Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 109
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kaznena prijava
Povratak na članak

Potpukovnik JNA prijavljen za ratne zločine u Borovu naselju

Utvrđeno je da je usmrćeno 20 osoba, dok ih se 8 vodi nestalima, a potječu sa područja Vukovara i Varaždina

Komentari 42

VI
Vita30
18:37 25.11.2011.

Činjenica je da je u logoru Stajićevo upravitelj bio pukovnik Živanović, te njemu potčinjeni major Lazanin. Glavni mučitelj - \"ispitivač\" bio je kapetan Medić iz Dalja. Svaka žrtva i svaki mučitelj imaju svoje ime.

VL
MA
markopvz
18:37 25.11.2011.

ako je ovo srpski portal reci da se obrisem..uostalom u ovom clanku se spomijnu i moji varazdinci,nekima se jos danas nezna grob zbog ovog doticnog protiv kojeg je pokrenut postupak kazneni..

VL
OB
-obrisani-
18:38 25.11.2011.

Kad će dio Dnevnika posvetiti činjenici da su zastupnici SDP-a napustili sabornicu kad se glasovalo o hrvatskoj samostalnosti? Kad će dio Dnevnika posvetiti zastupnicima iz prvog saziva Hrvatskoga sabora, među ostalim i SDP-ovim, koji su završili u četnicima? Kad će dio Dnevnika posvetiti činjenici da su se neki novinari iz “krajinskih” četničkih glasila poslije Oluje uhljebili u nekim hrvatskim novinama, što će reći da su s njima cijelo vrijeme rata bili u petokolonaškom doticaju? Kad će dio Dnevnika posvetiti činjenici da je podosta novinara koji i danas u Hrvatskoj žele biti politički kriterij “navijalo” za JNA i četnike sve dok se očekivalo da bi oni mogli okupirati i pokoriti Hrvatsku?

VL
OB
-obrisani-
18:42 25.11.2011.

Moglo je u ratu biti nezadovoljnih i časnika i vojnika, pogotovo 1991., kad su okolnosti za obranu bile sve samo ne povoljne, i kad su napadani i drugi hrvatski gradovi a ne samo herojski Vukovar. Ali kako se može za izdaju optuživati vodstvo zemlje koja se morala braniti bez oružja, jer su jugovojsci i oružje Teritorijane obrane predali oni koji zacijelo pripadaju krugu u kojem se Tuđmana i druge optužuje za ratne tragedije? Bit će da u tome i jest bit takvih optužaba. Jer onima koji ih pronose u javnosti nepodnošljiva je pomisao da je takva isprva goloruka zemlja izvojevala trijumfalnu pobjedu nad jednom od najjačih europskih armija! Da bi se ta pobjeda, koja je, uostalom, zadivila svijet i vojne stručnjake, koliko-toliko zasjenila, ondašnje vodstvo zemlje treba što žešće optužiti, i to koristeći se najbolnijom ratnom ranom – Vukovarom.

VL
OB
-obrisani-
18:44 25.11.2011.

Dakako, u prigodnom trenutku, za obljetnicu pada grada, kad je cijela javnost na tu ranu usredotočena. Ali ima prigodnih trenutaka i obljetnica koje Zoran Šprajc, Sandra Križanec, Hrvoje Zovko i drugi nikad neće ni spomenuti. Kad će HTV, kad joj je toliko stalo do rasvjetljavanja prošlosti, nekom prigodom dio Dnevnika posvetiti već spomenutoj, izdajničkoj predaji oružja Treitorijalne obrane zločinačkoj JNA, predaji koju su u svoju časnu povijest ubilježili Račan i njegovi komunisti?

VL
CH
chemica
19:04 25.11.2011.

Viš ti vraga, a ja mislio da je 1991. na vlasti u Hrvatskoj bio HDZ. Ispada da je i te godine oružje Teritorijalne obrane \"predavao\" Ivica Račan. Domoljubi su pokušali prodati ovu debilnu priču prvi put još polovicom devedesetih pa kada su Feralovci iskopali iz arhive novinske članke iz devedeset prve u kojima se opisuje predaja oružja TO na npr. Malom Lošinju... Prisjelo je HDZ-ovcima. Zašto se HDZ nije suprotstavio \"oduzimanju\" oružja, kada se već toliko busaju u svoja \"domoljubna\" prsa već su ga šutke predavali Armiji? HDZ-u su trebali glasovi maloumnih, a danas je još kritičnije pa koriste ovakve debilne štoseve. HDZ-ovske \"akvarijske ribice\", ti njihovi glasači. Pamćenje koje se resetira svakih 13 sekundi pa nije ni čudo kako se ne sjećaju da su ovo isto zlotvori radili i devedesetih.

VL
OB
-obrisani-
19:05 25.11.2011.

Mesic treba odgovarati po zapovjednoj odgovornosti---znao a nije --sprijecio--jer je on tada bio Vrhovnik JNA,.....

VL
99
99999
19:13 25.11.2011.

munjenko i ostali. nemojte se praviti glupi. ili ste bili balavci u to vrijeme ili se pravite glupi. ja NISAM pobornik mesića i ne sviđa mi se. ali nije odlučivao on kao predsjednik predsjedništva, nego svi sudionici predsjedništva. o izlasku armije na ulice su glasali svi i izglasalo se da armija NE izađe, presudan glas da armija NE izađe iz kasarni je dao srbin iz Bosne, Bogičević, pa je proglašen srpskim izdajnikom. Tko je dao zeleno svjetlo srbiji i vojnom vodstvu bivše države da izađu iz kasarni? američki ambasador u jugoslaviji zimmerman.

VL
OB
-obrisani-
19:16 25.11.2011.

al ipak je Mesic znao a nije sprijecio?

VL
99
99999
19:22 25.11.2011.

munjenko ti si bio dijete od dvije godine tada ili se nisi rodio? pa nije mesić njima bio zdravko mamić da će se derat na njih i vikati da su mučka đubrad? riječ je o šest ljudi koji su sjedili tamo i predstavljali šest repubilika, oni su činili predsjedništvo, mesić je glasao NE, naravno kao i makedonac, bosanac, slovenac, tako i on kao hrvat. i to je to, koga on ima spriječiti? misliš da je on bio faktor. biti predsjednik predsjedništva ne znači da si predsjednik države, nego su se oni izmjenjivali svako malo, godinu dana ili 6 mjeseci, to je funkcija fikusa, imaš titulu bez ovlasti, jel sad razumiješ? nije on njima bio tito.

VL
OB
-obrisani-
19:23 25.11.2011.

25.11.2011. u 19:22h 99999 je napisao/la: ------------------------- ali bit svega je da je znao a nije sprijecio,,,,,zasto Gotovina sjedi u Haagu fakt znao a nije sprjecio?

VL
OB
-obrisani-
19:25 25.11.2011.

U optuznici ce pisat ---znao a nije sprijecio---koga briga jel mogo ili nije mogo...

VL
99
99999
19:39 25.11.2011.

munjenko, meni je žao gotovine, iskreno. ja sam mogao biti tamo i govoriti im da to ne rade, isto je. on nikoga nije mogao sprječiti.

VL
OB
-obrisani-
19:45 25.11.2011.

25.11.2011. u 19:39h 99999 je napisao/la: ---------------------------------------- naravno tako ce i Mesic ici u Zatvor pa nek dokaze da niej mogao sprijeciti ili????

VL
HP
hps
20:14 25.11.2011.

kako suditi adžiću kadijeviću rašeti idrugim jugooficirima tzv.jna onda bi se moralo suditi tusu stipetiću agotiću anti jelaviću jer su oni isto bili u aktivnoj ulozi učestvujući u napadu na oružane snage HRVATSKE npr.stipetić je zapovijedao jna na plitvicama gdje je poginuo hrvatski policajac JOSIP JOVIĆ ante jelavić je zapovijedao napadom na VUKOVAR S jna strane itd.zbog toga se ne sudi jugooficirima

VL
VE
velikazmija
20:33 25.11.2011.

čita li pupovac ove ispovijedi što su njegova braća radila --pazite i bez incijala a što se radi od norca i poslije odležane kazne pusić traži ispriku --

VL
UT
utatica
21:38 25.11.2011.

Jel mu Kosorica obnovila kuću i uračunala u staž rokanje po Hrvatskoj, sad ak pobijedi KUKRIKU taj bu nam ispostavil i račun za streljivo!

VL
UT
utatica
21:41 25.11.2011.

Dobro a zašto nije navedeno ime i prezime tog nećasnog časnika, pa nije valjda da je osoba izmišljena kako bi nam DORH zamazao oči da tobože nešto radi.

VL
OB
-obrisani-
21:44 25.11.2011.

25.11.2011. u 19:22h 99999 je napisao/la: ---------------------------------------------------------------- Kadijević u jednom intervjuu navodi i kako su mu Stjepan Mesić i Ante Marković predložili da vojska uhiti i Tuđmana i Miloševića, da spase Yugoslaviju te kako mu je Mesić rekao da je je on \'liberal i demokrata, a da je Tuđman despot i apsolutist\'.

VL
Avatar Golum
Golum
23:22 25.11.2011.

jel to izjavu dao pukovnik mirko brekalo, bivši djelatnik 5GBR?

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.