Manolića, Boljkovca i Bulata terete za masakriranja i ubojstva civila
Policija tvrdi da je istraga završena te da ima dovoljno dokaza za pokretanje kaznenog postupka
Komentari 1340
♪♫♪♫ AKCIJA LJETO \'95 ♪♫♪♫ Ratno ljeto devedeset pete akcije su vojne poduzete. Hrvatska je vojska na Dinari, za Dom sveti gine i krvari. Bihać gori od srpskih granata, narod gladan, izmučen od rata. Unproforci gledaju sa strane, narod nemanema oružja nit\' hrane. Ako Bihać osvoje četnici, sve će poklat zloglasni krvnici. Hrvatska bi bila ugrožena, a velika Srbija spojena. Vrhovnik je mudro postupio, povijesnu odluku donio s BH-vladom potraži zaštitu, potpisuju sporazum u Splitu. Hrvatska je u Bosni legalno s HVO-om napreduju stalno. Muslimani da su prije htjeli, ne bi Srbi Bosnu zauzeli. Tu Hrvatska u pomoć priskače, zaustavi četničke koljače. Bosnu brane hrvatski sinovi, Srebrenica da se ne ponovi. Nisam pjesmu htio pisat\' prije, da se vojna tajna ne otkrije. Knjigu mi je Gotovina dao slavni vitez što je napisao. General je Ante Gotovina zapovjednik Dinarskih planina. HV slavnu i HVO vodi od četnika da nas oslobodi. Hrvatske su jedinice vojne, pukovnije i udarne bojne, gospodari Dinarskoga spleta puni volje snage i poleta. Na Dinari hrvatski vojnici, od Cetine gledaju četnici. Prije kuće palili su naše, a sad sami sebe protjeraše. Gotovina vojsku rasporedi, novi napad na četnike slijedi. Vojsku vode preko Staretine, na vrhove Šatora planine. Hrvatska se vojska učvrstila, Glamoču se s leđa približila, na redu je Bosansko Grahovo i Strmica mjesto Duićevo. U Grahovu Srbi srbovaše sve Hrvate davno protjeraše. Državu su u državi htjeli, nagradu su pravu doživjeli. Vodi \"Pume\" general Korade, sve Zagorce i vitezove mlade. Uz njih kreće i Četvrta splitska, proslavljena brigada gardijska. General je Krstičević dični zapovjednik hrabri i čelični. Još \"Pauci\" generala slavnog Matijaša borca legendarnog. Udariše hrvatske bitnice, raketama tuku nemilice. Grahovo su brzo osvojili, sve puteve Kninu zatvorili. Rascijepiše srpske tvorevine, \"Republiku Srpsku\" od \"Krajine\". Pobjeda je vojske i časnika, na redu je Oluja velika. Vitezovi po Grahovu šeću, dan se čeka kada na Knin kreću. Hrvatska se na Drini brani, gdje se legu orli i gavrani. Za Glamoč se teške borbe vode, od četnika da grad oslobode. Romić vodi gardijsku s planina, iz Glamoča goni dušmanina. Filipović, general čuveni, zbor gardijski vodi suvremeni. Kad HVO gange zapjevaše, strah u kosti četniku zadaše. Šezdeseta gardijska u stroju, Davor Dodig pukovnik u boju. Pukovnik je Mandić na sve strane diverzante vodi odabrane. Svaki vitez spreman umrijeti, zato bježi okupator kleti. Sve Hrvatske jedinice naše, za slobodu velik prilog daše. Sada Glamoč živi u slobodi i HVO neka brigu vodi. Branitelji domovine naše mnogi od njih za dom život daše. Sve junake valja poštovati, poginule vječno spominjati. Štujem našeg slavnoga vojnika, sve časnike, štujem Vrhovnika. ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥
Pane et circensis
Za vlaško-tursko-srpskog opančara profesorzag, koji blebeće hvalospjeve crvenom fašizmu: 16.08.2010. u 15:35h Winnetou je napisao/la: Kad se u Jugi živjelo dobro? Dali od 45 do 55? Vladala je (posljeratna) GLAD. Preživljavalo se od „tete UNRE“ i sličnih paketa hrane iz iz humanitarne pomoći sa zapada. Ljudi su nadničarili za hranu, ne za plaću. Od 55-65? Isti taj zapad zasipa Jugu i „velikog vođu“ bespovratnim kreditima zbog straha od širenja ruskog utjecaja. Od 65-75? Pritisak nezaposlenosti i bijede ozbiljno narušava „Tekovine bratstva i jedinstva i socijalističke revolucije“. Zapad opet priskače u pomoć, „dragi vođa“ otvara granice, koliko ono, oko 400 000 samo Hrvata odlazi van trbuhom za kruhom i to dobrim dijelom organizirano preko Zavoda za zapošljavanje?!? „Veliki vođa“ (onaj koji je uzimao dječji doplatak za svoju odraslu djecu i unuke) je malo odahnuo jer sad ta ekipa šalje lovu svojim obiteljima koje su ostale u Jugi, a Hrvati pomalo dižu i turizam. Zapad i dalje zasipa novcima tu vreću bez dna. Mrvice dopiru i do naroda, malo je lakše, čak smo htjeli nešto biti i Hrvati i ono malo zarađenog reinvestirati kod nas, a ne u Čačak, Prištinu ili Beograd, ali znamo kako je „Dragi vođa“ riješio taj pokušaj. S puno ljubavi. Od 75-90 ili bolje rečeno samo od 80-90 je „zlatno doba“ Juge. Osim sjećanja na plave kapice i grandiozne dočeke „dragog vođe“ ja se sjećam obilja. Ma bilo je svega. Samo se vozilo par-nepar jer nije bilo benzina. A onda je zločesti zapad zatvorio pipu. Svaki dan smo slušali kako je „Savezno izvršno veće donelo nove mere za stabilizaciju“, reorganizaciju, ovo-ono, gledali kojekakve Milutine Baltiće, Džemale Bijediće, Lazare Koliševske… (Dosta je samo usporediti likom naše današnje političare, lijeve ili desne svejedno, u odnosu na te partijske isplavine) Riječ kriza na glas se nije smjela izgovoriti. Onda nije bilo struje (to su se zvale „redukcije u okviru stabilizacije“) isto kao i u Rumunjskoj pod Causeskuom (inače prijateljem našeg „dragog vođe“). Riječ štrajk nisi smio izgovoriti, bile su to „obustave rada“, nakon kojih bi milicija redovno „obradila“ glavne „podrivače socijalističkog samoupravljanja“, one koji su se uopće usudili nakon iskustva 71. Nije bilo kave, detrdženta, riže, banana (osim u Slunju), limuna… Generalno su dućani bili pol prazni. Tko je imao išao je preko grane po hranu, odjeću i teh. robu jer kad bi je i bilo tu, bila je duplo skuplja. Vozili smo Fićeke, a najbolji od nas Jugiće ili Stojadine na koje je porez bio 1:1 (jedan Jugić tebi, jedan državi, TV ista stvar - luksuz, sa trulog zapada, pa onda plati). A onaj kaos zadnjih par godina. Ak dobiješ plaću, isti dan ujutro letiš potrošit ili promjenit u Marke jer je do popodne drugi tečaj, a za tjedan dana ti plaća više ne vrijedi ni pola od neki dan. Doguralo se do, koliko ono, novčanice od 500 000 000 dinara?!? A o raspadu bivše tvorevine da i ne pričam. Čak i ako izuzmemo razaranje Hrvatske u ratu, što nam je ostalo nakon skoro 50 g. komunističke diktature u Jugi? Ništa. Samo 37 kn autoputa Zagreb - Karlovac. E da i zgrada Ferimporta na Kazališnom trgu.
Bravo Riba..
Pogledajmo komunistički antifašizam u bivšoj Jugoslaviji. Partizansko-komunistički pokret se je tijekom Drugoga svjetskog rata na ovim područjima borio za sovjetsku Jugoslaviju, a ne za samostalnu hrvatsku državu. Komunisti su provodili socijalističku revoluciju, a ne prvenstveno rat za oslobođenje zemlje od talijanskog fašističkog i njemačkog nacističkog okupatora. Kao sluge Kominterne komunisti u Hrvatskoj su 22.6.1941. ušli u rat da bi rasteretili SSSR u njegovoj borbi protiv Hitlera, a prije toga su bili mirni dok su Hitler i Staljin komadali Poljsku. Nije im smetao ni pakt o nenapadanju između nacizma i komunizma (Ribbentrop-Molotov 1939.). Jugoslavenski komunistički \"antifašisti\" su na završetku rata i tijekom poraća dokazano počinili masovna ubojstva ne samo zarobljenih i razoružanih pripadnika hrvatske domovinske vojske, nego i civila, žena, djece i staraca. Ti zločini nisu bili ni pojedinačni, ni samovoljni \"ekscesi\", nego sustavni, dalekosežno planirani i bezdušno provođeni. Njihovo bi nabrajanje nadišlo prostor dopušten ovome napisu. Mnogi se od tih užasnih zločina tek otkrivaju (npr. Tezno). Oni se mogu pravno kvalificirati kao ratni zločini i zločini protiv čovječnosti . No, komunisti su počinili i zločin genocida, kako je on definiran u Konvenciji o genocidu iz 1948. godine. U Titovoj Jugoslaviji bilo je više od 100 tisuća političkih zatvorenika, najviše Hrvata, sa prosjekom trajanja zatvorske kazne od 4,2 godine po zatvoreniku. Doista, cijena komunističkog \"antifašizma\" je najveći pokolj u povijesti (preko 200 milijuna ubijenih po svijetu). Ne začuđuje , stoga, da sociolog Klaus Jacobi svrstava Josipa Broza Tita na deseto mjesto poslijeratnih megaubojica, jer je dao pobiti oko milijun i sto tisuća osoba (\"Večernji list\" 13.9.2004.). Nitko od počinitelja ovih zločina nije do sada pozvan na odgovornost ni u komunističkoj Jugoslaviji, ni u današnjoj Hrvatskoj. Mi se danas u Hrvatskoj nismo još suočili s tom crnom stranom naše totalitarističke i zločinačke prošlosti.. Suočavanje s ovom povijesnom mrljom je bitan preduvjet demokratizacije hrvatskoga društva. Potrebno je, stoga, deideologizirati i objektivizirati nedavnu hrvatsku povijest koju nam je ideologiziranu i iskrivljenu nametnuo režim \"najkrvavije utopije u povijesti\" (Brzezinski). Kao sastavni dio dekomunizacije duhovnog i političkog ozračja Hrvatske, što je preduvjet istinske demokracije u Hrvatskoj,treba brisati iz hrvatskog Ustava spominjanje odluka ZAVNOH-a kao navodno jedne od izvorišnih osnova hrvatske državnosti, jer je ZAVNOH bio samo fasada one KPJ, koja je opravdanu osloboditeljsku borbu protiv stranih okupatora Hrvatske nečuvenom povijesnom krivotvorinom prisvojila kao svoju zaslugu, iako se ta KPJ borila za sovjetsku i komunističku Jugoslaviju, a ne za samostalnu hrvatsku državu. ZAVNOH je simbol one države, u kojoj je bilo više partijskih špijuna, nego medicinskih sestara, u kojoj ste se unesrećili, ako ste rekli što mislite, i usrećili, ako ste kazali što ne mislite, u kojoj je u zatvorima bilo više \"opasnih elemenata\" i politički nepodobnih, nego kriminalaca, u kojoj su partija i njezin \"najveći sin\" najbolje znali što je ispravna literatura, ekonomija i filozofija, i u kojoj su rezultati izbora bili poznati nekoliko mjeseci prije izbora. Imao je potpuno pravo kardinal Bozanić, kada je izrekao povodom 60. obljetnice pokolja u Macelju, gdje su Titovi partizani u svibnju-lipnju 1945. pobili bez suda 13 do 30 tisuća Hrvata koji su se našli u kolonama Križnoga puta, da se \"povijesni hrvatski antifašizam, bez povijesnog hrvatskog antikomunizma, zatvara u ideologiju klasne mržnje i terora\". \"Nitko nema moralno pravo nazivati se antifašistom, tko nije istodobno i antikomunist\"(Hanna Arendt- spisateljica mučena u nacističkim logorima). Stoga se hrvatski antifašizam ne smije poistovjetiti s tzv. komunističkim antifašizmom, kako to pokušava nažalost i najviši politički vrh Hrvatske. Prof. dr. Branimir Lukšić, Split
Pa sad Manolic i Boljkovac nikad nisu radili za Josipovica, al za Tudjmana jesu. Obojica su bili clanovi HDZ - Boljkovac sef MUP-a u HDZ-ovoj vladi, a Manolic nekoc veliki Tudjmanov prijatelj i njegova desna ruka, te Hrvatski premijer pod Tudjmanom. Osim toga jel netko ikad ispitao sto je najmladji general JNA, Tudjman, radio u to doba?
cro1 Kad ti tako kažeš sroljo.
chemica, HTZ, splitski orjunaš, primite moju sućut!
Mravac -cini mi se da si malo nervozen, Kaj je?! pravDA- kako gordo zvuci
Jugoudbaški zločinci,vrijeme je da se krene !
Pričaju ljudi bolan kako se ovi prče, ribnik i njegov jaran!
Napokon Titini koljači pred sudom, demokratskim sudom Hrvatske države!
. štef, debilko, pridruži se Santosu.
Šteta što Tuđman nije još živ, jel\' da strikane?
Jedini zlocin ovdje je osjecaj za modu i detalje... Ostalo je...godina izbora...
Kaznena prijava za ratni zločin za koji rat 1941-1945 ili 1991-1995 ?
ZOVE ZORA POĆ SE MORA......!!!
Ja u ovo ne vjeruje.
ha, napokon despot došo na svoje!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kaj tu ima ustaša? Ja to u HR nisam nigdje vidjela. Drugovi vama se priviđa. ALi ustrahu su velike okice. Naročito ako si kriv.