Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 5
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
REPUTACIJA POD UPITNIKOM
Povratak na članak

Koruška zatražila od kancelara Kurza da se pozabavi Bleiburgom

Vlasti grada Bleiburga boje se da bi komemoracija u tom austrijskom gradu mogla narušiti reputaciju Bleiburga, pokrajine Koruške i Austrije

Komentari 130

BO
BoštjanGornik
17:48 25.04.2019.

Konačno će Balkanci shvatiti da na zapadu postoji nekakav red. Godinama su upozoravali da ne žele nikakve nacističke ikonografije i simpatizerstva. Međutim, Ljubušacima i Širokobriježanima to nije išlo u glavu, mislili su da su to prazne riječi, da je zakon sprdnja kao što je kod nas. E, onda je Švabo rekao - NEIN! Od sada neka slave u svoja četiri zida, mogu pozvati i susjede.

VL
Avatar Santo_Cavernicolo
Santo_Cavernicolo
13:22 26.04.2019.

i, šta je zadnje? oćel' bit derneka il' neće?

VL
DU
Deleted user
17:35 25.04.2019.

zaustavite promociju nacifašizma...

VL
GA
Gastarbeiter2
20:25 25.04.2019.

Pa to je tako jednostavno, pravna drzava zabrani dernek i to je to! I to iz pijeteta prema (stvarno) nevinim žrtvama! A i da se ne sramotimo!

VL
SZ
slaven.zadravec
09:37 26.04.2019.

Niti na jednoj komemoraciji na Bleiburgu do sada nije jasno rečeno da se odavanje počasti ne odnosi na pripadnike fašističkih vojski, i ljude povezane s ustrojem NDH. Dakle, cijelo vrijeme se radi o odavanju počasti onima koji su bili na fašističkoj strani - to ne radi niti jedna od zemalja pobjednica iz Drugog svjetskog rata.

VL
SZ
Sve za Hrvatsku
14:30 26.04.2019.

Nekima zaista ne ide iz ****** u glavu da je nacizam davno propao i da ga nema smisla niti simbolički podržavati. Shvatite da nitko na Zapadu to ne odobrava i nema razumijevanja niti simpatije za to. Čak i u samoj Njemačkoj, kolijevci nacizma, nećete naći razumijevanje za svoj nastrani hobi. Čemu onda sve to?

VL
Avatar moravica
moravica
13:54 26.04.2019.

ništa bez jakog i tvrdog Kurtza....samo on vam može začepiti te gubice hercegovačke

VL
DU
Deleted user
12:54 26.04.2019.

zar se to nije rjesilo.

VL
Avatar antimaterija
antimaterija
20:34 25.04.2019.

Jedna je stvar obilježavati stradanje nevinih žrtava bez obzira o kojoj je strani sukoba riječ a sasvim je druga stvar pretvarati sve u revizionistički fašistički/boljševički dernek kojim se ustvari, ironije li, obezvrjeđuju iste one žrtve koje takve manifestacije trebaju komemorirati.i. Možda nekome ni u 21.st. to nije jasno ali nijedna civilizirana i razumna država svijeta neće dopustiti opasni povijesni revizionizam i derneke ekstremista a takvih se stvari posebno moraju kloniti zemlje koje su za vrijeme 2.Svj.rata bile dionice totalitarizama. Nevine žrtve nalik na nevine ubijene na Bleiburbu i Križnom putu, postoje i u Njemačkoj, Rusiji, Poljskoj, posvuda, ali rijetko se gdje čuje povijesni revizionizam, umjesto toga ljudi dolaze mirno i dostojanstveno obilježiti stradanje običnih njemačkih vojnika koje su bez suđenja pobili bilo zapadni saveznici, bilo pripadnici crvene armije. Isto tako, nastali su i filmovi koji govore o mučnim temama zločina saveznika nad Njemcima, recimo o stradanju grada Dresdena i o masovnim silovanjima Njemica u Berlinu, ali nijeda od tih filmova ne slavi nacizam, zločine i zločince niti umanjuje odgovornost Njemačke. Sve dokle imamo glasne neofašističke klaune koji sramote državu i vlasti koje takve stvari ne sankcioniraju, nijedna civilizirana i razumna država svijeta nas neće doživljavati kao ozbiljnu i uređenu zemlju, posljedica je toga i opća percepcija kako je Hrvatska neuređena zemlja u koju nije poželjno ulagati.

VL
VA
vadis
18:15 25.04.2019.

Balkance treba nauciti pameti, ako sami ne mogu shvatiti da s ustaslukom nikuda ne mogu. Ustase i fasizam su osudjeni bez povratka. Fasizam (ustasluk) je jedna od najmracnijih ideologija u ljudskoj povijesti.

VL
MI
Mimizo
09:58 29.04.2019.

u inat svima koji bi zabranili skup u Bleiburgu na sječanje na jednu tragično stradalu generaciju Hrvatskog naroda ovo če biti do sada največi skup u povijesti obilježavanja tragedije koju su počinili partizani i komunistička partija yugoslavije

VL
DU
Deleted user
19:44 25.04.2019.

Da, sad narušava, a zadnjih 20 godina nije kao. Ne znam gdje su bili do sad kad su klerodesničari imali svoje iživljavanje svake godine. Lud zbunjenog

VL
MI
Mimizo
10:11 29.04.2019.

vidim da se ostavljaju komentari ljevičara pa se stvara umjetni dojam da je večina protiv skupa u Bleiburgu što ne odgovara istini večina u Hrvatskoj je za Bleiburg koliko god vi to opstruirali samo če ovo potaknuti ljude da u u što večem broju doĐu u Bleiburg svjedočiti na strašnoj osveti komunista i partizana nad zarobljenim Hrvatskim vojnicima koji su se predali kao i civilima koji su pratili tu vojsku vjerujuči da če se suditi stvarnim zločincima a nevini da če biti pušteni a znamo svi što se dogodilo pa bi zato nasljednici tih komunista i partizana da se to zaboravi i da se o tome više ne govori ali istina kad tad ugleda svjetlo dana i ništa se ne može sakriti pa ni njihovi zločini

VL
PA
pandur
09:24 26.04.2019.

Vladajuće elite na Zapadu su samo cionističke go-boys i protunarodne,Kurz nije nikakav desničar i glavni grad Izraela nije Tel Aviv nego Washington.

VL
Avatar Graničari Stari
Graničari Stari
13:24 26.04.2019.

Tito je jedan od 10. najvećih zločinaca 20. stoljeća. Pametnom dosta. Ne i jugo krkanima.

VL
Avatar Santo_Cavernicolo
Santo_Cavernicolo
13:22 26.04.2019.

i, šta je zadnje? oćel' bit derneka il' neće?

VL
VJ
vjernicibrkićlucićitomašević
17:40 25.04.2019.

a ne narušava reputaciju austrije što im je predsjedinik bio ss časnik i što im je danas u vladi stranka koju je osnovao nacist i ministar u vladi dok je istom predsjedao seys inqvart,kasnije osuđen na nurnberškom procesu kao jedan od najvećih zločinaca. kad bi mi bili normalni kao što nismo,identificirali bi što je više moguće ubijenih s križnog puta,pokopali ih u zagrebu i svake godine držali misu bez da nas more austrijanci ili bilo tko drugi. ali naravno, u tom slučaju bi škegro i ekipa izgubili dragocjenih mjesec dana u proljeće u kojima pričama o bleiburgu i jasenovcu zamagljuju svoju lopovštinu.

VL
Avatar Based Croat
Based Croat
13:19 26.04.2019.

Protuhrvatska jugoslavenska propaganda.

VL
DU
Deleted user
17:43 25.04.2019.

Eto svi paze na svoju reputaciju osim Bleiburgera na vlasti. Ali kako se najavljuje i oni će vidit svoga Kurza.

VL
OX
oxymoron
17:22 25.04.2019.

Dzabe Peter kaiser kreci, dobit ce abfur od Kurza. Ljevicarska histerija pred EU izbore.

VL
« 1 2 3 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.