Iustitia et pax: Prestanite donositi važne zakone po hitnom postupku!
Ne postoje nikakvi razlozi da se zakoni poput Zakona o medicinski pomognutoj oplodnji, o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju, o HRT-u... predlažu po hitnom postupku
Komentari 31
Iustitia et pax: Prestanite donositi važne zakone po hitnom postupku! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Stara Poslovica Kaze besposleni Popovi Krste Jarice a posto Jarica vise nema sad guraju Nos tamo gdje im stvarno nije mjesto!!!!
Ne znači veću demokratizaciju upotreba facebooka i tweet-anje. Demokracija je raspravljati važne zakone. No, potreba javne rasprave i za Crkvu vrijedi. Da se u pravo vrijeme raspravljalo o ugovorima i benficijama koje su oni dobili - imali bi veći ugleded danas i više prava očitovati se.
Svaki zakonski prijedlog , pa i onaj koji je temeljitio pripremljen i koji je prošao stručnu i javnu raspravu i uobičajenu saborsku proceduru donošenja može imati pogrešnih rješanja , koja primjenom mogu prouzročiti štetne posljedice. Što se sve događa tek sa zakonskim prijedlozima koji se donose po hitnom postupku ne treba ni govoriti. Za mnoge nema uopće potrebe za takvom procedurom , međutim to se i dalje forsira . Kad Iustitia et pax pak predloži prestanak s takvom praksom , kao opareni skaču dežurni mrzitelji Crkve, spočitavajući joj pravo javne riječi. To su uglavnom oni kojima su inače puna usta demokratskih standarda, tolerancije ,civilnog društva ,ljudskih prava, direktne demokracije i sličnih demokratskih dostignuća , a u biti su netolerantne osobe koje odaju njihovi rigidni protucrkveni stavovi . Oni su kućnim odgojem posupali nakaradnu marksističku doktrinu, po kojoj crkvenim radnim skupinama, koje se zalažu za opće dobro, nebi dali da prekoraći vrata sakristije. Neka se takvi samo sjete za je upravo ta ista Iustitia et pax spriječila privatizaciju javne ustanove - Hrvatskih voda i ekološki štetan projekt Družba-adrija.
Pa da, crvenima se nekud jako žuri.
tockica je napisao/la: Iustitia et pax: Prestanite donositi važne zakone po hitnom postupku! Ako se novinar nije zabunio , onda je ovo naredba Crkve Hrvatskom Saboru. Ja se pitam što će na to reći Milanović .Ne može se izvući s \"svatko ima pravo na svoje mišljenje\" , jer ovo je kako rekoh, naređba. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- nije to naredba, nego vapaj! u stilu - dajte ljudi, više dosta toga! ne mažite nam oči, nismo budale! i opravdano je.
Je li ovo crkva ili vlada u sjeni?
Ovi \"bezlični\" tipovi ne bi promjene! Čekaju da narod počne umirati od gladi! Kukaju za njihovom Jacom koja im se uvlačila...
Zorane Milanoviću, ako makar i pročitaš što ti ova popovska ustašija ima za reć, ma dabogda te \"posjetio\" jedan težak proljev u kombinaciji sa svrabom u genitalnoj zoni pa da se češeš bar mjesec dana. Ne znam koliko bi morao biti neozbiljan Premijer jedne normalne države pa da se uopće osvrne na ovakav ispad institucije koja bi se morala brinuti isključivo za ljudske DUŠE pa zato i moj komentar ide u istom smjeru. Ajmo se svi lijepo grohotom nasmijat.
Chemica , daj posjeti doktora , isto po hitnom postupku , stanje uma je vise nego zabrinjavajuce !!
nemojte tako , pa zuri se crvenima da shebu Hrvatsku po hitnom postupku!!!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
....i drugi osobito opravdani državni razlozi..... Povećanje nataliteta jest više nego državni razlog, on je pitanje opstojnosti našeg naroda.