Manolića, Boljkovca i Bulata terete za masakriranja i ubojstva civila
Policija tvrdi da je istraga završena te da ima dovoljno dokaza za pokretanje kaznenog postupka
Komentari 1340
12.02.2011. u 11:08h KRALJ DMITAR ZVONIMIR je napisao/la: i to na kraju izgleda ovako... Ivan Kolja Gembačev (32), unuk bivšeg šefa tajnih službi Josipa Manolića, uhvaćen je zbog nedopuštenog držanja oružja u četvrtak nešto prije 19 sati na Maksimirskoj cesti. Inače je bježao policiji nakon što je optužen za pucnjavu u Ludnici, narodnjačkom klubu u Zagrebu. tj. PARDON, nije bježao, bio je na skijanju. 8) Jer ni jedan svjedok kasnije nije njega spominjao u iskazima. 8) Deda radi... a unuk vozi poršea kojeg je zaradio teškim, poštenim radom na baušteli... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ne na bausteli, Oresar mu kupio.
Dobro da je KRIVOUSTI ZLOTVOR MRTAV!
Idemo dalje!
HDZ zna!!
vidurina - Kina
Vidurina, u Kini gotovo da nema gladnih, znaš li to? Istina, žive od strašno malo novaca, ali NISU GLADNI! Imaju po 3-4 berbe riže godišnje i NE MORAJU UVOZIT HRANU!
Tuđman Ubijao Na Bleiburgu TUĐMAN: \"GLUMI POMIRENJE, DA ZNAŠ KAKO TO ZAVODI NEUPUĆENE\" Je li moja dužnost slaviti zavađače puka i odobravati njihovim lažnim obećanjima, slaviti ih u koru zavedenih…? (Marijan Rogić Vranski) Danas sam ponovo zvao dr. Marijana Rogića Rogića da provjerim neke podatke vezane za Franju Tuđmana (Ja bih mu vrlo rado stavio u naslov i titulu doktora i akademika kad bih imao ikakvu ozbiljniju informaciju o tome gdje je on završio srednju školu, fakultet, i svoj navodni doktorat. Kako je on to sve izgleda sredio preko partijskih veza, a ne redovnim ili vanrednim studijem odlučio sam ne davati mu nikakve titule dok su detalji oko toga još uvijek neispitani i pod plaštom velike partijske tajne.). Profesor Rogić se javio i kad je čuo o čemu želim razgovartai, onako se ležerno nasmijao, dajući mi do znanja dirkektno i indirektno i samouvjereno, kako to mogu učiniti samo oni koji su radi svojih uvjerenja bili spremni odraditi što god je trebalo i na Golom otoku i usput, unatoč svom prkosu svojemu preživjeti i taj partizanski teror, da će mi on rado u tome pomoći i reći mi sve onako kako je bilo i što je on otkrio u svojoj istrazi o Tudjmanovom sudjelovanju u partizanskom pokolju našeg naroda na Bleiburgu. Velim ja njemu ovako: Ovo što ste Vi objavili u Hrvatskom pravašu 1995. godine, tko stoji iza toga, nije valjda neka pravaška partija. Ne, Andjelko, veli on meni, ni jedna pravška partija ne stoji iza toga jer se ni jedna od njih ne usudjuje govoriti o našim hrvatskim temama ukoliko bi to na bilo koji način moglo dovesti u pitanje pretpostavke ove Socijalističke Republike Hrvatske. Baš tako? Baš tako, sinko. Znači Vi niste član niti jedne od tih pravaških partija ili stranaka. Vi ste to napisali samo zato što ste došli do tih informacija. Da, tako je, veli meni profesor Rogić. (Za sve one koji nisu znali važno je napomenuti da je dr. Rogić doktorirao u Njemačkoj na temu Nezavisne Države Hrvatske i da nitko do sada iz Hrvatske nije pokazao interesa za objavljivanje tog doktorskog rada koji je ispunio sve znanstvene kriterije jednog poznatog njemačkog univerziteta.) Ali idemo dalje. Vi ste, velim ja njemu, objavili inofrmaciju i fotografiju Franje Tudjmana zajedno sa partizanom Josipom Spirancem? Gdje ste našli tu informaciju? Ovako, našli smo dva izvora za ovu informaciju. Prvi je knjiga Koste Nadja koja se zove “Pobeda”. Tamo je Nadj lijepo naveo imena partizana koji su došli u Sloveniju u pomoć Trećoj Armiji Koste Nadja koja je u to vrijeme vršila likvidaciju Hrvata u Sloveniji. Drugi izvor je knjiga Mirka Beloševića koja se zove “Borbeni put drugog zagorskog partizanskog odreda”. Knjigu je izdalo Udruženje saveza boraca NOR-a, Zlatar Bistrica. Dobro, to se vidi sa zadnje stranice. Tu nije bilo nikave igre ni sa fotografijom ni sa tekstom iz te knjige? Naravno, da nije. Ovi iz HDZ-a, nakon što je to objavljeno, nisu znali sta će drugo reći pa su tek tako naveli kako je to netko montirao. Nitko to nije mogao montirati niti za takve optužbe ima ikakve osnove. Mi smo 1995. godine jednostavno preslikali to što smo našli u tim knjigama a svatko može provjeriti iz tih knjiga da mi nismo ništa drugo napisali niti objavili nego doslovno ono što smo o Tudjmanu našli u tim knjigama. Kad su te knjige pisane nitko nije mogao ni sanjati šta će se dogoditi nakon 1991. godine. Naveli smo svoje izvore uključujući i autore knjiga, imena knjiga, izdavače i stranice u tim knjigama gdje su te informacije bile objavljene. Te se infromacije vjerojatno mogu potvrditi i iz drugih partizanskih izvora ali očito je da to nije baš bila tema kojom se moglo udvarati Franji Tudjmanu i njegovom HDZ-u pa se značajan broj hrvatskih današnjih povijesničara nije želio baviti tom temom. U nekim bibliotekama u Hrvatskoj te se knjige nemogu naći iako se nalaze u katalozima tih biblioteka. Vi, dakle, stojite iza toga, kao urednik Hrvatskog pravaša? Da, stojim iza toga i ne znam zbog čega ne bih stajao. Dakle evo teksta koji je objavljen u svibnju 1995. godine u glasilu koje se zove “Hrvatski Pravaš” a koje nema nikakvih pupčanih vrpci niti sa jednom partijom oli ti strankom sa tim ili sličnim imenom:
Hajrudin nije ratovao,usro se od straha.Zato je danas hrabar.
12.02.2011. u 17:05h Barts je napisao/la: Partizani su pre svega bili ljudi sa zdravim razmisljanjima u to vreme ,na kraju krajeva ne zaboravite da su Tita i partizanske operacije podrzale tri velike sile u Teheranu 1943 .,da, bilo je i Srba,Hrvata i svih drugih nacija ,problem je jedino sto nacionalisti zloupotrebljavaju cifre broja jednih i drugih koji su pristupili partizanskom pokretu iz raznoraznih pobuda. *** *** *** Barts, Bitna je činjenica da se izuzetno veliki broj Hrvata suprotstavio fašizmu, bilo izravno na bojištu ili pak kao podrška. Time se Hrvatska ponosi i nitko ozbiljan taj antifašistički pokret ne dovodi u pitanje. Osuda, međutim, ide u pravcu onih koji su, premda su bili u antifašističkom pokretu, zlorabeći nemoć zarobljenih i razoružanih te bolesnih i ranjenih, žene i djece, činili zločine protiv čovječnosti, zločine iste onakve kakve su radili fašisti, zločine koji se nikada nisu procesuirali zbog toga što je nakon rata uspostavljena država FNRJ sa jednom i jedinom, bez oporbe, Komunističkom Partijom na čelu a koja je odobravala, sudjelovala i planirala takve masovne zločine tijekom rata i poraća. Uspostavljena je dakle tzv. Partijska država,karakteristična za sve totalitarne sustave, sa monopolom sile i partijskim pravnim sustavom, po principu kadija te tuži kadija ti sudi. Mislim da je komunistička vlast kasnije, možda zbog prigovora izvana, bila svjesna svojih pogrešaka jer se o tim zločinima nikad nije smjelo otvoreno govoriti, ali se ipak nikad nisu procesuirali jer su glavni akteri zločina bili u vrhu Kom-Partije, UDB-e i OZN-e.i nije bitno jesu li bili Hrvati ili Srbi, ili Bošnjaci. O zločinima na Bleiburgu, masovnim grobnicama, fojbama, logorima poput Golog Otoka, do devedesete je vladao zapriječeni državni muk, što svjedoči o svijesti države da se doista radi o zločinima. U isto vrijeme se Hrvatima (Proljećarima, Liberalima) kada bi recimo govorili o potrebi uvođenja nekih demokratskih mehanizama u postojeći sustav, neprestano nametala kolektivna krivnja za zločine koje su počinili ustaše za vrijeme rata. To je bila od strane države planirana, organizirana, dopuštena i poželjna haranga, pa su u tom duhu odgajane generacije od kojih neki još i danas žive u tom mentalnom sklopu.
Rambo ma nije ti taj tip u Hrvatskoj..Tip se nalazi negdje u Patagoniji ili australiji. Stalno brani usraše i diže Pavelića u zvijezde a porijeklom je iz Bradine.
12.02.2011. u 10:06h selomoje je napisao/la: Meni je samo žao što partizani nisu USTAŠAMA zadali konačni udarac.Danas HR nebi bila opljačkana...ponižena...osramoćena...nebi svi mi HRVATI nosili etiketu genocidnog naroda zahvaljujuću USTAŠKOJ bagri... ******************************************************************** . a kako bi onda ......masni Žak.....popeval......ADZ...zna!!!....ADZ...zna!!!...ADZ...zna!!!
A sto su mislili sa komunistickim bajkama uci u EU.E ne moze drugovi,dosli ste i vi na red.Procitajte dvije zadnje EU rezolucije.Nitko se vise ne dici sa komunistickim zlocincima,kao vi u Hrvatskoj.Dosao je i tome kraj.
Zločinačka organizacija može mirno nasataviti sa svojim poslom, pljačkom Hrvatske. Kost je bačena
Vidim da je i u selo stigao internet
@standup Je, zato i hapse listom sve Tuđmanove suradnike, što zbog NOB-a a što zbog rata za hrvatsku neovisnost.....
Karla,..ma nisu dali zbog-Mesicévih predizbornbih-Dugova...a i danasnjih-kredita.., sada je EU ipak malo jacé-Naredila , a da je po yugicíma to nikada nebi se moglo istrazíti )(sve je to bilo Mafija-sistem,.\"ja tebi-ti meni\" i tisna!!
ono što je bitnije: http://www.dnevno.hr/kolumne/josip_jurcevic/sokantno_neznanje_haskog_tuziteljstva/230272.html ---- (dok admin ne obriše(ne voli moje postove))
Manolićeva se žena samozapalila i izgorjela u krevetu. Bilo je to prije dvioje-tri godine.
ha, napokon despot došo na svoje!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
opet mravac vidi naciste i ustaše... zar vam ni ove godine nisu stavili ljek na A listu ?