Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Obrana generala
Povratak na članak

Odvjetnici šalju žalbe od 80.000 riječi na haaške presude

Branitelji generala Gotovine i Markača pokušat će pobiti udruženi zločinački pothvat, prikrivanje zločina...

Komentari 64

OB
-obrisani-
11:37 01.08.2011.

. .. (paragrafi 2370-71, 2560, 2580-2583); oni su proglašeni krivima ne samo za pojedina djela koja su bila dio zajednicke namjere zlocinackog udruženja (protjerivanje srpskog stanovništva), vec i za djela koja su im bila predvidljiva, poput ubojstava i pljacke, po trecoj kategoriji zajednickog zlocinackog pothvata (paragrafi 2373 i dalje, 2586). U pogledu Cermaka, Vijece je smatralo da u njegova zaduženja nije spadalo održavanje reda i mira u Kninu, da je stupanj njegove kontrole nad podcinjenima bio ogranicen, te da nije dokazano da su njegovi neposredni podcinjeni sudjelovali u zlocinima (paragrafi 2391, 2411, 2431, 2448, 2455). Vijece je zakljucilo i da je uloga Cermaka u Kninu poslije \"Oluje\" bila normalizacija života u gradu, te da, iako je morao biti svjestan da je vecina srpskog stanovništva grad napustila, nije dokazano da je on znao da je svrha mjera normalizacije bila poticanje naseljavanja etnickih Hrvata (paragraf 2470).

VL
OB
-obrisani-
11:37 01.08.2011.

. ....Zašto su Gotovina i Markac osudeni, a Cermak osloboden? Kada je Tužilaštvo dokazalo postojanje zajednickog zlocinackog pothvata tijekom \"Oluje\", obavilo je samo pola posla. Ono je potom moralo dokazati izvan svake razumne sumnje i da su konkretni okrivljeni bilii sudionici tog pothvata i da su njemu bitno pridonijeli. Tužilaštvo je to uspjelo dokazati za Gotovinu i Markaca, ali ne i za Cermaka. Gotovina i Markac su obojica sudjelovali u planiranju \"Oluje\" i neposredno naredivali protupravne napade na civile i civilne objekte, cime su bitno pridonijeli zajednickom zlocinackom pothvatu, što su ucinili i stvaranjem opce klime nekažnjavanja pocinjenih kaznenih djela protiv srpskog stanovništva

VL
OB
-obrisani-
11:38 01.08.2011.

. ..U svo vrijeme na koje se odnosi ova optuznica, bilo je razloga da Ante GOTOVINA, kao zapovjednik, zna da podredjeni pod njegovom kontrolom cine teska krsenja medjunarodnog humanitarnog prava. Osim toga, njega su o takvim djelima obavjestavali predstavnici medjunarodnih organizacija. Temeljem svojega polozaja i vlasti, de iure i de facto, Ante GOTOVINA imao je moc, vlast i odgovornost da sprijeci ili kazni teska krsenja medjunarodnog humanitarnog prava koja su pocinile hrvatske snage za vrijeme i nakon ofenzive \"Oluja\". Ante GOTOVINA je propustio poduzeti nuzne i razumne mjere da sprijeci takva teska krsenja medjunarodnog humanitarnog prava ili da kazni njihove pocinitelje.\"

VL
OB
-obrisani-
11:39 01.08.2011.

. ....Tuzitelj Medjunarodnog krivicnog suda za bivsu Jugoslaviju, u skladu sa svojim ovlastima iz clanka 18 Statuta Medjunarodnog suda, optuzuje: ANTU GOTOVINU za ZLOCINE PROTIV COVJECNOSTI i KRSENJA ZAKONA I OBICAJA RATOVANJA, kako se navodi dalje u tekstu: \"Ante GOTOVINAINA je zapovijedanje i kontrolu u vojnim stvarima vrsio, izmedju ostalog, organiziranjem hrvatskih snaga rasporedjenih u Sektoru jug nekadasnjeg Podrucja pod zastitom Ujedinjenih naroda za vrijeme ofenzive \"Oluja\", postavljanjem i smjenjivanjem zapovjednika, razmjestanjem snaga koje su bile pod njegovim zapovjednistvom, izdavanjem zapovijedi tim snagama, kao i time sto je pregovarao i prisustvovao sastancima s predstavnicima medjunarodne zajednice, ukljucujuci i osoblje Ujedinjenih naroda.

VL
OB
-obrisani-
11:40 01.08.2011.

. ....Djeco nepravite se glupaviji nego sto jeste . . imate dovoljno snimaka da vidite sto su radili kako mi tako i Srbi . . .ja nevidim razlike. Nego trebamo biti kao i njemci i priznati nase greske. . . udar vojske to stoji ali posle ubijati Civile ,Zene i Djecu kako sjedne tako i s druge strane to neide nikako. Za mene su svi isti ko god da je ubijao neduzne ljude nema veze koje vjere treba da bude kaznjen pa samo ako je i dao komadnu da se to ucini isto je pocinijo ubojstvo. Treba da se ovo rijesi vise za sva vrijemena. . ...znam , da vam je tesko i da vas je STRAH, nebi li i vi dosli na red.......strpite se....;-)) .

VL
OB
-obrisani-
11:42 01.08.2011.

. ..evo , ja sam ..u ovo kratko vrijeme napisa vise....od...80.000 riječi...:-)) .

VL
Avatar guten_tag
guten_tag
11:54 01.08.2011.

račan ...kriv ili prav ne sudim ja . činjenica je da je izdao svoga glavnog koalicijskog partnera budišu . čak je podnio ostavku da bi ga potpuno eliminirao iz vlade . ovo što sam napisao da su strani agenti pratili budišu to je izjavio sam budiša javno na tv . kakvi su oni bili demokratski opredijeljeni najbolje pokazuju čistke u medijima od htv-a gdje su naprosto \"izmaskrirali\" tzv tuđmanovce , do čistke u zdravstvu i državnim tvrtkama . čak su i vozače smjenjivali , koja je to politička funkcija ? udar na svijest naroda je promjena datuma obilježavanja dana državnosti najbolje pokazuje koji je njihov domet . ako su demokrati što to nisu stavili na referendum ?

VL
Avatar guten_tag
guten_tag
11:48 01.08.2011.

meni je žao ljudi koji su branili domovinu a to su sigurno gotovina i markač bez sumnje , čiji su životi uništeni ako presuda bude potvrđena . što se tiče njihovih paragrafa zaboli me ..... oni se pozivaju na zakone i paragrafe a vršili su preko svojih organizacija popise hrvata za odlazak u treće zemlje . to se zove zločinački pothvat , raselit nas triba da nas manje ima ...pjeva žanko . laž i notorna neistina je da je bilo tko sprečavao povratak srba jer ih znam na desetine koje je rodbina mjesec, dva poslije oluje vratila kući iz srbije . također , neistina je da nije bilo suđenja za zločine i pljačku , palež i slično. međutim nije to bitno za njih oni su htjeli hrvatsku na optuženičku klupu , to je bio cilj .

VL
DH
dalibor.hren
11:50 01.08.2011.

U svim sporovima do sada jedino su brk omastili odvjetnici...

VL
OB
-obrisani-
12:04 01.08.2011.

. ..aha sad ..budiša...............ha ha ha ha ...ma nemoj...nemoj...

VL
OB
-obrisani-
12:07 01.08.2011.

. ...vecu štetu državi koja je nastala napravili su \"pozadinci\" kradom, pretvorbom i privatizacijom u tom periodu nego sve borbene aktivnosti.... a ti i dalje sjede u samoru, vladi i foteljama državnih firmi i vladaju..... cak nas i u austriji predstavljau i važe kao legitimni predstavnici............ citav rat se vodio zbog interesa emigracije koja je uvjek bila u sukobu sa bivšom državom, samo je krajem osamdesetih uspjela pronaci \"elitu\" koju ce dobro platiti da uvede svu raju u rat, a oni skupa profitirati i moci se kao pobjednici vratiti svojim kucama....... . . naravno, dok se ostale države u ratu i krvi raspadale njemacka se ujedinjavala....... i za pametnoga dosta, a budali moš stoput govoriti pa džabe....... sve ovo su farse.... .......

VL
OB
-obrisani-
12:08 01.08.2011.

. ..o cemu vi jarani pricate????? . , gotovina je samo jedan legionar koji je namirišao rat i došao da profitira na ovaj ili onaj nacin. takvih profitera skupa sa njim i šuškom bilo je oduvjek i zauvjek. to su samo psi rata kako ih se u citavom svjetu zove, a niima ništa nije sveto osim vodenja borbe za eliminaciju cilja kojeg im neko postavi... zasto je pogrešno sudenje gotovini i takvima, jer oni ne vide šire niti dalje od zadanog im cilja.........vide samo profit... .

VL
Avatar guten_tag
guten_tag
12:45 01.08.2011.

tuđmanov mirovni plan za očigledni raspad jugoslavije je bio ..savez suverenih država . to je bilo fer , pošteno i mirotvorno . referendum je dao odgovor što hrvati žele , to mora svatko poštovati . na demokratsko izjašnjavanje odgovor je bio agresija i poklič ..svi srbi u jednoj državi . rekli su im , sve njihovo bit će vaše a sva obilježja koja su tu a podsjećaju na hrvate moraju nestati .

VL
OB
-obrisani-
13:05 01.08.2011.

Odvjetnici šalju žalbe od 80.000 riječi na haaške presude koje su vrlo kratke i jasne: 24. i 18. godina robijaškog križnog puta..

VL
FE
Felicijen
14:19 01.08.2011.

Hoće li sve to uopće netko čitati?

VL
DO
dobardan
14:40 01.08.2011.

80 000 riječi za 32 000 000 kuna do sada isplaćena.nije loše.400 kn za jednu riječ.evo za ovo što sam napisao po mišetićevu cjeniku zaradio bih minimalno 11600 kn i to bez brojeva.

VL
OB
-obrisani-
15:41 01.08.2011.

01.08.2011. u 09:21h Oger je napisao/la: 01.08.2011. u 08:56h doktorica Kako ono bijase? \"Da mi nismo htjeli rat ne bi ga ni bilo ________________________________________________ Dobri su ovi četnici poput Ogera. Stalno ponavljaju jednu te istu laž, pa će možda toto netko povjerovati hahahahaha

VL
TO
Toni50
15:49 01.08.2011.

Odvjetnici šalju žalbe od 80.000 riječi na haaške presude , Svjesni da če im trebati 10 godina dok to pročitaju i prouće a dotle če \"nevini sjediti i čekati novu prersudu\" Pametnom demokratskom sudu je dosta par rečenica da shvatii o čemu je riječ. Zločin ostaje zločin pa makar Mladićevi odvjetnici došli sa 100.000 riječi ili o čemu pričamo ?

VL
OB
-obrisani-
15:50 01.08.2011.

MILOŠEVIĆEV TRANSKRIPT - najbolji dokaz koji pobija navode PRESUDE hrvatskim generalima. Govor Slobodana MILOŠEVIĆA na 41. proširenoj sjednici \"Vrhovnog saveta odbrane\" nedvojbeno pobija navode prvostupanjske PRESUDE hrvatskim generalima Anti GOTOVINI i Mladenu MARKAČU. Autentični transkript, kojeg haški tribunal već posjeduje,uje, sadrži govor Slobodana MILOŠEVIĆA - izvadak iz transkripta (prijepis): „Ne bih govorio o jednoj poražavajućoj i ponižavajućoj situaciji – da je sva pomoć koju je dobila Republika Srpska Krajina, praktično, završila kao naoružavanje hrvatske vojske! Zamislite vi taj apsurd: na jednoj strani, odbija se mirovni plan, a na drugoj strani, odbije se da se brani? Vi ste najstručniji deo ove naše Vojske, kao što znate, tamo je palo naredjenje da svi izadju iz Krajine tog istog dana, bez čak stvorenog kontakta sa hrvatskom vojskom na najvećem delu fronta. Da smo tog istog dana napravili idiotsku glupost da im pomognemo, ko bi to stigao do Knina do večeri da im pomogne?!

VL
OB
-obrisani-
15:51 01.08.2011.

nastavak dijelova Miloševićevog transkripta: Pitanje je ko je, zaista doneo odluku da krajiško rukovodstvo napusti Krajinu? Takva odluka, u uslovima kada su imali sve uslove da se brane, bude doneta koja izazove egzodus. Sada to treba da bude razlog daa Jugoslavija jurne tamo da brani te teritorije, sa kojih su oni utekli kao zečevi?! Molim vas, 6 hiljada Hrvata je branilo Vukovar pola godine; napadala je cela Prva armija, vazuduhoplovstvo, čudo, sva sila koju je imala JNA, a oni nisu odbranili Knin, kojem se može prići samo iz tri pravca; nisu ga mogli braniti ni 12 sati!? Oni ga nisu ni branili, jer po svim izveštajima koje smo dobili od policajaca, gradjana i ostalih, čim je prestala artiljerijska priprema u sedam uveče, oni su naredili – bežaniju!

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.