankama, nemoj imati ili sto manje posla sa ustanovama nemoj invetsirati nista u toj banani, tu nemozes peci palacine za vrijeme sezone na moru, bez tisucu dozvola...

VL
Avatar ljutatrava
ljutatrava
08:27 12.05.2012.

..sada bi bilo lijepo da oporba ustane u zaštitu dr.ivaniševića:D,ak smije..ipak je to zaba...mene su na kmt očerupali 200.000 kn, nadam se da nećemo u tu eu:D

VL
TO
Toni50
08:46 12.05.2012.

Pederluk .. Više znam o ovršnom zakonu nego oni – ističe. Ali ne pomaže protiv balkanskog pravosuđa ! Koliko takovih i sličnih primjera ima na tisuče samo narod nezna gdje u kojoj državi živi dok ga direktno ne pogodi . \"Pravosuđ RH. Zato ima mnogo naivnih i pametnih koji su protiv promijene jel znaju da uživaju super koriste ovakav - balkanski zakon..

VL
TO
Toni50
09:03 12.05.2012.

Mi samo radimo svoj posao – upoznajemo javnost s nevjerojatnim slučajevima hrvatskog bankarstva i pravosuđa. jedan od 100.000 istih slučajeva zakon za balkance u balkanskoj RH je za sve isti. Stotinu tisuča DEM 1999 godine sam, popušio zločinačkom presudom -m - ali po zakonu ! Obolio domovinu ne zavolio !

VL
JA
japa
09:17 12.05.2012.

12.05.2012. u 06:48h mraf je napisao/la: 11.05.2012. u 23:29h dtunjic1 je napisao/la: ************************************************ Nisi u pravu! Ja imam oba državljanstva legalno. ------------------------------------------------------------ Nemožeš legalno imati dva državljanstva. Problem je u tome što je Hrvatska država bezakonja. To se vidi ii i iz ovog ćlanka. Kada se stekne strano državljanstvo (ovo se odnosi na Njemačku i Austriju) ti možeš opet zatražiti Hrvatsko državljansto a da Hrvatska ne traži ispis. U Njemačkoj ili Austriji za državljansto traže ispis iz postoječeg državljanstva. Po zakonima ovih država dvojno državljanstvo je protuzakonito. Ima puno takvih koji su se u devedesetim kad su se državljanstva dijelila šakom i kapom opasali sa više državljanstva (BiH,HR,RS) i prilikom dodjele njemačkog ili austrijskog odrekli su se jednog od navedenih državljanstva ali je to svejedno ilegalno odnosno protuzakonito!!!!!

VL
OB
-obrisani-
09:19 12.05.2012.

toni-a kako je to bre kod vas??????????? tko to ima najvise nezaposlenih u okruzenju? tko to ima najvise cene u okruzenju? tko to ima najmanje plate u okruzenju? tko je to u zadnjih 20 godina od 1990 do danas napravio velicanstvenih 5 pet kilometara autoputa????? kojeg ste i dva puta otvarali, verovatno nije bilo dosta rostilja da se svi najedu-pitaj precjednickog kandidata nikolica ako neznas.

VL
OB
-obrisani-
09:21 12.05.2012.

japa-amerika, francuska, engleska kad se dijete rodi dobiva automatsko njihovo drzavljanstvo, bez obzira od kud je ko i dali je ikad bio ili ne bio u tim drzavama, zastos e klinsman nije morao odreci njemackog drzavljanstva kad je uzeo ameiricko??????????????

VL
JA
japa
09:27 12.05.2012.

12.05.2012. u 09:21h gregor je napisao/la: japa-amerika, francuska, engleska kad se dijete rodi dobiva automatsko njihovo drzavljanstvo, bez obzira od kud je ko i dali je ikad bio ili ne bio u tim drzavama, zastos e klinsman nije morao odreci njemackog drzavljanstva kad je uzeo ameiricko?????????????? -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ako nešto komentiraš onda prvo pročitaj onaj komentar koji komentiraš!!

VL
OB
-obrisani-
09:49 12.05.2012.

japa sta napisa napisa-je se ne povlacim a ti najprije razmisli sta pises odnosno citaj i drugu zapadnu stampu-moras je samo razumjeti-tamo sve pise

VL
UK
Ugo Kajvez
10:34 12.05.2012.

Da vidimo koliko su milanović i linić \"narodni socijal demkrati\" i koliko stoje iza građana protiv ovakvih bankstera kriminalaca/lihvara - zločinaca ................

VL
JA
japa
10:47 12.05.2012.

12.05.2012. u 09:49h gregor je napisao/la: japa sta napisa napisa-je se ne povlacim a ti najprije razmisli sta pises odnosno citaj i drugu zapadnu stampu-moras je samo razumjeti-tamo sve pise --------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Moram ti ponoviti prvo čitaj pa onda komentiraj ii to ovim redoslijedom: prvo članak VL-a, onda moj komentar. Na kraju kad sve skontaš e onda komentiraj i pametuj....

VL
OB
-obrisani-
11:45 12.05.2012.

japa-pametuj?????????????

VL
MR
mraf
12:34 12.05.2012.

12.05.2012. u 09:17h japa je napisao/la: *********************************************** Treba rašclaniti neke stvari. Od stranca koji želi primiti njemacko državljanstvo, u pravilu se zahtijeva ispis, odnosno odbacivanje državljanstva zemlje iz koje je došao. Postoje medjutim iznimke koje potvrdjuju pravilo. Tako na primjer,jer, djeci stranih radnika u Njemackoj (bez obzira iz koje zemlje), dozvoljeno je posjedovanje dva državljanstva do navršene 18. godine života. Tada se moraju opredijeliti za jedno od njih. Povratnicima u Njemacku, rodjenim u nekoj drugoj zemlji, a dokazano su njemackog porijekla, dozvoljeno je zadržati i državljanstvo zemlje iz koje dolaze. Svi povratnici (Spätaussiedler - pogledati wiki) imaju u Njemackoj dva državljanstva, bez obzira dolaze li iz Rusije, Rumunije, Hrvatske, Srbije, Madjarske itd... Mogucnost ispisati se iz državljanstva, uzeti Njemacko državljansto, a tada ponovo uzeti i državljanstvo iz kojega su se ispisali, koristili su jedino Turci. Toj raboti medjutim, jako brzo stalo se na kraj.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.