Kardinal Bozanić: Vjera ne smije biti potisnuta u privatnu sferu
Vjernici se nalaze pred novim ideološkim izazovima, pred raširenim sekulariziranim pogledom na život i pred sve podmuklijim oblicima nesnošljivosti prema istinama kršćanske vjere i vjerskog učenja
Komentari 37
Nasilje homo udruga predvođenih dijelom medija na čelu sa EPH i Jutarnjim listom nad ljudima koji su drugačiji i koji drugačije misle počelo je poprimati i vidljive oblike. Incident u katedrali i bacanje bombe na sjemenšite u Splitu zorno predočujuu kakav svijet i društvo treba biti prema tim navodnim zagovornicima ljubavi , demokracije i slobode. Nisam čuo nakon ova dva incidenta niti jednu riječ žaljenja od strane Iskoraka i Kontre a niti od komunističke mladeži iz famozne Građanske akcije. Nisam čuo niti pročitao osudu ovog čina u vama sklonim medijima koji vrlo žustro reagiraju samo kada su u pitanju oni drugi, njihovi ,njima slični što dovoljno govori samo za sebe. Šutnja je znak odobravanja i potpore ovakvim bombaškim napadima. Šutnja je mig da se nasilje nad nama nastavi, da se nastavi sa vrijeđanjem milijuna kršćana , muslimana i židova koji žive u Hrvatskoj i svijetu.
Fizicki zdrav covjek trabunja protiv svega i svacega tako i mogucnosti postojanja vjecnosti kao da bi to bilo nesto lose.Sigurno zna barem nekoga tko ima rak ili neku drugu neizljecivu bolest pa ce cuti da i to zdravlje nije vjecnocno ,pa da i mladi ljudi oboljevaju I onda vide da povratka nema a onda pocmu razmisljati pa mozda ipak Bog postoji i vjcnost.Zar nije to posvjedocio i nas pokojni predsjednik Sabora a i mnogi drugi.Srecom da je Bozja ljubav neizmjerna i svakog pojedinog covjeka ceka da se susretne'
Vjera ili nevjera je i treba biti privatna stvar svakog covjeka.
Vjera niti nevjera jednostavno ne mogu biti potisnute u privatnost, jer podrazumijevaju sustav vrijednosti koji je vjerniku ili nevjerujućem previše bitan da bi uvijek mogao glumiti da ih nema u sebi. Kako reče Isus: "Usta govore ono čime je srce prepuno".
vjera je osobna stvar jer zahtjeva osobnu odluku, ona se smije u javnosti ispovjedati ali nikome se vjera ne smije nametati i ne smiju se nikome nametati vjerska uvjerenja jer onog koga se tjera u crkvu taj se bogu ne moli.
oni bar zastupaju da nam ne prodaju vode i šume
U demokraciji svatko ima pravo iznjeti svoje mišljenje
Ako vjera ne smije biti javna stvar, zašto to ne vrijedi i za nevjeru?
oni zastupaju ono što bi trebala naša vlada da imalo misli na svoj narod dugoročno !
22.01.2013. u 15:54h hellbilly je napisao/la: -------------------- U Ustavu se nigdje ne navodi pojam "sekularne države", iako se govori o odvojenosti Države i Crkve. Međutim, o kojem sekularizmu je riječ? Zar samo o francuskom? Zar Njemačka, Austrija i italijna nisusu sekularne države, pa ipak tamo vjerske zajednice djeluju javno? Dajte se dogovorite kakav model sekularizma vam je u glavi.
22.01.2013. u 13:37h vadis je napisao/la: Vjera ili nevjera je i treba biti privatna stvar svakog covjeka. -------------------------- OK, a što je onda javna stvar čovjeka? Treba li se vjernik u javnosti ponašati kao da nije vjernik? Ili obratno?
Zašto "ti krotki, ali hrabri kršćani" ne puste druge ljude da žive kako najbolje znaju i umiju. Njih "spašene " i onako čeka raj......,a i nije da ih mi drugi molimo za upute kako proživjeti svojj život.
Dajte više sjašite nam sa leđa i prestanite nas evangelizirati!!!
Erik,zato jer se lazne tvrnje nesmiju iznositi u javnosti.Moglebi nekoga dovesti u zabludu ili uvrijediti
@Erik Sto bi to trebao netko tko vjeruje u Boga pokazati u javnost? Mislim da bi prvenstveno trebao pokazati primjerom da je dobar covjek, ciniti dobro i sve sto se podrazumijeva pod tim, biti dobar i cestit covjek. Ukratko, ne ciniti drugome sto nebi volio da drugi ucini tebi!!
ako ne prodamo šume i vode hoče li se crkva odreči 350 kuna ili če tražiti da se prodaju kako bi oni mogli naplatiti svoja beriva
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ličnosti koje se pojavljuju u Kuranu , Bibliji i Tori svakom su vjerniku svete i mi o njima raspravljamo sa dubokim poštivanjem , mi kršćani, muslimani i židovi. Izrugivanje i pljuvanje po tim ličnostima, stavljanje istih u nekakve neprikladne kontekstete pod izlikom umjetničkih sloboda, prije svega nedostatak su elementarne pristojnosti i odgoja, to je iskaz sirovog i nasilnog primitivizma a u konačnici izraz dubokog omalovažavanja i nepoštivanja nas vjernika kao ljudskih bića , čime nas svrstavate u kategoriju manje vrijednih ljudi ili drugorazrednih ljudskih bića ako vam je tako draže.