Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 1
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
SAŠA CVETOJEVIĆ:
Povratak na članak

'Imam kredit u švicarskim francima i vraćam ga. Svatko mora snositi dio tereta'

Onaj tko je uzeo kredit je odgovoran, ali i onaj tko je nudio kredit je odgovoran, rekao je Ribić

Komentari 76

DU
Deleted user
00:00 27.01.2015.

sasa..ako iskreno misli..a zasto ne..svaka mu cast..

VL
Avatar tituš
tituš
08:39 27.01.2015.

kamata na kredit u švicarcima još uvijek je 50% povoljnija nego na bilo kojem drugom kreditu i to je jedino mjerilo, sve ostalo je rizik i vrlo slično, nijanse su u pitanju ..

VL
DU
Deleted user
06:14 27.01.2015.

Ovaj izričaj: Quote/Imam kredit u švicarskim francima i vraćam ga. Ja sam svjesno kalkulirao i to mi je bilo prihvatljivije/ Quote daje malo na onaj vic iz BiH (Fato, jes l dobra u računanju? Odg: Jesam, Mujo! Završna konstatacija: E onda računaj da ću te večeras ....t!) Poslije CHF nema kajanja! Tko se osladio povoljnom kamatom prošlih godina, jer sve do 2010. godine su dužnici u CHF paritetu bili u povoljnijoj otplatnoj poziciji nego oni s kreditima u euro ili kn, sad intenzivno pati. Najgore što bi se to moglo sve krenuti sanirati iz proračuna i time izazvati monetarni slom, eno na tečajnici je već kn proklizala preko 7,70 kn protiv eura. Urušila bi se cijela nacionalna ekonomija, ionako EU nas gleda kao ekonomsku nejač. I sve to zbog pohlepe, npr. Lalovac bi trebao ponuditi ostavku jer kakav je to stručnjak koji digao osobno kreditčinu u CHF protuvrijednosti. Ako se dao "navući", kako danas glasi omiljena fraza patnika, onda nije stručnjak - može na "navlakušu" Štef Matovilec u banci, ali ne i stručnjak takvog kalibra. Dalić, eno gospođa dijeli "šeflje" mudrosti uokolo, a osobno ima kredit od 200 tisuća CHF, po vlastitom priznanju - ako se i ona dala "navući" na šalteru banke, onda čkomenzi bitte - ne uokolo sveudilj davati lekcije o financ. disciplini i kreditiranju.

VL
Avatar slaven0
slaven0
08:57 27.01.2015.

ne mogu vjerovati da jos nitko nije spomenuo rijec na S.

VL
MX
Mister X
09:07 27.01.2015.

Onaj tko je uzeo kredit je odgovoran, ali i onaj tko je nudio kredit je odgovoran, rekao je Ribić; Sa tim da je to samo dio istine , najveću krivicu snosi država koja je ozakonila dozvolila bankama da sklapaju tako štetne ugovore. Ako za svoje grijehe Dr. Sanaderu se sudi ovdje treba isto učiniti sa tima koji su krivci za legaliziranje istih.... Da nisu pored klauzule već tada stavili i klauzulu sa granicom na rast švicarca do određene visine na gore da se ovo ne dogodi i to bi bilo sve OK.

VL
Avatar NJUŠKALO
NJUŠKALO
09:20 27.01.2015.

Računica je jasna,ništa nije slučajno ! Banke se nisu zaduživale u francima, ali zato građani jesu. Znači nije bilo uvoza švicarskog franka,već su banke klazulu izmislile da bi ostvarile veću zaradu jer su unaprijed imale pravu informaciju da će bitii razlike u tečaju pa su smišljeno ponudile takve kredite. Pošto su dovele građane u dužničko ropstvo i plasirali nenaplative kredite,bankari žele da netko drugi snosi dio tereta, te da pomogne njihovim dužnicima. Naravno u javnosti treba prodati neku drugu priču.

VL
PE
perfa57
11:04 27.01.2015.

Koga od rodjaka Cvetojević ima u Večernjaku. Sjetimo se lobiranja za Josipovića. Svaki dan je bio u Večernjaku.Ovoliko forsiranje je na granici podnošljivosti.

VL
SU
sunčica24
09:19 27.01.2015.

Koji nerazuman tip!

VL
SH
Shaman
08:00 27.01.2015.

On je jednaod onih koji bi se trebali smatrati financijski pismenima, i sigurno je da firme koje su dizale kredite u CHF ne mogu reći da nisu znale ili tako nešto jer firme su nešto drugo od nezaštićenih običnih ljudi: firme imalu ili bi morale imati određena znanja za poslovanje, pa tako i za dizanje kredita, pa samim tome bi morale procijeniti rizike puno bolje od običnih ljudi. Osobno ja firmama ne bih pomogao, ali građanima bih.

VL
AV
AVIM
07:09 27.01.2015.

kod nas je došlo do mišljenja da je kriva Vlada i ja a ne onaj koji ga je dizao i u puno slučajeva trošio i sada ga moran ja vračati,a što sa ljudima koji ne rade i nemogu obitelje hraniti a nemaju kredite ali su u dugovima.Puno njih je diglo kredita i više nego im je trebalp pa su kupovali namještaj,aute i putovali.

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.