Inicijativa "More je kopno" prikupila oko 200 tisuća potpisa
Inicijativa će se žaliti Ustavnom sudu te tražiti promjenu Zakona o referendumu jer smatra da je kvote koje se traže nemoguće ispuniti.
Komentari 192
da samo Miro zna!!!!
...pravo na referendum kada se u hrvatskom parlamentu ratificira sporazum unatoč činjenici što jedna građanska inicijativa prikuplja potpise za referendum....tipican simptom bolesne demokracije...ili da malo podesim definiciju hrvatske demokracije:UTOPIJA i LAZ!
Hrvatski političari bi trebali zastupati stavove naroda, boriti se za nacionalne interese u skladu sa željama naroda i slušati što narod želi uvijek i stalno. Bez obzira na njihovo osobno mišljenje. Nama političari nameću svoje ideje i planove i očekuju da narod sluša njih. To je potpuno nakaradna i nedemokratska situacija i to se ogleda u davanja prava kojekakvim marginalnim društvenim skupinama, obnovi kuća i povratku bivših četnika, kojekakvim međunarodnim ugovorima za koje narod ne želi ni čuti i slično. Političari ne shvaćaju da bi njihova pozicija u svim pregovrima bila daleko jača kada bi mogli reći: \"naš narod želi to i to i ja ne mogu potpisati ništa drugo! i Amen!\". To treba promijeniti!
tipican dokaa nedoraslosti nase demokracije: Brammertzov zvjestaj o RH se strpa u neki mali clanak,da ne bi slucajno netko procitao...stoji,dao nam je packe,ljudi moji,opalio nam je samarcine...balvani(blokada) EU ostaje...i sta sad?...hrvatski covjek nema nijednog instrumenta da zastiti svoje interese...vlada marsira dalje u propast,kad nas EU izmrcvari,strpace nas kao neki balkanski protektorat u uniju i mirna bosna...to je pravo lice EU..zivi bili pa vidjeli..
RAZLIKE: U autokraciji ili diktaturi nesmijes govoriti, pa ni glasno razmisljati. U ovoj novokomponiranoj demokracije, mozes pricati, galamiti vristati, izrazavati vaoaj za dignitetom, slobodom i pravom, ALI TE NITKO NE SLUSA. Ova nova i ovakva novokomponirana demokracija je samo velikaa prevara i laz koja stiti interesne grupe koje se nametnu i nedemokratskim metodama. Pogledajte ljudi malo listu zabrana i listu prava u toj \"bajnoj demokratskoj\" EU pa cete vidjeti da je lista zabrana veca i duza 3 puta od liste sloboda. A lista sloboda i prava je takova da slobode i prava jacega ugrozava slobode i prava slabijih mada brojnijih. E pa lijepo vam i sretno bilo u toj i takovoj EU ja odoh radje u neku djunglu, ili: Mongoliju, Kinu, na neki pusti otok usred oceana, jer ovo je degradacija i dekadencija ljudskog roda. Ocito da je \" razvijena, krscanska\" zapadna civilizacija prosla svoj zenit i da je nirvana na pomolu.
jankopb...onda ti je cak i bolje u autokraciji,ne gubis uzalud energiju...
fra... molim te namoj nas podsjećati na tu budalaštinu kojom je hrvatska površinom postala skoro najveća zemlja u europi...
Ja u svome gradu nisam nigdje vidio da se skupljaju potpisi,neznam di je to bilo uopće objavljeno,mislim da se moglo to malo bolje organizirati i da bi onda bilo bez problema skupljeno tih pišljivih pola milijuna potpisa,nije mi jasno od kada u Hrvatskoj postoji 4.500.000 biraća,koliko se meni čini toliko imamo stanovnika a zna se da pravo biranja imaju osobe koje su napunile 18 godina
houston, tx slažem se s tobom, a tko god nam sudio mi i opet nećemo biti zadovoljni nego ćemo referendumom tražiti odbacivanje presude
Lujo1,da je ovaj referendum dobio barem 10% prostora koje mediji koriste za napuhavanje nase demokracije,vlade i kazalista lutaka(sabor) brojka bi bila sasvim drugacija....mi ne zivimo u demokratskoj zemlji,ova drzava ima dosta elemenata Pap Doc(Duvalier) nacina ponasanja..kd nase ne ubija fizicki,kod nas to ide mentalno ...
Davno se znalo da neće prikupiti potpise,narod je za sporazum,ali se to javno ne govori,zna narod da je ovo izbor između ponosa i udara na njihov standard.odlučila se raja na standard.u nas su \"svi\",barem polovina,javno protiv eu,ali sam siguran da bi referendum donio 75-80% za.mi jesmo protiv i eu i sporazuma sa slovencima,ali samo tada kada se ne dira u naš džep,samo ne to i onda sve može.i ovi koji su potpisivali znali su da nema šanse da se sakupe toliki potpisi,barem su pred sobom oprali savjest.to vam je tako i sa proračunom,svi viču da treba rezati,ali nemojmo slučajno dirati njihova prava,takvi su i poslodavci i zaposlenici,studenti,poljoprivrednici,umirovljenici,građevinari,bankari,svi su \"kao\" nedodirljivi,to smo mi,\"samo ne po mojem džepu\",a u principu smo načelno svi na istoj strani.zato i jesu ovakvi na vlasti jer je nemoguće \"normalnima\" vladati hrvatskom i oni bježe od politike kao vrag od tamjana,zato i imamo ovo što imamo,zar zadar ne prijeti prosvjedima zbog moguće ostavke kalmete,zar imotski ne plače zbog blokade računa skladgradnje,pitamo se ZAŠTO,pa to smo mi,\"mi\" od toga živimo i profitiramo.
Problem je medijska BLOKADA, a ko zna sta posta radi, mozda nece sva pisma doc
U pravu si rudof,samo znamo lajati da proste ljudi na ovom izrazu \"lajati\",dovoljnno je samo pogledati sjednicu sabora,oporba uvijek protiv a poslje i sami glasaju za,sjetimo se povečanja cijene gableca u saboru,kako su samo reagirali lopovi,neka i meni dadu daa imam hranu za pet kuna,bit ću bogat čovjek i sa ovom plaćom.
nažalost, komunizam je pokazao kako se ljude može držati poslušnima običnom grubom silom, a u ovakvoj demokraciji metode su puno rafiniranije, pune ti uši slobodama, a sudbina onih koji se suprotstave elitama je još gora od zatvora. ubijaju dušu, a od ljudi ostaje samo birač i konzument.
rudolf:i sta sad,kolektivni suicid?..kao oni u Jones-ovi sljedbenici u Juznoj Americi....stititi vlastite interese nije neka ekskluzivna osobina Hrvata,svaki covjek ima taj primarni instinkt...problem sa nasom quasi demokracijom je da mi kao gradjani ove zemlje jednostavno nemamo prostora za iznosenje vlastitog misljenja,kod nas se misljenje ljudi FORMIRA VLADINIM ODLUKAMA..
Lukav je naš narod,najveći protivnici i začetnici referenduma su zbrinuti ljudi,oni mogu bez eu još tri generacije,ali narod zna da ne može.moja malenkost je također protiv sporazuma,ali isto tako sam znao da vlada nema izbora,nisu imali baš nikakve šanse da sporazum odbiju jer bi hrvatska bankrotirala.mnogima to i danas nije jasno,ali ima vremena,naučiti će,dug je život.
02.12.2009. u 12:48h Gump, Forrest je napisao/la vrijeme je da se pomaknemo sa mrtve tocke, pa sto nam dosude i presude, mada nisam za arbitrazu i evropsku uniju koja se globalizira i konolizira. referendum je pokusan, nije uspio na nasu zalost, vrijeme je da se zivot nastavi, proslost ne mozemo vratiti, samo vladu i sabor smijeniti
Iz slovenske prakse mogu vam reči da su referendumi potpuna glupost. Prvo se preko medija propagira stav vladajuče politike i onda se taj unaprijed naštimani rezultat proda kao \"volja naroda\". S tim da pri tom političari izbjegnu svaku odgovornost jer je kao narod odlučio...... Jedini referendumi koji imaju nekog smisla su oni manji na lokalnom nivoju.
NEma nikakve prodaje teritorija i ovakav strah je neopravdan
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Dober dan. Hrvaška vlada se boji svojih državljanov. Imam občutek, da vsi mediji nekako ignorirajo to pobudo morje - kopno. Še Stojan de P. molči. Ali res nihče ne ve, kam so ga skrili?