Napeto u studiju. Puhovski: 'NDH nije bila država, nego koljački režim! Tepeš: A koji režim nije ubijao?'
Na Večernji TV-u sučelili su se povjesničar Ivica Tepeš i profesor u mirovini Žarko Puhovski, a emisiju je vodila novinarka Dea Redžić
Komentari 137
Svježa tema, nema šta 😂☎️
Ta "država" nestala je pred 70 godina, trajala je 4 godine, a mi se još uvijek opterećujemo sa njom kao da je tu. Ajmo se ljudi okrenut prema sadašnjosti i budućnosti. Ma kakva NDH
Dosadni ste više vi ndh, ustaše, četnici, partizani.....
a kaj drugo može reči i ostati živ teška komunjara !!
Sram vas i stid bilo. Zovete ovog profesionalnog lažova u emisije. Ispod svakog nivoa.
...da Gorbačov nije istinu odkrio, Puhovski bi i danas tvrdio da su Nacisti počinili zločin u Katinskoj Šumi. Gubitak njegove objektivnosti i vjerodostojnosti i čestitosti već odavno je atestiran - nema on to.
Mi bi trebali prestati komentirati proslost. Proslost se ne moze promijeniti. Komentatori i novinari be trebali da komentiraju buducnost, da predlazu sto bi sadasnja HR drzava trebala da radi da se poboljsa ekonomsko stanje hrvatske i da se unaprijedi ekonomski standard hrvata
Znate kaj decki u svim ratovima samo vi pucate, razarate gradove, sela, raseljavate ljude. Imamo sada opet bolesne decke. To vise nema smisla, odite vi u parkice sa plasticnim pistoljima i drvenim puskicama pa se igrajte rata. Mozda bi mi.zene vodili ovaj svijet puno bolje od vas muskih.
Mi bi trebali prestati komentirati proslost. Proslost se ne moze promijeniti. Komentatori i novinari be trebali da komentiraju buducnost, da predlazu sto bi sadasnja HR drzava trebala da radi da se poboljsa ekonomsko stanje hrvatske i da se unaprijedi ekonomski standard hrvata
Najgori koljački režim u povijesti Hrvata bila je komunistička jugoslavija. Preko 2000 masovnih grobnica punih kostiju. Iza NDH se "tvrdi" da je bilo masovnih likvidacija, ali nigdje nema kostiju!
Već godinama postavljam vrlo jednostavno pitanje: Koliko Hrvata su ubili ustaše od 41. do 45. a koliko Krajevima SHS, 1. i 2. Jugoslavija (boljševička) od 1918. do 1995. Kao Hrvatu stalo mi je do hrvatskog naroda a za druge nacije ili višenacionalne tvorevine ne interesira me. Napr. Danci, koji su imali tokom WW2 svoju državu s kraljem i vojskom, kao mnogobrojni članovi Waffen SS koliko su ubili Risa, Židova i Saveznika. Nitko mi dosada nije odgovorio ili je odgovor zabranjen. Naročito bi me interesirao odgovor sveprisutnog prof. Puhovskog iliti drukera.
Po Puhovskom NDH je bila Država (State) u Odžaku i Ljevća polju, ali i u Koprivnici 1944 - a ako tako nastavimo na kraju i svugdje... Dobro da mu mama nije rekla da su se Partizani kupali u Jarunu a neki i na Bundeku...
U Hrvatskoj najbolje zive oni koji je nikad nisu htjeli i danas rovare protiv drzave. Stvarno smo cudan narod da to dozvoljavamo.
ček.. ček.. jel to još uvijek neke neškolovane neznalice smatraju ndh da je bila država?! 😂😂
Tepeš neznalica, nemože biti ni karikaturista!
opet starci - Balkanci o 2.svj.ratu
Samo malo, znači i danas ima neka osoba koja smatra NDH normalnom državom?
Kada nam Srbin, haški svjedok protiv generala hrvatske vojske, propali jugosloven i zadojeni komunist, danas objašnjava što je i tko je bila NDH, onda Hrvati moraju poslušno načuljiti uši.
NDH je imala dovoljno subjektiviteta da bi se zvala državom. Pavelić je bio mudar u balansiranju njemačkih i talijanskih interesa, atvorivši mali hladni rat među njima.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
U odnosu na tadašnju, prijeratnu Jugoslaviju, tzv. NDH bila je država koliko je to bila tzv. Republika Srpska Krajina u odnosu na Hrvatsku. Ništa više nego bezuspješna marionetska tvorevina, koja je na kraju neslavno i zasluženo propala, ostavivši za sobom brojne zločine.