Izraelci ostaju pri svom stavu da neće mijenjati F-16 Barak?
Propast posla s Izraelom nije briga samo ministra Krstičevića, Hrvatska mora spasiti borbenu sposobnost HRZ-a
Komentari 284
Ma čekajte malo! O kakvoj se to nesposobnosti u čuvanju vlastitog zračnog prostora govori? Pa MIG-ovima su resursi produženi do 2024. godine. Dakle, još punih 5 godina. Nije mi jasno da Vlada, odnosno "stručno povjerenstvo" nije rangiralo ponude, odnosno da nije odredilo koja je ponuda nakon izraelske najpovoljnija i najbolja. Da su to napravili moglo se nastaviti s kupnjom zrakoplova drugog ponuditelja bez ponovnog raspisivanja natječaja i gubitka vremena. Još jedna stvar mi nije jasna. Pa zar Vlada od Izraela nije tražila neko financijsko osiguranje kao garanciju da će posao biti dovršen prema ponudi? Mislim, pitanje je retoričko jer od ovakve Vlade nisam niti očekivao kompetentnost.
Sva sreća pa je ostao po neki od 250 komada koje je Tito kupio:))
Neznam sta nam trebaju brzi avioni? Mi smo u oluji s noge pobjedili susjedne neprijatelje pa tako i sad sa ovo malo oruzja mozemo ne samo obranit0 Hrvatsku i vec i ocistiti cjelu Hrvatsku od oni koji smisljaju preuzeti Hrvatskuku i vratiti Yugu .Ne mislim da ce se to ikad dogoditi niko vise nije bogat da kupuje vlast sa novcima osim Bandica a njemu dolazi kraj ,on si kupuje neprijatelje i uskoro ce buknuti taj savez .Ali mozda im trebaju ti avioni u koliko dodje do rata da pobjegnu u juznu afriku.
U ponedjeljak nazovite Putina i riješite taj problem. Možda još uvijek važi njihova ponuda o offset-u od 500%.
A kaj je onda sa paradom 2020 propala. Pravo pitanje je sta sa Krsticevicem i STRUČNIM povjerenstvom u kojemu sjede i predstavnici Izraelaca. Lagali su i Plenkiju i Kolindi i saborskom odboru Lagali su . E ovo je sad ugroza.
Grupa Borg je digla lovu a grupi Barak lova izmice do naredne prilike. Bitno je da je kaplar vec trljao ruke kako ce njegova firma preuzeti posao sa održavanjem aviona, izgradnjom hangara i cega sve ne...ko zna gdje je lova,a aviona nema.
Dobra stara praksa. Kao odrade cjelu proceduru, natječaj ovo ono, sve po zakonu i propisima. Zatim sve propadne i dođe se u situaciju da nema vremena. Onda se ide u direktne pregovore i tamo onda može svatko spremit u džep koliko mu treba. Već viđeno sto puta pogotovo u građevinskom sektoru.
Faschnik moze poceti i sluzbeno od 06.01., dasad je to bio samo karneval.
Mogla je kolindice za novu godinu otići do ograde bijele kuće i viiknuti Trumpu da ne za.ebava,ona je ionako dobra s njim
Postoji izjava iz rekla - kazala izvora da bi Ameri možda i pustili ovu transakciju, ali da smatraju da je nekoliko stotina ljudi u Hrvatskoj uključeno u špijunažu na svim razinama i da bi po dolasku tih aviona s izraelskim nadogradnjama u roku od najkasnije 72 h FSB i GRU imali na stolu detaljan nacrt i upravljački program. Izvor dodaje da Hrvatska bez obzira na sve napore ljudi uključenih u tu razmjenu, nema mogućnosti to spriječiti. Zato je prekinut ugovor o prodaji.
da li će netko odgovarati zbog neuspjelog remonta MiG-ova 21 u Ukrajini?
Di su ostavke!?
Izraelci su očito prevarili Amere i ovi neće odustati od blokade. Na kraju ćemo posao ugovoriti direktno sa SAD-om.
Treba kupiti avione koji su učinkoviti kod hibridnih napada.
Kako Netanyahu odluci tako ce bit.
gle selju kako se prima za hud
Zašto ne proglasimo neutralnost , izadjemo iz Nato saveza prestanemo biti poslušni sljedbenici bolesnih velikih svijetskih vodja i zaista počnemo birati prijatelje i saveznike u ekonomskom preživljavanju ovog turbulentnog vremena . Da konačno počnemo razmišljati svojom glavom i raditi naa izgradnji naše države a ne puniti vreče svijetske bogate oligarhije. Vezanje tako malene i u svjetskom mjerilu minorne države u Nato savez i neko kvazi parterstvo sa Amerima donosi isto ono kaj se je dogodilo Hrvatima od devetnajstog stolječa pa do devedesetih dvadesetog.
Zašto se Plenković i Krstičević ne zapitaju kakvu poruku šalju Ameri ovom zabranom. Zato jer znaju da takav krš ne žele u NATO-u u ovom dijelu Europe.
Tako se bori za Hrvatsku ?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ajd prestanite više sa F-16. Dost mi je tog cmizdrenja za njima. Gotova priča. Sad treba kupit 6+2 Gripena E/F, nova. Raven ES-05 radar sa swashplateom + Meteor rakete ... F-16 ne bi ni bil svjestan da su rakete ispaljene...