Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 131
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
TAJNA LISTA
Povratak na članak

Otkrivamo Tomaševićev popis za otkaze, na njemu zvučna Bandićeva imena! 'Ljudi plaču, gdje će sad naći posao?'

– Ljudi su pred živčanim slomom. Kako i ne bi bili. Ima onih koji tu rade trideset godina, a imaju tek srednju stručnu spremu, teško će naći drugi posao – govori jedna od djelatnica koje su na popisu.

Komentari 83

GE
geler203
07:57 23.03.2022.

Kakav je to višak a radio je 30 godina. Otpuštaj sve što je zaposleno zadnjih 10 godina a sa njegovog mjesta nije nitko otišao u mirovinu ili šefove koji nemaju radnika ispod sebe.

VL
Avatar AlPoS
AlPoS
08:26 23.03.2022.

Malo se piše da zet ne vozi po voznim redovima iz razloga što nema radnika, a sada opet ovdje piše da ima viška radnika. Dajte se više dogovorite, želimo normalne komunalne usluge, cijeli grad je zmazan, prijevoz očajan

VL
MV
Misl@v
07:28 23.03.2022.

Masa ovih što sada cvile, nek' se zahvale na ugodbom, nepotrebnom i nezasluženom radnom mjestu svih ovih godina.

VL
Avatar southman
southman
07:06 23.03.2022.

Još malo i puna godina dana doslovno ničega.

VL
ST
stefj
08:07 23.03.2022.

Grad ima preko 3000 ljudi viška, koji ne rade ništa ili rade izmišljene poslove. Tako da je ovo natezanje oko 500 ljudi zapravo smiješno... Isto tako, prazna radna mjesta su uglavnom posljedica vrlo loše organizacije ili su mjesta gdje se nešto mora i raditi, a nitko ne ide u javne strukture da bi tamo radio... I još, što se tiče tih ljudi, istina je da će teže naći takav posao iz snova. Jednom uhljeb, zauvijek uhljeb, isti bi u privatnom sektoru radili samo štetu, ti ljudi su izgubljeni za tržište rada...

VL
DU
Deleted user
07:41 23.03.2022.

U Zagrebu ima itetako posla za ljude koji žele raditi.

VL
DU
Deleted user
07:39 23.03.2022.

To je malo, trebalo je više ljudi sprašiti.

VL
Avatar Cadafel
Cadafel
07:27 23.03.2022.

Dok su se izmišljala radna mjesta onda nije bilo problema, ima posla...sad ima posla više nego prije...pun je npr Zgb Indonežana, Nepalaca, Malezijaca, Kineza...znači da ima posla...samo je pitanje koliko su guzice ostale fine

VL
KL
Klavocin
08:42 23.03.2022.

Ovo bi bila vijest da tomašević i ekipa već nisu uhljebili svoje. Bandić je ostavio dugove, ali barem je čist grad bio, a kakav je sad, nema radnika u zetu a daju otkaze, pa ko je tu lud. Možemo ima radnike matulu, uršku, benčićku koja je školu završila sa38 godina

VL
DU
Deleted user
07:00 23.03.2022.

Posla uvijek ima, samo sad ce trebat sa svojom kvalifikacijom trazit nesto gdje ce zapravo trebati raditi...

VL
Avatar Hazl113
Hazl113
08:32 23.03.2022.

Najprije je trebalo provjerit svako zaposlenje zadnjih 15 god. ali baš svako. Tu bi se našlo više od 750 viška.

VL
Avatar kenshi
kenshi
09:59 23.03.2022.

Ne bi bilo veliko iznenađenje da na tih 500 radnih mjesta dođu pristaše “Možemo” u dobro tempiranom trenutku!

VL
LE
LenardHr
06:56 23.03.2022.

Grad je procvjetao od kad je tomasevic i njegova ultralijeva ekipa dosla na vlast. Rijesen je problem sa smecem, grade se prometnice, podvoznjaci, gradski prijevoz su rijesili. To se i ocekivalo jer ipak su bencic raukar matula i ekipa ljudi dokazani na takvim poslivima. Realnost je na zalost ocekivano drugacija, postavili su svoje neradnike u na pozicije po gradskim firmama i rade ono sto jedino znaju -ne rade nista.

VL
PO
Polarus
08:31 23.03.2022.

da su sposobni ne bi 30 godina radili u Holdingu... i ne bi se brinuli za nać novi posao...

VL
ZA
zagabria7
10:11 23.03.2022.

A jadni, morat će na tržište radda koristeći svoje sposobnosti, kao mi ostali koji nismo uhljebljeni

VL
ST
stefekov
15:48 23.03.2022.

zasto on ima dva zamjenika ...mozda mu je dovoljan jedan...tko ce to odrediti???

VL
TM
trade_mark
07:34 23.03.2022.

Ljudi su pred živčanim slomom? Nek se vrate u široki brijeg, u grude i ljubuški, tamo nek si nađu posao i svojom stručnošću i prikupljenim iskustvom doprinesu razvoju kraja. Svi na dobitku, ne razumijem u čemu je problem???

VL
PH
Petarstijena-HR
09:13 23.03.2022.

Treba u turizmu i građevini radnika...

VL
Avatar zrakomlat59
zrakomlat59
09:33 23.03.2022.

Razbacujemo se novcima kao pijanci. Čitav život se dobro živjelo na grbači stanovnika Zagreba a sada kada treba tražiti neki posao gdje treba zasukati rukave uz to kasirati bezobrazno visoke otpr emnine (vjerovatno još oslobođene plaćanja poreza) udari u kuknjavu. Za ne povjerovati.

VL
Avatar cuvarkuca
cuvarkuca
16:45 23.03.2022.

Sjećam se epizode sa suđenja Bandiću kada je sutkinja ispitivala šefa nekog odjela u Holdingu. Čovjek nije znao kako mu se zove radno mjesto, niti što radi, ali je imao automobil na raspolaganju 24 sata.

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.