Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 155
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
SVEĆENIČKI TJEDAN
Povratak na članak

Kardinal Bozanić: Vjera ne smije biti potisnuta u privatnu sferu

Vjernici se nalaze pred novim ideološkim izazovima, pred raširenim sekulariziranim pogledom na život i pred sve podmuklijim oblicima nesnošljivosti prema istinama kršćanske vjere i vjerskog učenja

Komentari 37

OB
-obrisani-
13:20 22.01.2013.

Ličnosti koje se pojavljuju u Kuranu , Bibliji i Tori svakom su vjerniku svete i mi o njima raspravljamo sa dubokim poštivanjem , mi kršćani, muslimani i židovi. Izrugivanje i pljuvanje po tim ličnostima, stavljanje istih u nekakve neprikladne kontekstete pod izlikom umjetničkih sloboda, prije svega nedostatak su elementarne pristojnosti i odgoja, to je iskaz sirovog i nasilnog primitivizma a u konačnici izraz dubokog omalovažavanja i nepoštivanja nas vjernika kao ljudskih bića , čime nas svrstavate u kategoriju manje vrijednih ljudi ili drugorazrednih ljudskih bića ako vam je tako draže.

VL
OB
-obrisani-
13:23 22.01.2013.

Nasilje homo udruga predvođenih dijelom medija na čelu sa EPH i Jutarnjim listom nad ljudima koji su drugačiji i koji drugačije misle počelo je poprimati i vidljive oblike. Incident u katedrali i bacanje bombe na sjemenšite u Splitu zorno predočujuu kakav svijet i društvo treba biti prema tim navodnim zagovornicima ljubavi , demokracije i slobode. Nisam čuo nakon ova dva incidenta niti jednu riječ žaljenja od strane Iskoraka i Kontre a niti od komunističke mladeži iz famozne Građanske akcije. Nisam čuo niti pročitao osudu ovog čina u vama sklonim medijima koji vrlo žustro reagiraju samo kada su u pitanju oni drugi, njihovi ,njima slični što dovoljno govori samo za sebe. Šutnja je znak odobravanja i potpore ovakvim bombaškim napadima. Šutnja je mig da se nasilje nad nama nastavi, da se nastavi sa vrijeđanjem milijuna kršćana , muslimana i židova koji žive u Hrvatskoj i svijetu.

VL
PE
peace7
13:26 22.01.2013.

Fizicki zdrav covjek trabunja protiv svega i svacega tako i mogucnosti postojanja vjecnosti kao da bi to bilo nesto lose.Sigurno zna barem nekoga tko ima rak ili neku drugu neizljecivu bolest pa ce cuti da i to zdravlje nije vjecnocno ,pa da i mladi ljudi oboljevaju I onda vide da povratka nema a onda pocmu razmisljati pa mozda ipak Bog postoji i vjcnost.Zar nije to posvjedocio i nas pokojni predsjednik Sabora a i mnogi drugi.Srecom da je Bozja ljubav neizmjerna i svakog pojedinog covjeka ceka da se susretne'

VL
VA
vadis
13:37 22.01.2013.

Vjera ili nevjera je i treba biti privatna stvar svakog covjeka.

VL
ER
erik
14:33 22.01.2013.

Vjera niti nevjera jednostavno ne mogu biti potisnute u privatnost, jer podrazumijevaju sustav vrijednosti koji je vjerniku ili nevjerujućem previše bitan da bi uvijek mogao glumiti da ih nema u sebi. Kako reče Isus: "Usta govore ono čime je srce prepuno".

VL
DU
Deleted user
15:35 22.01.2013.

vjera je osobna stvar jer zahtjeva osobnu odluku, ona se smije u javnosti ispovjedati ali nikome se vjera ne smije nametati i ne smiju se nikome nametati vjerska uvjerenja jer onog koga se tjera u crkvu taj se bogu ne moli.

VL
OB
-obrisani-
16:22 22.01.2013.

oni bar zastupaju da nam ne prodaju vode i šume

VL
OB
-obrisani-
16:21 22.01.2013.

U demokraciji svatko ima pravo iznjeti svoje mišljenje

VL
ER
erik
16:42 22.01.2013.

Ako vjera ne smije biti javna stvar, zašto to ne vrijedi i za nevjeru?

VL
MA
maslačak8
16:44 22.01.2013.

oni zastupaju ono što bi trebala naša vlada da imalo misli na svoj narod dugoročno !

VL
ER
erik
16:46 22.01.2013.

22.01.2013. u 15:54h hellbilly je napisao/la: -------------------- U Ustavu se nigdje ne navodi pojam "sekularne države", iako se govori o odvojenosti Države i Crkve. Međutim, o kojem sekularizmu je riječ? Zar samo o francuskom? Zar Njemačka, Austrija i italijna nisusu sekularne države, pa ipak tamo vjerske zajednice djeluju javno? Dajte se dogovorite kakav model sekularizma vam je u glavi.

VL
ER
erik
16:49 22.01.2013.

22.01.2013. u 13:37h vadis je napisao/la: Vjera ili nevjera je i treba biti privatna stvar svakog covjeka. -------------------------- OK, a što je onda javna stvar čovjeka? Treba li se vjernik u javnosti ponašati kao da nije vjernik? Ili obratno?

VL
FJ
Franc Jozef
16:55 22.01.2013.

Zašto "ti krotki, ali hrabri kršćani" ne puste druge ljude da žive kako najbolje znaju i umiju. Njih "spašene " i onako čeka raj......,a i nije da ih mi drugi molimo za upute kako proživjeti svojj život.

VL
64
64goran64
17:54 22.01.2013.

Dajte više sjašite nam sa leđa i prestanite nas evangelizirati!!!

VL
64
64goran64
17:52 22.01.2013.

Erik,zato jer se lazne tvrnje nesmiju iznositi u javnosti.Moglebi nekoga dovesti u zabludu ili uvrijediti

VL
VA
vadis
18:14 22.01.2013.

@Erik Sto bi to trebao netko tko vjeruje u Boga pokazati u javnost? Mislim da bi prvenstveno trebao pokazati primjerom da je dobar covjek, ciniti dobro i sve sto se podrazumijeva pod tim, biti dobar i cestit covjek. Ukratko, ne ciniti drugome sto nebi volio da drugi ucini tebi!!

VL
AN
andromeda4
18:15 22.01.2013.

ako ne prodamo šume i vode hoče li se crkva odreči 350 kuna ili če tražiti da se prodaju kako bi oni mogli naplatiti svoja beriva

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.