Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 2
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
'nisam ni muškarac ni žena'
Povratak na članak

Neke kulture priznaju ih već tisućljećima: Nebinarne osobe u Indiji se smatraju svetima

Iz američkog Nacionalnog centra za transrodnu jednakost​ ističu kako ne morate razumjeti značenje nebinarnog da biste poštovali različitost

Komentari 57

Avatar ŽutiKarton
ŽutiKarton
19:15 12.05.2024.

Krave isto

VL
BI
billynik
19:32 12.05.2024.

Evo sad vam je progresivna Renata sve objasnila.

VL
NI
Ninica
21:38 12.05.2024.

Nije dugo prošlo kada su psihijatri drugačije govorili, uistinu me zanima, misle li doista tako ili se boje biti osuđeni od društvenih naprednjaka?

VL
VE
vecernjitip2
20:57 12.05.2024.

Ja se osjećam kao engleska kraljica. I zašto mi još transfer love nije izvršen na račun?

VL
PR
Prki
20:11 12.05.2024.

Znači osoba je pobijedila zbog toga što je a ne zbog pjesme?

VL
XM
Xman
04:36 13.05.2024.

Neka se oni osjecaju kako hoce ali nemojte mi trovati djecu sa ovakvim stvarima .Postoji samo jedno a to je da su familija jedina prava stvar a sve ostalo neka drze za sebe .

VL
RI
rijeka1980
01:15 13.05.2024.

Jos jedan dokaz da svijet ide u krivom smjeru. Strasno.

VL
DU
dugiarap
01:20 13.05.2024.

Eto si patka! U suknji...

VL
MS
Mladen_Subic
08:54 13.05.2024.

U Indiji su donedavno spaljivali i živu suprugu kad bi nadživjela muža da ne ide sam u zagrobni život... hoće li progresivci i taj dio hinduizma veličati?

VL
PH
Prosječni Hrvat
05:55 13.05.2024.

Da je istu pjesmu pjevao hetero muškarac ne bi bio među prvih 10 i to nam je svima jasno. U takvom vremenu živimo.

VL
Avatar Behemot
Behemot
08:01 13.05.2024.

U Švicarskoj luđake puštaju doma za vikend, pa je to mali Nemo iskoristio da ode na Euroviziju.

VL
DM
D'Mich
00:40 13.05.2024.

Ja ću mu se obračati kako god želi, ali neću praviti poseban wc za njega. Imam za muškarce, žene, i invalide.

VL
EJ
ejStef
08:15 13.05.2024.

U Indiji je svašta sveto, od krava na dalje... A problem nije u tome što je pjevač to što već je, nego u tome što je pobijedio samo zato jer je to što je. A žiri je poslao jasnu poruku, da bi pobijedio moraš biti kao on.

VL
AL
Aleluja
12:45 13.05.2024.

Nije problem u ravnopravnosti, problem je u privilegijama. Oni ne traže ravnopravnost, već privilegirani status. Jer kad ti svoj svjetonazor, stav, namećeš drugima onda to više nije ravnopravnost, jer ravnopravnost je dvosmjerna. Poštovanje također. Svatko sebe može doživljavati kako god želi, može se deklarirati kako god želi, no to nikoga drugoga ni na što ne obvezuje niti smije obvezivati. U protivnom dobivamo nešto što spada u kategoriju fašizma. Ja osobno priznajem znanstvene činjenice i objektivnu stvarnost kao ultimativnu istinu i nitko nema pravo zahtijevati od mene da to negiram. Osobne zamjenice podliježu gramatičkim pravilima i tu nema rasprave. Ljudsko biće je binarno po zakonima prirode, čovjek je ili muško ili žensko, to je znanstvena činjenica objektivna stvarnost. Nitko nema pravo od drugoga zahtijevati da sudjeluje u njihovoj osobno deluziji. To što sad neki ljudi rade, uključujući i novinare hrvatskih portala, izravna je uvreda svim jezičnim stručnjacima, učiteljima, profesorima hrvatskog jezika, koji su svoj život posvetili opismenjavanju generacija i generacija djece i mladih. I onda dođu ovakvi woke aktivisi i jednostavno se na sve to i sve njih popišaju (u nedostatku boljeg izraza).

VL
Avatar neandertal007
neandertal007
11:23 13.05.2024.

Indija nije zemlja za ugled ni po čemu , tako da to nije nikakav presedan , što se tiče SAD -a , dr Phil , da onaj sa TV , je napisao knjigu : "Imamo problem " , koja je izašla ove godine i piše upravo o problemu rodne ideologije . Dakle , ni Amerika više nije zemlja za ugled ! Ovaj Nemo je kandidat za psiho kliniku , nije primjer tolerancije i progresivnosti , već psihički bolesnik! Nemo i njemu slični ne znaju u koji wc treba ići , dakle i EU ima problem , baš kao i Amerika !

VL
TU
tutek
12:23 13.05.2024.

Ma možeš ti umišljati i da si morski krastavac ako hoćeš, to je u tvojoj glavi. No dok god si fizički muškarac sve ostalo je samo tvoja mašta. Kod nas takve osobe ne smatraju svetima nego njihove probleme rješavaju određene ustanove.

VL
Avatar CUBE
CUBE
11:58 13.05.2024.

Sve pohvale za stiling, paše mu roze haljina na zubno meso

VL
V0
Vlaskoulicanec2.0
12:52 13.05.2024.

Ponavljam kaj sam već sto puta rekel: za žene je ginekolog, za muškarce androlog/urolog, za sve ostale je psihijatar!

VL
SK
SkvikiZg
12:58 13.05.2024.

Sve te kulture su propale jer su takvi došli na vlast.

VL
HA
Halloween2024
12:54 13.05.2024.

Ono je pobijedilo jer je moralo pobijediti i tu leži problem nametanja nečega što ljudi čak niti ne shvaćaju . Da nije Ono , pobijedilo bi ono drugo iz Irske. Sumnjam u poštenje i vjerodostojnost glasova. Ovo nema veze ss umjetnošću , to je u biti bio politički skup podrške zapadnim vrijednostima. Takva su vremena.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.