Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 157
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
MEDITERANSKI KORIDOR
Povratak na članak

Povijesni dan - nakon čak 52 godine u promet ide nova pruga

Vlakom od Bjelovara do Zagreba sada za sat i deset minuta.

Komentari 60

PS
psiho84
14:14 24.11.2019.

Hz-u je potreban tim menadzera da jednostavno udu unutra, naprave plan odrzivog razvoja i napokon od te firme naprave modernu zeljeznicu u rangu eu standarda. Ovo je sramotno. Naravno da nije igrarija gradnja pruge, ali 30km toliko dugo da bi top speed bio 120km/h je jadno. Sve ispod 160 km/h je u danasnje vrijeme zalosno. Gradi se nesto sto bi trebalo trajati narednih 50 godina uz redovno odrzavanje. Pa dajte onda napravite to kako treba i prilagodeno barem danasnjem vremenu. Hrvatska se mora povezati sa splitom i rijekom brzom prugom, a cijena voznje mora biti konkurentna cijenama autobusa

VL
SV
SveJeUzalud
12:48 24.11.2019.

...od zamisli do danas...Tito....bi opasao zemlju.....sa drvenim tačkama.......i srcem.....sramite se...

VL
JO
Joška
19:22 24.11.2019.

ha,ha,ha...pred 130 godina rusi napravili transsibirsku od preko 9200km za oko 10 godina...

VL
RO
ronyday
16:39 24.11.2019.

Najbolja investicija za željeznice bi bila poskidati sva lokalne pruge koje nikada neće biti rentabilne, vreća bez dna, i smetnja prometu i svim komunikacijama. Jadno je čekati na prijelazima kada se nakupi više od 100 automobila i čeka da bi se provozao jedan prazni vagon. Grade se i obnavljaju nepotrebni nadvožnjaci koji koštaju milijarde.

VL
J2
Jarac_26
19:16 24.11.2019.

Zadnja voznja vlakom; 2, 5 sati. Karlsruhe-Paris. Otprilike 500km

VL
WI
wimniannannia
13:19 24.11.2019.

Njemacke kompanije izvukle novce iz EU fondova za sebe i za svoju kompaniju, i lijepo grade pruge po Hrvatskoj, i u vrecama nose kuci sebi novce u Njemacku tudjih poreznih obveznika sto isisaju iz EU fondova. Citam na ''Jutarnjem'' istoto da ce Hrvatski Telekom, ( odnosno njemacki Telekom ), isto izvuci puste novce iz EU fondova, za projekte po Hrvatskoj, i isto lijepo odnijeti kuci sebi novce u Njemacku. Ovi Nijemci su opljackali citavu Europu, shleperima kradu sve oko sebe, ta EU-ropska unija je napravljena samo za njih. Bas sam gledala jednu emisiju jucer o geopolitici u Italiji, gdje su pokazali na geografskoj karti utjecaj Njemacke u svim drzavama clanicama EU-ropske unije, sve Nijemci pregazili i osvojili, i instalirali sebe i svoju ekonomiju, i citavu Italiju isto, vele ti njihovi strucnjaci.

VL
IV
IvanHery
21:46 24.11.2019.

Trebali su raditi Kinezi. I jeli to ona pruga gdje su zaboravili isprojektirati spojnu skretnicu sa glavnom prugom ? Previše ljudi u lancu koji nemaju pojma, ali imaju vezu.....

VL
VO
vojov
15:59 24.11.2019.

Još da otvore javni WC kod kolodvora onda bi bilo OK imate vremena požurite

VL
Avatar salko1951
salko1951
13:07 24.11.2019.

Slučajna država..

VL
BA
Barbasmora
12:40 24.11.2019.

Pa valjda nisu komunjare više ulagale i gradile hrvatske zeljeznice?!

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.