Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 64
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
VEČERNJI TV

Koliko ruku će imati? Radić otkrio: U naš klub doći će još ljudi, nisu to pretrčavanja, pregovaramo...

19.04.2024.
u 08:30

Dva su ključna pitanja na koja je Radić odgovorio u našoj emisiji: postoji li šansa za manjinsku lijevu vladu i što je dogovoreno u pregovorima s HDZ-om koji se nameću kao logična posljedica izbora.

Mario Radić, "mastermind" i ključni čovjek Domovinskog pokreta, ujedno i jedan od ključnih u pregovorima za slaganje nove vlade, tijekom gostovanja u studiju Večernji TV-a odgovorio je na pitanja o kojima se polemizira u javnosti nakon izborne noći, u kojoj svi slave, iako je većina stranka zapravo ostvarila lošiji rezultat nego proteklih izbora. No, jedno je jasno – bez Domovinskog pokreta bit će teško naći konačno rješenje pa je u tom kontekstu važan smjer koji će zauzeti Domovinski pokret. 

Dva su ključna pitanja na koja je Radić odgovorio u našoj emisiji – postoji li šansa za manjinsku lijevu vladu i što je dogovoreno u pregovorima s HDZ-o mu koji se nameću kao logična posljedica izbora. Ranije je DP govorio da s ljevicom koja bira Tita ispred Stepinca ne može, dok je koalicija sa SDSS-om nepremostiva prepreka za suradnju s HDZ-om.

U razgovoru za Večernji Radić ne skriva nezadovoljstvo s 14 osvojenih mandata te otvoreno najavljuje plan DP-a, posebno se osvrćući na očekivane kuloarske, ali i taktičke podvale, priče i kombinacije, a neke od njih govore o raskolu DP-a i o tome da se Radić već davno dogovorio s HDZ-om pa i o isključenju nekih od ključnih ljudi iz stanke kako bi se ušlo u suradnju s HDZ-om Andreja Plenkovića. 

– Ne, mi se ne bojimo raskola i mi znamo da te priče nisu istina, o tome smo razgovarali danas na sastanku – govori Radić za Večernji TV, dok na pitanje o suradnji s najvećim strankama ne skriva mogućnost pregovora s obje opcije! 

VEZANI ČLANCI

DP uvijek govori isto, tako ćemo se i ponašati. Predsjedništvo donosi odluke, prvo se slaže ideološki okvir, a ne fotelje. Gledajte, mi smo i prije razgovarali s raznim ljudima, i sada razgovaramo. S Plenkovićem nisam pričao, ako me to pitate. U kampanji je svašta rečeno, ne možemo sa SDSS-om, a Možemo je franšiza nastala iz nekog Zelenog instituta te s novcem druge države – kazao je Radić. 

Na pitanje gdje je Mislav Kolakušić i računaju li uopće na njega, kazao je: Kolakušić je osebujan čovjek, on nije od priče i tko zna što će biti, imat ćemo svoje granice, rekao je Radić otvoreno, a onda otkrio:

Očekujem da će naš klub imati više zastupnika. Nije to pretrčavanje. Neki ljudi koji ne mogu stvoriti klubove mogli bi doći k nama. Bit ćemo skromni, pregovaramo. Ostat ćemo dosljedni, zaključio je i unatoč inzistiranju na detaljima potencijalnih ''preletača'' u DP, ostao je suzdržan. 

1/36

Komentara 47

Avatar .Ernest.Fulir.
.Ernest.Fulir.
09:04 19.04.2024.

Ajde smanjite dozivljaj. DPu je ovo povijesna prilika da progura neke stvari koje su im bitne. Mlinaric ministsr branitelja, Penava potpredsjednik Vlade, Radic ministar regionalnog razvoja, jos ako dobiju ministarstvo poljoprivrede, to im je bingo. Na njihovom mjestu ja bih trazio jos i sefa Agencije za placanja u poljoprivredi. Ovakvu priliku vise nece imati. Jos ako Plenki pristane otresti Pupovca, DP je svoju misiju ispunio.

Avatar CUBE
CUBE
09:33 19.04.2024.

Dali su nam najveća manjinska prava u EU i to nije floskula. Sad mogu i bez nas ( jaooo ) a mi ostajemo bez potpresedničkog mesta no ne sećam se da neki drugi manjinac i u jednoj vladi sedi na toj dužnosti. Zato kažem, hrvatsko je društvo zdrava sredina a lopovluka svugde ima. Moš zamislit Hrvata na potpredsedničkom mestu pašaluka? Ima da ga nema. Cenimo to ljudi

FR
FraneTente1861
09:31 19.04.2024.

Ovo je povijesna prilika da HDZ izbaci SDSSa. Cak i Plenkovic moze inzistirat da je morao to uciniti zbog DPa ako ima otpora od Europe.Svakako, Hrvatska kao suverena drzava moze to uciniti.Bit ce pravo osvjezenje viditi vladu bez Pupovca.Umjesto njega branitelji Cipe, Radic, Josic itd!

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije