Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 106
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
PREMIJER U VIROVITICI
Povratak na članak

Plenković: Za razliku od Milanovića, koji godinama vodi prorusku politiku, mi smo uz Ukrajinu

Odbacio je tvrdnje predsjednika Zorana Milanovića da su Vlada i Sabor spremni na slanje vojnika u Ukrajinu, nazvavši ih neistinitima

Komentari 53

KR
Krueger
14:17 05.09.2025.

Ukrajinci prolaze sličnu borbu kao i mi u Domovinskom ratu, samo što je njihov neprijatelj 100x jači nego što je bio naš...i zato-puna podrška Ukrajini!

VL
AM
Amarcord
14:18 05.09.2025.

svaki normalan i moralan čovjek je na strani Ukrajine, oni drugi su na strani ruskog zla

VL
DA
dalmatiner
14:22 05.09.2025.

Vrijeme radi za Ukrajince. rusija je od 2022. do danas izgubila stotine tisuća vojnika i desetke tisuća oklopnih vozila i topništva, a okupirala je dodatnih manje od 1% Ukrajine.

VL
MS
masked singer
14:16 05.09.2025.

Ovo je jedna od rijetkih stvari u kojima se slažem s Plenkovićem!

VL
99
"99"
14:19 05.09.2025.

lijepo je vidjeti da smo na pravoj strani povijesti,za razliku od našeg predsjednika države

VL
MI
Miho1948
16:12 05.09.2025.

Treba podržavati Ukrajinu protiv ruskog agresoa, ali isto tako i Palestinu da dobije državu. Izgladnjivanje naroda osobito djece je genocid.

VL
Avatar Joannes decimus
Joannes decimus
14:29 05.09.2025.

Gle, lik se zove "Zoran Milanović". Što još reći?

VL
PA
pasodoble12
15:52 05.09.2025.

Plenković se hrabro, čak šta više herojski bori za Ukrajinu i nepovredivost njenih granica. Ali mu ne pada na pamet da rješava probleme naših granica, šta je sa Savudrijskom valom a sa Slovencima se, osim navedene, sporimo još oko četiri točke: lijeve obale Dragonje, granice na Muri i oko dviju točaka na Žumberku, Svete Gere i Brezovice Žumberačke? To je za njega nebitna stvar ili je to poklonio Slovencima kao što je Hruščov poklonio Krim Ukrima? Pitam se jel taj čovjek Hrvat, jer mu je sve važnije od Hrvatske? Ili je tipični Briselko?!

VL
RA
Raptor
15:52 05.09.2025.

Nije Predsjednik protiv pomoći Ukrajini, on je protiv eventualnog slanja vojnika u Ukrajinu, bilo da se radi o ratu ili o eventualnim mirovnim snagama. I to ne zbog toga što je protiv Ukrajine i za Putina, već zbog tga što se drži obaveza Hrvatske koje proizlaze iz potpisanih međunarodnih ugovora koje je izglasao Hrvatski Sabir, a to je Ugovor o pristupanju NATO i članstvu u UN-u. Međunarodne snage o kojima se govori da bi išle u Ukrajinu nisu NATO snage niti bi išle pod okriljem UN-a jer poznato je da je Rusija stalna članica Vijeća sigurnosti UN i da ima pravo veta. Tako nema izgleda da Vijeće sigurnosti donese deklaraciju o slanju vojnih mirovnih snaga u Ukrajinu. Hrvatska nema obavezu slati vojnike u neke neformalne mirovne snage koje je dogovorila neka grupa zemalja. Biste li pristali da vašeg sina na taj način pošalju u Ukrajinu? Hrvatska pomaže i u nairužanju i vojnoj opremi, na što i Predsjednik daje suglasnost, te financijski, o čemu odlučuje Vlada, a Predsjednik nije pokazao da je protiv toga. Dosta je prodavanja magle o mirnoj reintegraciji okupiranih područja Ukrajine. To ne prokazi i nije usporedivo s našom situacijom jer se za razliku od nas, Ukrajina, na žalost, nije uspjela obraniti. A verbalna podrška je dobra, ali ne daje željene rezultate.

VL
SK
skupiduša
15:34 05.09.2025.

Jel' to glavni razlog i sadržaj obilaska pojedinih gradova u zemlji i inozemstvu, da trača predsjednika? Sramotno!!!

VL
Avatar Asterix
Asterix
14:53 05.09.2025.

Naravno da je to stav Vlade kad im je od prvog dana jasno da bez Predsjednikova potpisa nije moguće slanje vojnika izvan Hrvatske. Da je Kolinda predsjednica onda bi Hrvatska sasvim sigurno bila dio Koalicije voljnih.

VL
SI
siskic
14:52 05.09.2025.

nema većeg prodavača magle od plenkija. tko to živi bolj u njegovoj vladi? nitko od novinara da ga upita šta se za prosječnu plaću moglo kupiti 2015 godine, a što sada? plenki da živiš orlovoga vijeka nikada nećeš dobiti potporu 75% hrvatski građana kao što je dobio zoki.

VL
Avatar Behemot
Behemot
14:43 05.09.2025.

Korumpirani dezerteri su za Ukrajinu. Svaka ptica svome jatu leti.

VL
SL
slonko
14:23 05.09.2025.

Milanović je uz Hrvatsku! Jer da nije, već bi naša mladež bila poslana u Ukrajinu.

VL
Avatar cuvarkuca
cuvarkuca
14:56 05.09.2025.

Anemično bi ratovao za UA. Zato mu je ZM trn u oku.

VL
LA
LaleLaci
14:40 05.09.2025.

AP i GJ dobili su prdenje od VZ-a. Da Milanović ne priča to što priča i Hrvatska bi bila među onih 27 zemalja koje "će slati trupe" u UA. " " zato jer nitko neće slati trupe. Zašto? Jer se to Putinu ne mili...

VL
DU
Deleted user
13:51 05.09.2025.

Nekak mi izgleda da je ZM više uz Ukrajince , nego AP i Volodimir Z. Da je njega išta pitalo , do rata nebi ni došlo. Ko shvatio ok yl, a ko nije nek još malo promisli na tu temu.

VL
SS
sokac sa drave
14:02 05.09.2025.

Milanovic je od pocetka govorio da nece dati nase vojnike da ginu u ukrajini za americke interese.Po tom pitanju Plenkovic nije nista mislio nego je cekao da mu Von der Leyen javi sta mora misliti.

VL
Avatar Igre gladi
Igre gladi
14:05 05.09.2025.

Nisi ti za Ukrajinu nego si procjenio da ti koristi imati ovakav narativ. Milanović ne dopušta da se Hrvatska koristi kao strana u sukobu i na tom mu skidam kapu. Milanović, za razliku od Plenkovića ima legitimitet jer se na izborima nije služio žetončićima i kupovanjem glasova. Samo neka on glumi velikog demokrata, ali nakon Thompsonovog koncerta su ga i u Briselu pročitali.

VL
Avatar messerschmidt
messerschmidt
14:12 05.09.2025.

Naravno da nećemo slati djecu u Ukrajinu, ali se zahuktava u BiH. Neka idu oba na bosansku frontu. Ovaj je sklopio savez s Bugarskom i Kosovom protiv Srbije i Mađarske umjesto da se miri sa Srbijom i raskrinka rovarenja stranaca u BiH.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.