Merkel prelomila na odlasku: 'Uvodi se lockdown za necijepljene, od veljače možda obavezno cijepljenje'
Necijepljenim ljudima zabranjen je pristup gotovo svim tvrtkama, osim trgovinama koje su nužne i ljekarnama. To se odnosi i na restorane, kafiće, kazališta, kina...
Komentari 58
Sve sto su govorili da sigurno nece ,sada to rade
Nije brko bez razloga imao sjediste u Berlinu, porijeklom bio Austrijanac a smatrao se Nijemcem!
Otiđi već jednom.
Lockdown za kurvare,pijanice,kockare,mlade penzionere,pušače i 99% političara,uhljeba.
Malo se raspitajte poceo ju Nurnberg 2
Posljednja osveta Angele Merkel.
Mislim da je ovo prevršilo mjeru. Bolest je tu. Svatko tko misli na sebe i na druge treba striktno poštovati epidemiološke mjere. Ukoliko želi postići još veći nivo zaštite treba se cijepiti. Za one koji se ne žele cijepiti trebaa koristiti covid potvrde ali restriktivno tj. samo za ulaz na osjetljiva mjesta poput bolnica, staračkih domova i sl. Rigorozno kontrolirati ulazak ljudi bez maske u sredstva javnog prijevoza i pooštriti novčane kazne. Ovakvo getoiziranje dijelova populacije koji se broje u milijunima sliči na scenarij iz nekog SF filma apokalipse. To konačno razotkriva činjenicu da je demokracija samo privid a ljudska prava i osobne slobode samo farsa koja djeluje dok teku med i milijeko a čim dođe i do najmanje ugroze sve se vraća na surovu prisilu i diktaturu. Predsjednik Milanović je tu pokazao svoju veličinu i karakter nazivajući ovakvu politiku pravim imenom ne mareći za to što će svjetski centri moći misliti o tome. Moram ipak pohvaliti i gospodina Plenkovića koji je svojim zadnjim izjavama pokazao da nije nepametan čovjek i da je i on shvatio da se neke granice ne smiju prijeći ako uopće želimo ostati ljudi. Ta činjenica još više dobiva na težini kad uzmemo u obzir njegovu orijentiranost prema polikama Brisela. Da je po Božinoviću i Berošu tko zna čemu bismo već svjedočili. Bravo Plenkoviću. Koliko god više preferiram Milanovića u pitanjima dnevne politike ovdje ti moram odati priznanje jer kod tvojih izjava "čitam između redaka".
Samo da nam draga angela izdrži do veljače
Mene zanima samo hoće li sada Hrvati u masovni egzodus iz Njemačke
Prema YouGov 69% Nijemaca je za obavezno cijepljenje, a 23% je protiv!?
neobrazovane i neuke postavit u red. kakve slobode, kakve izmišljotine? ko se ne cijepi mjesečno mu opalit kaznu 3000 kuna i iz toga financirati bolnice. također, ako si necijepljen i završiš u bolnici, sam plaćaš troškove hospitalizacije. antivaksere molim da ne povlače paralele s pušenjem, pretilošću, alkoholom... ako ipak povuku tu paralelu, molim odmah odgovor - koje godine je zadnji put došlo do kolapsa zdravstvenog sustava radi koronarnih pacijenata?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ovoga puta nikakav Nurnberg, samo po kratkom postupku.