'Imam kredit u švicarskim francima i vraćam ga. Svatko mora snositi dio tereta'
Onaj tko je uzeo kredit je odgovoran, ali i onaj tko je nudio kredit je odgovoran, rekao je Ribić
Komentari 76
Kaze onaj kojem radnici vracaju kredit dok se on voza i naslikava u Tesli.
Je, pa sada... Kod nas vlada neko misljenje da je odgovoran samo onaj tko je nudio kredit, a ovi koji su ga uzeli su sve samo ne odgovorni. Valjda su mislili da su banke humanitarne ustanove koje jeftino daju novce, a oni ce jeftino dobiti stanove. To sto vise Hrvata ima svoju nekretninu i od Njemaca, pa nema veze. Mi smo ipak samo Balkanci.
Kako banke i dio političara perfidno svađa ljude i dijeli na one koji su uzimali kredite u švicarcima i one koji nisu!!! Bravo za banke! Rade odličan posao! Ja nemam kredit u švicarcima ali ove stupide koje također nemaju ne ne razmišljaju (osim zlurado. i naravno zavidno) kako oslabiti položaj banaka u društvu što bi svakako i njima vrlo dobro došlo nego kako svoje vlastite sugrađane sjeb..i! Koji ste vi svi idioti! Več sutra će i vama trebati pomoć protiv tih istih bankaroida!
..onaj tko je nudio takve kredite ..je ..znamo već što..a onaj koji ih je uzimao..znamo isto...
dok je sindikata ima i novaca
Jedino ispravno je sto je Viktor Orban napravio, madarski premijer. I to zato sto je politicar ! U RH nema politicara. Od F. Tudmana niti jednog politicara, nema veze slazemo se ili ne, nema nijednog sa karakterom i hrabrog. Samo sto su napravili Madari je ispravno, sve drugo manipulacija. I teski kriminal.
a gospodine čiji ste vi igrač , vi nemate problema s novcima za otplatu ,a mi koji ostajemo bez posla bez osnovnih stvari u životu a to je pravo na normalne rate ovo je lihvarstvo,a čiji si ti igrač molim ljepo, s kim ti kolo vodiš ,ja kao branitelj bez povlastica j...m mačku mater svaki dan i moja supruga je otišla raditi kao sluga pokoran u njemačku da možemo plačati kredite i naravno hrvatska sirotinja ostavlja me s troje djece,čiji ste vi igrač molim ljepo pozdrav iz slaonije-Požega
Vilime vrijeme je da te neko zamjeni i da radi bolji posao za duplo manju placu!!
I Ljubo Jurčić je digao kredit u CHF, nije sigurno za potrebe već za luksuz. A tko će obeštetit ljude koji su digli u EUR i platili više kamate od CHF u početnim godinama? Ovo će sve platiti opet sirotinja, a ne Vlada i zato ja bi jedino ljudima zamrznuo da kamata ne raste i ponudio drugi kredit za zatvorit ovaj uz minimalnun kamatu, sve drugo je iluzija.
Nije problem što netko nije bio informiran, problem je što je franak porastao. Da je franak pao u odnosu na kunu, isti onaj neinformirani građanin bi i dalje bio neinformiran, a banke bi mu morale sniziti ratu, jer tako stoji u ugovoru. Naravno, tada Vladi RH ne bi palo na pamet da fiksira tečaj, jer banke i tako puno zarade. Po meni su ovdje krive sve vlade RH, jer su stvorile sustav da se ovako nešto može dogoditi.
Sramota. Ovo je teski kriminal. I jos se brani ovo nezakonito ponasanje banaka i ostalih. Svatko, tko posudi 100 kuna, i mora vracati jednom jedan iznos, sutra drugi je kamatarenje. Drugo, iznos kredita se uvecao, pa to je ocit dokaz kamatarenja ?! Hitno preuzeti Madarski model ! Sramota. Da postoji Pravo i Zakoni, ovo ne bi bilo ni moguce. Sta radi Vrh. i Ustav. Sud RH ?! Okrece glavu ?!
Trebaju strane banke na balkanu dobiti svaku kunu datog kredita u švajcarcima a oni domoljubni zavičajski koji su kredit uzeli neka ga vračaju uz saznanje da imaju Hrvatsku...
Jedini čovjek koji u Hrvatskoj zna da je 2+2= 4. Svi su drugi krivi, vlada, Njemačla, Amerika, EU, NATO, SDP, HDZ... Samo nisam Sam kriv Sto nemam... Bože dragi, izadji te iz kafića, skinite sa sa ovih portala I radite nešto. Ne posudjuj novce koje ne možeš vratiti. I meni je nudjen kredit u francima gdje du kamate bila u pola niže Ali bilo mi je to zvučalo predobro da bi bilo istina.
Želim svima koji su upali u probleme s francima da se izvuku, ali treba reći da su u dobroj mjeri sami krivi. Sjećam se kada su ljudi podizali te kredite , mnogi od njih su se smijali nama koji smoo podigli kredite u eurima...Povukla ih je pohlepa, male kamate. Po mnogim forumima ljudi su opominjali da je to rizično, ali ne.....Cijela ova priča me podsjeća na "čuvenog" gazda Jezdu u Srbiji koji je nudio kamatu na štednju od 40, 50 %, pohlepni i naivni ulagali, a Jezda odjezdio...Ponavljam, dalo se u ono vrijeme švicaraca, pažljivim slušanjem, čitanjem i razmišljanjem, poprilično predvidjeti ovakva situacija...
Ako na običnoj kutiji cigareta određeni dio površine mora zauzimati obavijest o štetnosti pušenja po zdravlje, dakle, netko se za to pobrinuo da se ljudi informiraju o posljedicama pušenja jer nisu svi pušačui doktori (a za te posljedice ionako manje-više svi znamo), onda po istoj logici ne bi trebao biti nikakav problem zaštititi ljude od takvih riskantnih kredita.
I Lalovac je priznao da ima kredit u Švicarcima, a on bi valjda kao financijski stručnjak trebao biti informiran. No on je vlast pa može mijenjati pravila i usred utakmice. Šteta samo što vlast ne dijeli i druge probleme običnihh građana, pa da ih počne rješavati.
ovaj Cvetojević vozi Teslu a ima kredit!!! genijalac ili prevarant????
Djelomično se slažem da dio krivice za situaciju snosi i tadašnja vlada i guverner koji nisu jednostavno zabranili takve kredite. No, lako je sad lamantati riječima. Zamislite kako bi reagirala javnost da je guverner i vlada (koja god bila, a bila je HDZ-ova)rekla "nema jeftinijih kredita u švicarcima, plaćajte veću kamatu i uzmite kune ili eure". Isti ovaj Vilim Ribič bi se glasao kao pokisli pas kako država radi u službi banaka a ne u službi naroda jer im brani jeftino zaduživanje. U svakom slučaju, neprihvatljivo je da se apsolutno sav rizik prenosi na dužnika (i tečajni i rizik kamate). Ono što me više čudi je da se banke hvale kako one sve znaju, kako one imaju najbolje stručnjake u svemu, kad nas procjenjuju znaju sve i nema šanse da promjene mišljenje, a ti isti stručnjaci su im priskrbili toliko loših kreditnih plasmana. Nevjerojatno. S druge strane, zar i te banke nisu bile svjesne što će se desiti ako se tečaj promjeni uz tako veliki broj izdanih kredita.
Treba kredite u švajcarcima stranim bankama uz Boga i domoljublje vračati i vratiti a onaj koje to nemre i ne želi uraditi neka osjeti da ima Hrvatsku vanka na hladnoči kao svoj bez svoje kuče koju ima pod hipotekom.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
...do kada će u medije gurati ovog... nazovi business man-a... koga interesira što on misli... neka ga prati na fb... a ostali neka budu pošteđeni od te mudrosti...