Mađarski ministar prijeti Hrvatskoj: 'Preko JANAF-a moraju omogućiti transport ruske sirove nafte'
Ključno pitanje u cijeloj priči jest na što se točno Mađarska poziva kada tvrdi da njezino sankcijsko izuzeće vrijedi i u slučaju da "naftovodni transport bude onemogućen"
Komentari 91
Najrađe bi mu da najprije dobru trisku i onda čeka dok kaže " oprosti " što si me lupija.
Evo prilike da se hrvatski ponos, ljubav prema domovini i tisucljetna zelja za samostalnoscu iskaze na leteci u zrak nacin. Kad bi mađari znali koliko ih Hrvati vole, bili bi sretni kad bi dobili dvije kapljice nafte i to neprerađene.
Pa gospodo sa istocnoga bloka ne moramo mi nista, mi nismo vasi podanici. Kako se vi ponasate prema Hrvatskoj prilika i slika ste sa Vucicem, kako vas nije sram....da bi se mogli sramiti treba imati obraz. Pa vi cete Trumpa prevariti kako prilici vama iz bivsih komunistickih zemalja....
"Može, ali to će da vas košta."
Mislim da Mađarski vidimo politički dužnosti ,svojim (ne) primjerenom izjava I IZLAZI IZ BILATERALNO POLITIČKIH OKVIRA .
Ajde Zoka pokaži se prijateljima u nevolji.
Mislim da Hrvatska treba udovoljiti Mađarskoj i dati joj 2-3 kante ruske nafte.
Mađari su u pravu... ako im je gazda odobrio rusku naftu zašto bi mi to prijecili i zamjerali se susjedu?!
Mađarska se ponaša kao da je Janaf njihov pa će oni određivati cijenu transporta, hoće li se transportirati ruska nafta ili ne i uvjete tog transporta. Platiti će onoliko koliko moraju ako je žele dobavljati preko janafa i gotovo, pod uvjetom da im se dozvoli uvoz preko janafa od strane eu i amerike., kako svima tako i njima. Oni znaju jako dobro da je ruska nafta u eu pod sankcijama i hrvatska mora poštovati sankcije koje su uvele eu i amerika i da će im se skuplje naplaćivati transport te nafte nego neke druge ako im uopće i dozvole uvoz preko janafa. Plati druže pa se buni. Ako im to ne paše dovlači si svoju sankcioniranu rusku naftu brodovima, pa da vidimo koliko će ih to koštat i koliko će im trebati da nabave potrebnu količinu. Šta se uopće pjene kad oni tako pametni i sposobni već imaju rezervni plan u rukavu?? Izvuci pare i radi što te volja, al oni bi htijeli i ovce i novce tj.i jeftinu naftu i da ih to ništa ne košta...e malo morgen.
To: Bruxellless; D. Trump Cc: Hungarian Gov't Da li smijemo madjarima dostavljati rusku naftu? Please advise. I sta ovi odgovore, tako i postupiti.
Zašto ne ruska nafta kroz JANAF pa JANAF je transportno poduzeće i zarađuje od transporta. Samo se JANAF ne smije puniti s ruskom naftom koja stiže morskim putem.
Hrvatskoj je stalo da sve ode u...
Mađarska je naš susjed i prijatelj u najtežim danima Domovinskog rata. I to se ne smije nikada zaboraviti. Svakako im treba pomoći da zadovolje svoje potrebe za energijom, ali isto tako treba imati na umu da JANAF može postati cilj kao i Sjeverni tok 1 i 2. JANAFu i Hrvatskoj bi se svakako isplatio transport pa zbog toga je i izgrađen, zar ne. Ali tu ne igra samo ekonomika nego je u pitanju i politika. EU valjda pod pritiskom USA ublažava stav prema Mađarskoj pa mislim da ne bi trebalo biti problema s HR strane.
E sad da smo mi drzava kao sto nismo i da je HDZ sttanka, a ne korporativna interesna organizacija, drzava bi Madjarima rekla da odhebu u troskocima i da gledaju svoja posla u dvoristu! Ali eto, kako rekoh gore, nista od toga!!
Nećeš ti nama zapovijedati što ćemo učiniti! Mi smo suvereni. Nama Brisl zapovijeda što ćemo učiniti!
Mađari su naši susjedi i ugledajmo se na njih. Zokija pratiti a ne 25% prodanih duša arlauče kako Brisel naredi. Dogovor sa susjedima i mir.
Samo se vi ovdje sprdajte s mađarima. Mađarska vlada je školski primjer kao se suverenost ispoljava na međunarodnoj sceni.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Neka se obratite Amerikancima ne hrvatskoj