Unatoč nezapamćenim sankcijama rusko gospodarstvo raste, ali Putin se sad suočava s ekonomskom trilemom
Danas, dvije godine nakon ruske invazije na Ukrajinu svi se ekonomisti slažu: rusko gospodarstvo nije kolabiralo. A upravo su njegovu propast mnogi predviđali kada su EU, SAD i drugi uveli sankcije bez presedana nakon invazije u veljači 2022.
Komentari 87
Cvetalo je cveće i u Sovjet-preduzeće
Plin i nafta sve se priko Srbije uvozi a isto se priko Srbije izvozi u Rusiju,jedina EU država koja nije uvela sankcije Rusiji je Srbija.
Kad o svemu odlučuje bivši prosječni Kgb-ov onda te ni svi prirodni resursi ne mogu učiniti uspješnom zemljom. Kad on prdne u svijeću njegovi psi će sve rasprodati. Već viđeno kod njih .
Ah, da sve valjda stoji, ali... Nije bilo lijepo gledati po televizijskim poslovnim subjektima kako će nuknuti ove ili one. Isto tako ne sviđa mi se radikalni pristup Elona Muska, kako je znao govoriti da je nuknuti Mars dobro za terraformiranje. Momci se moraju odlijepiti od video-igrica i sveg glupog što one nose. Isto tako sa vizualizacijama usmrćivanja, ružnim scenama. TV generacija - loše!
Realni BDP je jako pao ali vojna industrija nadoknađuje , rublja je devalvirala a ruski obični građani sve teže i lošije žive.....dugoročno neodrživo i jako štetno za prije svega građane rusije.
Putko Vladirat nas nadmudrio.Gdje su sad vrsni vojni analitičari?Je li Njemačka (opet) izigrana i je li ona i/ili cijela EU bile,ovim Rusko-Ukrajinskim sukobom, nečiji stvarni cilj,u smislu slabljenja njenih ekonomija?
Sada su stručnjaci shvatiti da je Europa nebitna financijski, vojno i prometno te ima prastaro nepotrošačno društvo, cijelu Europu je dovoljno poslovno zamjeniti za jednu državu tipa Kine ili Indije
Balkanski analitičari nikada nisu znali razumjeti Rusiju i nikada neće! Sve ovo su nagađanja tipova sa kupljenim diplomama i doktoratima.
Rusko gospodarstvo raste, a nema ni jednog migranta koji bi tražio bolji život u Rusiji, jer da mogu 50 % Rusa bi pobjeglo iz Rusije.
Nakon ovoga ekonomskog "uspjeha" u Rusiji, sad će masu emigranata navaliti u ovaj "raj" na zemlji! Sve se bojim, ha-ha-ha!
Šnajderi su najbolji krojači, a Putin je genija za politiku da razbuca moć glavnog svjetskog šerifa koji cijelom svijetu već 80 godina silom i strahom nameće svoje nakazne standarde.
Trebalo je 70 godina da se slomi Sovjetski Savez.mislim da ce to sa Rusijom ici znatno brze. Rusi vise nisu izolirana i dobro znadu da drustva gdje nepidobni dobivaj Novicok ili ucestalo padaju kroz prozore nije dostojno civilizirani nacije
Vidjet ćemo kako im je gospodarstvo nakon desetogodišnjeg rata, tek je treća runda još nisu zalihe potrošili.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Raste i vrijednost dolara naspram eura, izgleda da Rusi i Amerikanci imaju nešto protiv EU, po onom sistemu, neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj ili tako nešto.