Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 160
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
NOVI LJUDI, ISTA PRIČA
Povratak na članak

Imamo nove ministre, ali najveći problem ostaje isti. Hrvatska više nema dovoljno stručnih ljudi da nešto promijeni

Najvećim problemom za Filipovića, kao i za druge nove članove Vlade, mogao pokazati nedostatan i nekvalitetan administrativni kapacitet. To je ujedno i slika cijele zemlje i rezultat jednog od ključnih problema koje Hrvatska ne može riješiti...

Komentari 52

ST
stefekov
12:18 28.04.2022.

gđa simpraga ima veliki problem... moze joj pozlit od ljubavi prema drzavi u kojoj zivi....

VL
Avatar FalusBonus
FalusBonus
12:55 28.04.2022.

ima tu tipova da im nacrtanu ovcu nebi dao čuvati

VL
IC
ICCO
12:49 28.04.2022.

U slijedećem krugu ministri bi mogli postati Zekanović, Miki Maus I Jelena Veljača za rad I socijalu. Uopće ne treba sumnjati da su za opstanak vlasti I to spremni.

VL
Avatar AlPoS
AlPoS
12:50 28.04.2022.

Kada samo pomisliš da ne može niže i gore, saznaš da je ministar u Vladi RH Filipović!!!

VL
DU
Deleted user
13:28 28.04.2022.

Pitam se je li osuđena kriminalna organizacija uništila ovu državu slučajno ili namjerno??

VL
DU
Deleted user
12:41 28.04.2022.

Ako ulaziš u nešto i u startu vidiš da to ne da neće biti dobro nego katastrofično onda smatram da ne znaš svoj posao, radiš protiv interesa države ili imaš vlastite interese u toj priči.Filipović je katastrofa, Šimpraga ako je istina što se piše ne može u Hrvatskoj zastupati srpsku zajednicu možda u Srbiji ili RS, a za trećeg kandidata nisam imao vremena i volje ,ali ako je na tragu ovih prvih dvoje nemam komentara.

VL
BI
Binkić
12:17 28.04.2022.

Koliko moraš biti jadan da postaviš ovakvog ministara?

VL
PA
pan-am
12:08 28.04.2022.

Mi da nemamo stručnih ljudi ,kod nas sve specijalci ,pogotovo na rukovodećim pozicijama !

VL
AA
A.Artuković
13:12 28.04.2022.

Kakav je, zaboga, osjećaj biti potpredsjednica Vlade države koju mrziš?

VL
DU
Deleted user
14:59 28.04.2022.

Ministica Šimpraga izjavljuje da su njena stajališta drugačija nego ostalih građana Hrvatske i večinom građana Srpske nacionalnosti te da je Oluja bio zločin naspram Srba.Učesnik sam Oluje i smatram je svetinjom.Kako shvaća ministrica po njenim tezama ja sam zločinac naspram Srba.Čisto me interesira što u tome misli Plenković jer ju je on izabrao u vladu i u potpunosti je podržava.Ako je podržava onda se slaže sa njenim stavom da je Oluja zločin i da su učesnici akcije zločinci.Interesantno isti stav ima i Vučić .Ako je točno da premjer misli isto kao i ministrica evo meni u budučnosti kaznene prijave.

VL
Avatar AG_Matoševac
AG_Matoševac
14:06 28.04.2022.

Od Plenkijeve srpsko-hrvatske koalicije ništa nas ne smije iznenaditi

VL
Avatar Cantor
Cantor
12:09 28.04.2022.

Umjesto toga ima bratstvo i jedinstvo. To će nas spasiti.

VL
KA
kanđija
12:58 28.04.2022.

Šimpragu je postavio Pupovac. Nije se tu Plenkovića ništa pitalo

VL
Avatar juma
juma
12:05 28.04.2022.

Zato se stručni i pošteni ljudi čuvaju kao kap vode na dlanu, a kod nas je cijeli sustav skrojen tako da pogoduje nesposobnima, ali korumpiranim i podobnima. Kada 80 godina u društvu imate negativnu selekciju, onda jednom dodjete do zida.

VL
DU
Deleted user
20:07 28.04.2022.

ovo je ravno nacionalnoj veleizdaji. pa liku se na prvi pogled vidi da nemainteligencije, a tek kada progovori odagnja svaku sumnju. o ovoj ne bi trošio riječi, to su jugoslovenovi partneri...

VL
Avatar Udruga_obrisanih
Udruga_obrisanih
12:11 28.04.2022.

jel mjere IQ budućim ministrima, ovaj Filipović mi baš nekak...

VL
ST
stefj
12:22 28.04.2022.

Ne da nemamo stručnih ljudi, već imamo potpuno krivi smjer. A taj smjer je posljedica pogodovanja podobnima i nesposobnima, zato jer se gospodarski smjer zemlje vodi dogovorom politike i sindikata javnih struktura. Nema nam pomoći dok se to ne promijeni, a sve je manje šanse za promjene, mislim da je više niti nema... Nisu to samo javne strukture, tu je i hrpa paradržavnih (parafiskalnih) struktura s propisanim nametima koji se samo povećavaju, kako se te strukture gomilaju. Interesantna je ta borba "protiv" parafiskalnih nameta: Horvat se u prošlom mandatu uglavnom borio da osigura posao tim strukturama, uveo je razne propise koje su samo te službe mogle obavljati (npr. FINA, AKD, APIS...), a cijelo smanjenje koje je obećano EK svelo se na to da su se 3 nameta udružila u jedan. A onda taj jedan ima cijenu višu od prethodna 3 zbrojeno i umjesto 3 pojedinačna papira, bilo je potrebno ispuniti jedan dokument od 4 stranice. On-line... Ma nema, ako se ne promijeni smjer, Hrvatska 2030. neće dočekati s preko 3 mil. stanovnika, a ne vidi se niti najmanja naznaka da itko ima volju i želju za promjenom smjera. Jedna Irska je jako dobar pokazatelj koje reforme treba napraviti, no do sada nema niti naznake ničeg sličnog. A da ne pričamo da Irska nema nasljeđe komunizma i nije imala rat iza sebe...

VL
DO
doktorica
12:45 28.04.2022.

Imamo kvalitetne i pametne ljude,ali se oni ne guraju u politiku gdje je 90% poluobrazovanih sa sumnjivim diplomama, kojima je jedini cilj osobno bogaćenje a ne opći interesi društva,jer pametan čovjek u našim uvjetima ne može prosperirati.

VL
Avatar Ravnica1991
Ravnica1991
12:40 28.04.2022.

Gdje cete vise naci ljude koji znaju raditi kad ih nema, doci ce oni kojima je jedini interes ta ministarska placa a od njih nema nista.

VL
DU
Deleted user
13:52 28.04.2022.

Bravo za Filipovića, tako se to radi, svoj stan rentaš Saboru a živiš kod roditelja! bravo, to je poduzetnički duh!

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.