Ivanković o ratu: 'Mislim da nas netko jako dobro zavlači, a očito i Ukrajince'
"Jako je puno pametnih glava uključeno u sve ovo, ali imam osjećaj da nisu sve karte na stolu. Ne pokazuje se sve i ne koriste se sve karte", komentira za Večernji TV novinar i kolumnist Večernjeg lista Davor Ivanković
Komentari 64
Kad je nedavno onaj ljubitelj klasične glazbe krenuo prema Moskvi , ovih komentatora nije bilo nigdje. Sad odrađuju i zarađuju koju rublju (najsigurnija valuta svijeta). Nažalost takvih je veliki broj i u našem javnom prostoru (vidi: Pantovčak). Unatoč svima Ukrajinci se ne daju - Slava Ukrajini.
Uvijek neko nekoga navlaci i zavlaci jer se u ovom ratu igraju velike igre iza zavjese.Pravo stanje na bojistu se ne zna odmah jer je to vojna tajna dok se stvari ne rijese onako kako to odgovara jednoj ili drugoj strani.Mnogi se cude kako to da rusi nemaju prevlast u zraku jer imaju puno vise avanciranih zrakoplova nego ukrajinci.Jedan od razloga je da ukrajinci imaju jako dobru protuzracnu obranu koju su dobili od zapada i toga se rusi jako boje.Rusima mozda i fale cipovi,poluvodici za zrakoplove a imaju i lose odrzavanje istih.Tko zna,sve je to velika misterija. Ukrajinska ofenziva ide polako ali sigurno.Tiha voda brege gloda.Mi Hrvati koji podrzavamo Ukrajinu nemozemo nikada promjeniti stranu jer bi to bilo protiv nasih moralnih i etickih nacela.🔱
Agenda 2020-2030 što su događaji realniji to če ljudi bolje prihvatiti predložene promjene koje če se uskoro ponuditi od globalista ljudi su dana u posjedu tehnologije koja može utjecati na vrijeme.lažna pandemije isprovocirani rat od 2025 očekujte još jače događaje .
Da budemo na čisto što ste tiče rusofilstva i drugih gluposti. Nitko dobronamjeran ne podržava agresiju i otimačinu teritorija. Pa to smo mi u Hrvatskoj dobro iskusili. Ali važno je promišljati kuda vodi ovaj rat i koliko se može zakomplicirati . Rat se odvija na čudan način, kao da ga nitko ne želi završiti. Sve je vidljivije da totalne pobjede nema na obje strane. Kompromisi su nužni i postoji način da Ukrajina ostane cjelovita. Kako god završilo jednom će se morati pregovarat... Vojno neutralna Ukrajina, članica EU i unutar cjelovite Ukrajine autonomija ili federativni dio sa Ruskom većinom i jezikom. Ne zaboravimo da je etničkih Rusa bilo oko 11 milijuna u času osamostaljenja Ukrajine. To su građani Ukrajine, oni žive zajedno stoljećima s Ukrajincima i oni moraju ostati u cjelovitoj Ukrajini. Ne smije im se desiti progon, osveta koliko god netko u Hrvatskoj bio osjetljiv na to pitanje. Tu se radi ugrubo o 3 do 5 milijuna etničkih Rusa.,..........a sada počnite sa vrijeđanjima, mržnjom posebno ako vam kažem da sam žena...koja želi mir i svakome dobro.
Zna se jako dobro tko stoji iza svega, tko je organizirao "obojenu revoluciju"(jer tako je zapravo sve pocelo), tko najvise profitira na ovom sukobu(ukapljenim plinom i slabljenjem EU industrije)...
Ovaj put je dao dobru analizu. Idemo u protuofanzivu!! Uaaaghrr!! ..bote ništa, pa ima mina..
Konačno.Kako je ovaj članak promaknuo Većernjakovoj cenzuri ?Pohvale ovom gospodinu koji je u biti javno iznio činjenice koje svakom tko ima 3 čiste u glavi su jasne. Još jednom,pohvala analitičaru i upit cenz oru ili novokomponiranom moralno-etičkom (cenzoru) krotitelju slobodnog mišljena,što se to desilo,skorašnji izbori,možda?
Promijenila se očito paradigma. Rusi imaju 600-700 000 vojnika, a Ukrajinci za protuofenzivu oko 150 000. Uništenom im je 30-40% doniranog oklopa i poginulo oko 20 000 vojnika u eto danas punih 2 mjeseca ofenzive. Bog ima dao pokoj duši. A za što su poginuli? Rusi od jučer koriste kasetno streljivo. Ne ide rat na dobro. Ono što je činjenica jest da Ukrajinci moraju nešto napraviti ovo ljeto jer Rusi računaju na to da im je dosta da se obrane. Sljedeće godine su izbori u Ukrajini. Rat za ništa, ili kako je to svojevremeno teško Papa Ratzinger za Ratu Iraku - rat za blagostanje. Zna se koga. Na kraju će se brojke analizirati.
@Brdo: ajmo pogledati brojke: bilo bi ih bar 100000 više živih, imali bi izgrađenu a ne srušenu zemlju, ne bi bili dužni za oružje, i ne bi ih se iselilo preko 5 milijuna. Šta misliš?
Što se tiče toga što Rusi brane: brane široki ulaz u svoju zemlju na koji se uvijek netko sjeti navratiti. Možemo vidjeti gdje je Volgograd i gdje je Moskva i kako se dođe do nje ako su vrata otvorena…
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kao prvo, ja sam Hrvat, a kao drugo, vi niste Ukrajinci, a kao treće, e to bi bilo cenzurirano. Jedino što ovdje ima slično su mitovi, ali nisi dovoljno školovan da bi im dorastao. Pa budi dio mitologije. Vidim da se gospodin Davor koleba već