Odvjetnici šalju žalbe od 80.000 riječi na haaške presude
Branitelji generala Gotovine i Markača pokušat će pobiti udruženi zločinački pothvat, prikrivanje zločina...
Komentari 64
. ....Da je za svakog mrtvog od 15.000 poginulih u ratu, bez invalida i trajno uništenih obitelji, izrecena kazna od samo 1 godine zatvora, . to bi bilo 15.000 godina zatvora za SRANJU FUDJMANA.....!! .. .. Neke izdajice su jakou jako dobro prošle.. ...
. .....\'Gotovina osuden je na temelju devet tocaka optužnice, ukljucujuci ubojstva, deportacije, progon i necovjecna djela. . Imao je pošteno sudenje i lose su ga branili. . Ne postoji nikakva sumnja o njegovoj krivnji. . Što prije hrvatska Vlada prihvatirihvati ovo i krene dalje, brže ce izgraditi demokratsko društvo i ostvariti ulazak u Europsku uniju. . Što dulje budu odbijali prihvatiti zlocine iz prošlosti, to ce dulje ostati izvan europskih okvira\',....... .
ovakvi su kao huškač \"13kamoce\" za vrijeme zločina progona hrvata iz iloka govorili ...idite tuđmanu ...eto vam demokracije . to su zločinci i zločin kad u vojne kamione tovare hrvate iloka i deportiraju ih . gotovina je žrtva domaćih izdajnika i konstrukcije stranih agenata koji su imali neograničen pristup predsjedničkoj arhivi . bili su svjedoci tužiteljstva . prekršitelj zakona koji je stranim agentima omogućavao uvid u državne tajne nije ni istražen a kamo li optužen .
. ...Osnivanje Haaskog suda je podrzala RH a suradnju sa tim sudom je osobno potpisao Franjo Tudjman.Potom,posao trazenja,lociranja i transferiranja je odradio samo i iskljucivo HDZ. Zatim,aboliciju za veeeeeeeeliki broj cetnika........opet je potpisao-osobno F.Tudjman. Ti mozes psovati i vrijedjati ali,ovoo ti je povijest-istina;sve drugo je laz i obmana naroda.......... . ..sad ti trazikrivca u meni...!! .
13kamoce prepisuje od sluganskih piskarala pamflete i uporno ih ponavlja . ako ne zna tko su ti , jedna nacionalna tv je prikazala snimak kad taj lik iz javne govornice razgovara s britanskim agentom . račan je , prema izjavi budiše , omogućio praćenje glavnog koalicijskog partnera budiše agentima strane službe , također britanske . cilj je bio da se utvrdi skrovište hrvatskog generala gotovine . to se u svim državama svijeta izvede pred sud zbog veleizdaje . gdje to vlada jedne zemlje dozvoljava stranim agentima da prate potpredsjednika vlade te države . ta šesto glava aždaja je bila strana ekspozitura i nanijeli su toliko štete hrvatskoj državi i narodu da se to ne da popraviti .
. ..ma sto ja prepisujem...?? ...Pogledajte dokumentarac: \"Tudman i Miloševic - Dogovoreni rat?\" fim .pokazuje kako su dvojica predsjednika bila u kontaktu tijekom cijelog trajanja sukoba u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini. U dokumentarnom filmu navodi se kako su see tijekom sukoba dvojica predsjednika sastajala na marginama medunarodnih konferencija ukupno 48 puta, a redovito su se culi i telefonski. Spominje i kako je tadašnji šef kabineta predsjednika, Hrvoje Šarinic tijekom najgorih borbi u BiH dolazio u Beograd na tajne susrete s Miloševicem
. ..Zanimljivo je da Tudmanovi stenogrami otkrivaju manje poznatu cinjenicu da je i osudeni Ante Gotovina ratovao u BiH. Gotovina na sastanku 13. aprila 1999. godine kaže: . - Naši su vojnici 1992. ratovali u BiH. . Ja sam bio zapovjednik Opcinskog stožera HVO-a Livno. Prema tome, to se ne može skriti, . ali mi nemamo razloga da se pravdamo za rat u BiH. . A slanje generala Milivoja Petkovica, zapovjednika Zbornog podrucja Ston, generala Hrvatske vojske, u Hag da svjedoci, uz sve ono, imajuci u vidu da ga je njihova obavještajna služba skroz pokrila u ono vrijeme dok je bio u BiH, svi službeni sastanci sa Srbima, sa Muslimanima, sa Medunarodnom zajednicom, njegovi telefonski razgovori, potpisani dokumenti, faksovi, sve je to bilo pokriveno.. . . Prema tome, oni ga dovode u Hag, jer imaju svoj plan, a obrana Tihomira Blaškica brani samo Blaškica, a ne interese Hrvatske - kazao je tada Gotovina.......
Ne znam koliko je riječi imala presuda ali znam da nije bila ograničena s brojem riječi. Isto kao niti tužba. Dakle čak niti u ovom segmentu nema pravednosti i izjednačenosti strana u postpuku. I to je pravedan sud!
istina je da je zakon o suradnji sa haaškim sudom usvojen u saboru dok je tuđman bio predsjednik . istina je da tuđman nije dozvolio , i vođen je spor sa tribunalom , nadležnost suda nad bljeskom i olujom . međutim šesto glava aždaja je sve napravila po naputku stranih agentura da se hrvatska stavi na optuženičku klupu . ne gotovina , bobetko , markač , ademi ili črvenko , to pojedinačno znači samo uništavanje života pojedinih ljudi i patnju njihovih obitelji . ovdje se radi o osveti tuđmanu i hrvatima jer su se usudili osloboditi zemlju od okupatora .
. ..U 4 godine koliko je trajala koalicijska vlast niti jedan general nije bio isporucen Haagu, a Blaškicu je presuda revidirana. No svejedno, koalicija gubi izbore i na vlast je ponovo zasjeo HDZ na celu s Ivom Sanaderom. Nisu prošle ni dvije godine, a HDZ je promijenio retoriku za 180° i od gorljivih borca za Gotovinu postali su njegovi krvnici. Vladimir Šeks je to najbolje sažeo u svojoj recenici „Locirati – identificirati - uhititi – isporuciti“ Danas, na kraju HDZ-ovog mandata , gradani smatraju da HDZ najbolje štiti nacionalne interese. Zapitajte se kako to HDZ štiti nacionalne interese kad su ama baš svi hrvatski generali završili u zatvoru upravo kada je HDZ bio na vlasti? Sjetite se samo rive i kako su tada urlali da ce ici na Zagreb i da nece dopustiti izrucenje niti jednog generala, a onda da bi napravili kopernikanski obrat i ispunili ama baš svaku želju Carli Del Ponte. Otkad je to laganje svojeg naroda zaštita nacionalnih interesa?
. .. U takvim okolnostima tužiteljstvo je svašta natovarilo na vrat Blaškicu i sud ga je osudio na 45 godina zatvora. Suprotno HDZ-ovim ocekivanjima Haag se nije zadovoljio Blaškicem, te je Tudman odlucio po kratkom postupku deportirati i ostale; Tuta, Štela, Kordic i ostali likovi. Došli su izbori 2000. i HDZ silazi s vlasti. Arhive MORH-a otvaraju se i u ponovljenom procesu Blaškicu se drasticno smanjuje kazna na samo 5 godina , S promjenom vlasti HDZ odjednom organizira nekakve mitinge potpore generalima jer su tobože zabrinuti za dignitet Domovinskog rata i branitelja. Oštra retorika da koalicijska vlast radi na tome da isporuci sve generale Haagu bila je prilicno uspješna unatoc cinjenici da su do tada sve generale izrucili upravo HDZ-ovci. Vrhunac je svakako bio skup na splitskoj Rivi kada se Ivo Sanader kleo u hrvatske generale i tada urlao da ih on nikad zaboraviti nece.
. ..Prve optužnice pojavile su se još tamo devedesetih dok je Tudman bio živ i suvereno vladao. Tada su se prvi put Haaški istražitelji zainteresirali za hrvatske generale. HDZ je tada odlucio da ce zabraniti Gotovini razgovore s istražiteljima. =Hrvatskeke oružane snage imale su dvostruku liniju zapovijedanja. Jedna je bila vojna linija ustrojena po vojnoj hijerarhiji. Druga linija bila je HDZ-ova linija koja je vodila direktno do Šuška i Tudmana. Ta druga linija odgovorna je cini se za razne zlocine koji se nisu smjeli dogoditi. U tom svjetlu ni ne cudi da je Tudman zabranio Gotovini razgovore i da je u posljednjim mjesecima svojeg života govorio o raznim vragovima u bojama jer je itekako bio svjestan da je HDZ-ova paralelna linija bacila jednu veliku ljagu na Domovinski rat. HDZ je tih godina mislio da ce se Haag možda zadovoljiti nekakvim mrvicama pa su isporucili Blaškica tapšajuci ga po ramenima, tvrdeci kako ce Hrvatska pomoci njegovoj obrani i istovremeno držeci figu u džepu. Blaškic nije još ni sletio u Haag, a HDZ je zatvorio sve arhive MORH-a Blaškicevoj obrani
. ..a sad je osveta Tudjmanu.....???...znaci Gotovina sjedi radi zlocinca Tudjmana...ha ha ha . ---------------------------------------------------------------------- . ..01.08.2011. u 11:00h guten_tag je napisao/la: .ovdje se radi o osveti tuđmanu i hrvatima
Koliko im je stalo do naših heroja, nadam se da su se sjetili na vrijeme predati žalbu! Sramota!
pripremljen je teren za optužnicu , svi dokumenti koji su traženi i koji nisu su predani istražiteljima . priznali su nadležnost haaškog suda nad bljeskom i olujom . nisu nastavili spor koji je prethodna vlada pokrenula . znači nisu štitili nacionalne interese već odrađivali poslove za one koji su ih instalirali . kršili su zakon o suradnji sa haaškim sudom , vlada i lažni haaški svjedok . podsjetnik da je karla del ponte , glavna tužiteljica haaškog suda , zacrnjivala dijelove dokumenata koje je srbija ustupala tužiteljstvu . toliko o licemjerstvu i pravednosti . karla del ponte kaže račanu ...evo ova optužnica će vam bolje politički odgovarati . dok su je hrvati vodili po stratištima u slavoniji ona se tobože zgražala . ni jednu optužnicu nije podigla protiv tih zločinaca koji su ljude tjerali u minska polja . da je tuđman bio živ ni jedan hrvatski general ne bi završio u haagu 100 %.
. ...tudjman potpisao...suradnju..Hdz izrucio generale.......Racan kriv......ha ha haha ha . ..
. ............ajde...guten_tag ...napisi nam , da je kriv Racan.....ha ha ha ha
. ..- Javne izjave Franje Tudmana; - Diskriminirajuce mjere koje su hrvatske vlasti poduzele za onemogucavanje ili otežavanje povratka prognanih Srba, posebno zakonodavne mjere u pogledu napuštene imovine; - Mjere koje su hrvatske vlasti poduzele ili razmatrale radi poticanja naseljavanjaja etnickih Hrvata na teritorij Krajine; - Propuštanje hrvatskih vlasti da efikasno istraže i kazneno gone pojedinacne zlocine pocinjene s hrvatske strane tijekom i poslije \"Oluje\". (Vidi odjeljak 6. presude, a posebno paragraf 2303 i dalje.) Netocno je dakle reci, kao što je to izjavio prof. Puhovski, \"da je transkript brijunskog sastanka jedini dokaz na kojem se temelji teza o udruženom zlocinackom pothvatu, [te]... da je Cermak oslobodjen samo zato što nije bio na tom sastanku\".. Kakva bi presuda bila bez brijunskih transkripata teško je reci, ali oni sigurno nisu bili jedini relevantni dokazi.
. ..S druge strane, Vijece je ustanovilo da je Cermak poricao i skrivao zlocine pocinjene u Gruborima, te da je davao obmanjujuca uvjeravanja medunarodnoj zajednici da se poduzimaju ili da ce se poduzeti koraci da se zaustave zlocini nad Srbima. Medutim, osim ovoga, Vijece je zakljucilo da optužba nije dokazala svoje navode da je Cermak dopustio, umanjivao, poricao ili skrivao zlocine nad Srbima (paragraf 2510). Po mišljenju Vijeca, obmanjujuca uvjeravanja koja je Cermak davao medunarodnoj zajednici nisu po svojoj prirodi cinila doprinos zajednickom zlocinackom pothvatu, dok mu skrivanje zlocina u Gruborima nije bitno pridonijelo (paragraf 2548). Po ovom pitanju Cermak je zapravo bio najbliži osudi. Netocno je, dakle, i reci da je Cermak osloboden samo zato što nije prisustvovao brijunskom sastanku; on je osloboden prije svega jer nije dokazano da je imao ulogu u protjerivanju srpskog stanovništva.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
. .........Zanimljivo je to kako sudovi iskljucivo sude nevinima, nejaci, herojima, dojencadi i vitezovima. . . Hoce li ikad suditi nekom krivcu? ........oce................ali ti nisu iz Hrvatske.....!!!......