Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 164
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
KONTROLE OTKRILE
Povratak na članak

Svako treće bolovanje neopravdano. HUP: Lažna bolovanja stoje nas više od milijardu kn godišnje

Ovu krizu moramo iskoristiti za početak reformi. Odluka o ujedinjenoj javnoj nabavi za tjedan dana, najavljuje Beroš

Komentari 60

Avatar Cohen
Cohen
09:16 09.11.2021.

Udruga liječnika obiteljske medicine se usprotivila prijavljivanju pacijenata čija je sposobnost upravljanja vozilom postala upitna zbog neke dijagnoze, kao i prijavljivanju starijih pacijenata koji se odbijaju cijepiti. Jednaka revnost potrebna i kod odobravanja bolovanja.

VL
DU
Deleted user
08:48 09.11.2021.

ne mogu vjerovati a ja svaki put kada sam uistinu bio baš bolestan sam išao na bolovanje, a tako znaći evo s mjesta odoh na bolovanje pa neću ni ja raditi za ove linguze briga me

VL
DI
Dingač
22:51 08.11.2021.

kako je to krenulo s ovakvom vladom možemo očekivati ​​samo robovlasničko društvo. a bolesne bi ti neljudi slali na posao. tako se vode firme koje su lopovi oteli pa i ne znaju šta je muka.

VL
Avatar Boycie1
Boycie1
08:50 09.11.2021.

Imamo 68 bolnica na 3,5 mil stanovnika.Koliko ima bolnica u Minhenu sa okolicom?Svaka zabit ima svoju bolnicu.Koliko kosta odrzavanje samo hladnog pogona ? Klinicki centri produciraju minuse jer se sve sto nije lukraktivno i ima iole rizika salje u visee ustanove koje po psu rade onda dijagnostike do besvjesti a to opet stvara liste cekanja.Nacelo odgovornosti kako za ekonomsko poslovanjevtako i za lijecenje ne postoji jer ne postoji sustav nagrade niti kazne.Sve to pak ljudi kao pojedinci koriste kako za bolovanja tako i za izvlacenje bilo kakve koristi iu sustava putem tuzbi protiv lijecnika ili beskrajnog dijagnosticiranja i uzaludnog lijecenja.Nitko ne smije umrijeti ,nema neizlijecivog ,trose se ogromna sredstva na besmislena lijecenja.Jos tome pribrojite da su bolnice i socijalni ventil gdje se zaposljava i sto treba i ne treba plus politicki kadrovi,malo se minusa i stvara.

VL
AJ
Admine jebiti zelenski mater.
09:10 09.11.2021.

Ja gdje imam posjed u jednom maloj Kordunaskoj opcini,se govri na radiju,da nasa opcina ima naprimjer "danas"10 zarazeni covidom 19,a posto poznajemo se skoro 80% svi medjusobno,niko nezna nokog koje tahj dana,ili danas obolio od te lazne gripe,ikad jedan od susjeda kihne ode bolovanje,onda se poslodavac i drzava i uzrujava,zasto je otiso na bolovanje??????

VL
SI
sisavac
08:02 09.11.2021.

bolovanja su česta i u javnom i u privatnom sektoru. nema tu neke razlike. jedno je bolovanje zbog opravdanog razloga, a nešto sasvim drugo naše poslovično izmišljanje, ili jednostavno, ne želimo raditi, imamo neki fuš, želimo se odmoriti... svako bolovanje bi trebalo ići na teret države, jer ga odobravaju državna tijela, liječnici. na teret poslodavca ne smije ići ništa. tek na taj način će država dići ruke i noge sa stola, i početi sređivati nered. mi imamo više bolovanja nego njemačka. mi imamo preko 500.000 umirovljenika u invalidskoj mirovini, kao da su radili u najtežoj industriji, svi bili po ljevaonicama, rudnicima. a kad ono, više pola je uredskih 'radnika', pravih težaka jako malo. sa tolikom zaštitom neradnika kroz bolovanje, niti jedan poduzetnik ne može raditi i razvijati posao normalno, već je prisiljen svako malo uzimati nekog, pa i na crno privremeno, jer mu država ne vraća radnika, a on ga mora plaćati 42 dana, bez da ima pravo išta pitati. neki ljudi su na bolovanjima 15 godina. što o tome ima za reći njegov poslodavac? na farmi je jednostavno, krava koja ne daje mlijeko se miče sa farme, mijenja zdravom kravom. shvatite, živite da bi radili, ne obratno.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.