Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 133
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Prosvjed branitelja
Povratak na članak

'Ovako gore naši snovi o slobodnoj, samostalnoj i demokratskoj Hrvatskoj'

Branitelji će ispred zgrade Ministarstva branitelja u Savskoj ulici u Zagrebu ostati cijelu noć.

Komentari 168

SS
sokac sa drave
16:24 20.10.2014.

Nevjerujem da je Glavasevic htio namjerno uvrijediti branitelje,jer pitanje je stvarno zanimljivo.Kako da medju nama sto smo se branili ima toliko puno bolesnih od toga ratnoga sindroma a oni sto su napadali, klali,palili rusili crkve svi ostali zdravi.Zasto nema odgovoraa od strucnih ljudi doktora na tu temu.

VL
Avatar Uzoran Haški Robijaš
Uzoran Haški Robijaš
16:21 20.10.2014.

Stotinjak ogorčenih branitelja iz Domovinskog rata jutros se ne bi okupilo da su znali da če jih čekati lopate i da če morati raditi osam sati.

VL
GB
goran.brodsky.3
22:50 20.10.2014.

muka mi je od ovih"branitelja",nitko živ ih ne može smislit.Bili su na ulici i prije"rata" i sada su na ulici.Oni bi da vode neku politiku a ne znaju se potpisati niti se vratiti kuči od alkohola

VL
Avatar Feniks
Feniks
05:50 21.10.2014.

.

VL
MA
mamba92
10:19 21.10.2014.

Prije nego zapocnem pozdravljam svoje kolege i bracu po oruzju sa"hej prijatelji kako ste mi danas".dakle,svi nesto pricaju o nama "povlaštenima"kao rak rani drustva a nemaju pojma kako provodimo zivot i uz koje se patnje svaki dan budimo i gledamoo kako nam pljackaju domovinu za koju smo krvarili.Molio bih nas hrvatski narod da nas ne svrstava u "povlastene"i da nas vise prestanu tako zvati.zar je povlastica gubitak extremiteta,sjedenje u kolicima,nesanica zbog bolova,nosenje cetrdesetak gelera ostatak zivota,patnja i oatalo.ako je tako rado bih ustupio svoje povlastice nekom samo da zaboravim i ne trpim vise.hrvi sam 100%2grupe i jos nesto molim vas,ostavite nasu bracu iz hvo na miru jer imaju pravo

VL
BU
Bubalamala
09:28 21.10.2014.

Gdje je problem ljudi imaju vremena a da im nije dosadno ovakve inicijative dobro dodu !

VL
Avatar Uzoran Haški Robijaš
Uzoran Haški Robijaš
16:38 20.10.2014.

Okupljeni branitelji izjavljuju da se ovog puta ne miču osim ako neko ne zatraži da rade jer onda idu rikverc I bježe.

VL
AR
arjavas
09:18 21.10.2014.

HDZ- maslo , i manipuliranje sa najtežim invalidima domovinskog rata . Bezočna je manipulacija i laž da Matić ili Glavašević izjednačavaju agresora i žrtvu . Također je laž da se država ne brine o braniteljima . OVo je politikanstvo ivo i i manipulacija . Država je stvarno učinila sve kaj je mogla u ovom trenutku , naročito prema najtežim stradalnicima. Kad su najteži stradalnici u pitanju sumnjam da nemaju prioritet kod ljiečenja , operacija i sl . Kaj se tiče ostalih branitelja zašto bi oni trebali imati drukčiji status od ostalih građana kaj se tiče liste čekanja u bolnicama . Najlakše je izbaciti parolu branitelji se otpuštaju , pri tome ne iznositi argumente . Branitelji trebaju dijeliti sudbinu svih ostalih građana i nesmiju biti nikakva posebna kasta , jer su u obarni Hrvatske svi sudjelovali , svako na svoj način neko sa puškom u ruci a neko . radiće svoj posao u školi , bolnici , vrtiću isl . U Hrvatskoj ima 500 000 registriranih branitelja i niko nema pravo ni mandat govoriti u ime svih , o ćemu bi i novinari trebali voditi računa , jer ovi " prosvjednici " ne predstavlčjaju sve branitelje .

VL
RI
Riki968
23:10 20.10.2014.

Ma bez obzira na sve opet će biti po njihovom i jebati će nas isto kao i dosada uzduž i poprijeko.........

VL
BI
binki
08:00 21.10.2014.

Malo sam star pa me sječanje slabo služi. Tko je bio najmlađi general onog zlotvora Tita ? tko je bio predsednik fudbalskog kluba Partizan dok se hrvatski Dinamo borio za mrvice koji se mu iz beograda davali . Tko se 90 okružio sa Manolićem ,Bojkovcem , Perkovićem i ostalim udbašima ? Jel protiv njega štrajkate ?

VL
DR
dravskimornar
18:48 21.10.2014.

Zanima me Zašto se svi ti koji prosvjeduju zovi branitelji.Oni jesu branitelji,ali točnije "branitelji stradali u Domovinskom ratu".Prosvjeduje se i to je u redu.Ali što je sa Dragovoljcima Domovinskog rata,vojnicima,razvodnicima,koji su iz sustava izlazili u mirovine po članku 6 ii 6a.Njihove mirovine su od 1900-3000 kuna.Radili su 20-23 godine u HV. HDZ uzeo povlastice na uvoz vozila(jer su neki prodali svoje,pa po kolektivnoj odgovornosti,ukinute svima),izbrisali dragovoljački dodatak,pa sada dečki koji su u vojsku došli 96-97,ako su bili u kojoj misiji,imat će oko 600-900 kuna veću mirovinu od Dragovoljca Domovinskog rata koji nije bio u misiji,novi ministar Kotromanović skresao im je otpremnine sa 525 kn po mjesecu,na 300 kn,pa najveća otpremnina može biti 50 000 kn,za razliku od ostalih koji su odlazili do 2007 kada je otpremnina bila oko 100 000 kuna. Ispada,svi koji nisu ležali 21 dan u bolnici,da navuku 20%,su bolesni,jer samo bolestan čovjek bi zeznuo svoju obitelj i radio za manje,a največi "bolesnici" su oni koji su se1995,poslije "Oluje" dragovoljno skinuli i vratili u svoje firme poslije 5 godina rata,oni neka ćekaju mirovinu od 2000 kuna,kada dožive 65 godina,ako imaju sreće da do tada nisu dobili otkaz. Tko će za te ljude prosvjedovati.Skidam kapu i klanjam se do poda svakom branitelju i dragovoljcu koji je primio metak,geler,ostao bez nekog dijela tijela,ti ljudi kao i udovice i njihova djeca zaslužili su svaku kunu svojih mirovina. Invalid od 20%,većinom PTSP,status HRVI,to mi je famozno. Iz tog razloga,volio bih da se može zakonski sprovesti postrojavanje ratnih brigada,tada bi se sve vidjelo,tada bi vidjeli tko je "zasluženo" ili nezasluženo" u mirovini,tko je stvarno bio u desetini,vodu,satniji,a tko je bio pripadnik na papiru.Samo tako bi se saznala istina.Sve ovo drugo je demagogija.

VL
OL
olala
14:07 20.10.2014.

Budemo kao partizani samo tražili povlastice...a kunemo se kako nismo kao oni,ma isti ste i ne sramotite nas ostale branitelje!!!! I boli me briga i za SDP i HDZ,moje dostojanstvo je moje.

VL
MA
mamba92
11:10 21.10.2014.

Da samo kukamo,pa boli i nakon dvaest i nes godina i boljet ce zauvjek.i ja sam imao 26 god kad sam raz....n,a ziv sam zahvaljujuci svom bratu po oruzju koji je imao 25 i koji je ostavio majku i oca same.a vi djeco partizana obratite se borcima NOB ako su zivi jos,a ima ih

VL
JJ
jelacic.juraj
18:41 21.10.2014.

Cijeli Sabor I Cijela rvatska vlada treba da da ostavku Vec je vrijeme da se nasi branitelji udruze u jednu udeugu I da se bore za svoja prava zajedno Nedajte da va hrv Banda dijeli na razne udruge te da te da onda lakse rtadi sto hose sa vama BIli ste sposobni I hrabri boriti e za slobodu nase Hrvatske I sada ste jos sposobniji da istjerate svu tu gamat iz vlade I Sabora na celu sa J Josipovicem VI ste sposobni da vodite nasu HRV u bolje dane

VL
MA
mamba92
10:58 21.10.2014.

Citam i ne vjerujem,kao mi smo se borili i izborili za ovu ili onu vlast,pa nismo svi stranacki obojeni.moja stranka je HRVATSKA i nista vise.a vi djeco partizana bolje sutite i pocnite radit jer svii mi znamo kakav je bio odnos prema vasima do domovinskog rata.za ovakve uvrede islo se na goli.da borio sam se i izborio za to da me sad vrijeđaju i pljuju neki tamo sto su poceli raditi aa sest god.mos mislit.

VL
Avatar spira
spira
22:23 20.10.2014.

Jadni branitelji sami ste krivi slušali HDZ. to vam je Božja kazna . Više ste hteli rat nego mir .

VL
DU
Deleted user
22:37 20.10.2014.

Pozovite sve branitelje na prosvjed da jednom za uvijek maknemo te poltrone iz ministarstva koje bi trebalo skrbiti za hrvatske branitelje a radi sve drugo samo ne to.

VL
BL
Blizard
23:27 20.10.2014.

Svjesno su nam nametnuli za Ministra Matica i ovog prdavca da nas u startu dotuku obezvrijede i to čine sve ovo vrijeme .Maticu vrati se u podrum a ti mali u vaspitno popravni dom na dopunsku nastavu o Domovinskom ratu.

VL
Avatar vh1
vh1
15:41 20.10.2014.

Ovi podsjećaju na komunistički SUBNOR. Nakon rata se nitko nije htio vratiti na selo u stočarstvo.

VL
FE
fefellerunt
10:18 21.10.2014.

Evo navrativiši nakratko da vidim što je novoga , vidim gomilu minusa na moj komentar , ništa čudno , ipak se radi o gomili smeća, neki kao nisu shvatili što je napisano. Pa da podsjetim , htio sam prezentirati dio onoga što su napravili "neobrazovani i nesposobni" branitelji , a štoje za većinu obrazovanih Hrvata nemoguće, a sve kako bi se gomila smeća mogla vozikati u automobilima sa GPS-om, tulumariti po beogradskim splavima itd Gomila uspoređuje partizane i branitelje, s obzirom da se radi o licemjerima oni naravno neće navesti na kakvim radnim mjestima su radili partizani, - uglavnom izmišljena dobro plaćena mjesta kako su svi imali riješeno stambeno pitanje, kako su njihova djeca imale prioritet pri zapošljavanju, kako su imali pogodnosti pri ljetovanjima , liječenjima ,ali zar netko od licemjernog smeća to hoće navesti? Za razliku od partizana mnogi branitelji su danas socijalni slučajevi , bez ikakve šanse da dobiju posao u struci, žive u prosjeku 50 godina (što je očito za bezvrijedno smrdljvo smeće predugo) ,branitelje koji su bili profesioanlni vojnici su otjerali u tzv povlaštene mirovine od 3000 kn , kako bi ostali a i bili primljeni podobni građani ove države, uz to nije im ispunjena niti jedna točka ugovora , ali s obzirom čije živote su spašavali niti ne možemo očekivati da drže do onoga što potpišu, a kamoli da ih se drži za riječ, čak su i dobro prošli

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.