Hrvatska je država propala i postoji samo kao nacionalni park. Opstanak nacije mogu osigurati isključivo socijalizam i komunizam
Rezultati izbora u rujnu poznati su; na vlast će doći – nitko. Nitko kao osoba, kao značaj, kao sadržaj i kao ishod
Komentari 57
..."bilo je predobro, pa su nas svjetski moćnici odlučili raskomadati kako bi jeftino došli do naših resursa."... uz pomoć domaćih apologeta. Laže koza ne laže rog.
"Opstanak nacije mogu osigurati isključivo socijalizam i komunizam" Nemogu vjerovati da ovakve b u d a l e jos postoje.
Naši političari su prihvatili zapadnu demokraciju a zadržali komunističko ponašanje. Demokracija zapadnoga tipa je krajnje jednostavna i tu nisu potrebne neke visoke škole. Dovoljno je da ste svjesni veličine, važnosti i siromaštva svoje zemlje i naroda kojeg vodite. U hrvatskoj se nedavno desila paradoksalna situacija da zamjenik premijera sruši svoju vladu iako je on sam uhvaćen u sukobu interesa! U njemačkoj, naprimjer, tako nešto nebi bilo moguće jer bi vice premijer odmah dao ostavku da nebi štetio svojoj vladi i stranci a ta vlada bi onda po kratkom postupku birala novog zamjenika premijera i tako izbjegla nove izbore.
Netko spominje totalitarni sistem u komunizmu.Evo primjera njemacke.U toj drzavi vladaju samo iskljucive dvije stranke koje se mjenjaju a to su spd i cdu/csu vec od postojanja.Drude stranke sanse nemaju niti ce je skoro imati.Ti politicari mlate uvijek isto bez promjena.Pritom isto kao i komunisti cuvaju taj sistem da se ne raspadne od straha da se nebi narod pobunio,jer im je kapitalizam jedina alternativa.U kapitalizmu vlada velika nejednakost,svugdje se to vidi pa cak i u bogatim zemljama.Taj sistem ce se prije ili kasnije urusiti sigurno kao i komunizam.Taj sistem sluzi iskljucivo bogatima a bez socijalizma nece biti nikada mira...
Zbog Nelustracije Socijalizam i Komunizam vec i trecu generaciju na toj regiji infiltrira kao korov. Danasnja HR je po svemu Socijalisticka Republika Hrvatska.
Pa djelomicno se i sve pomalo radi na uvodjenju slicnog sistema.Zbog terorizma se ukidaju sve vise sloboda kretanja, ljudska prava, sloboda misljenja.Na primjer u njemackoj.Tu se vise nista nesmije reci na pr. protiv izbjeglica i migranata.Na portalima se nesmije slobodno pisati a da se ne cenzurira.Oni to zovu stakleni gradjani.Sve o nama drzava zna.Na kraju kakva je to slobodna drzava kada moramo strahovati o napadima teroristickim,gdje su nam zivoti ugrozeni.Sigurnost nam se ne garantira.Politicari rade sto hoce isto kao i komunizmu,ne vidim neku veliku razliku.Kapitalizam i sloboda ne vrijedi za svakog pojedinaca.Obicni ljudi rade citav zivot i opet mala neka penzija itd.,itd...
Bravo, Gorane. Pogodak u "Sridu". A rezervat smo davno postali.
Pravo u srž. Rijetko tko tako piše, hrabro!
Tekst o kojem treba razmisljati. Dobar tekst.
;;;..istina........ je gorak okus u ustima prezivjelih branitelja i grc u stomaku umrlih za svjetle ideje hrvatskog naroda.....
Duhovno smo nazadovali i mnoge veseli jer je drugima loše...ja sam sada "težak" preko 8 milijuna kuna, ali nekako sam u bivšoj državi bio sretniji kad nisam viđao ljude da kopaju po kontejnerima ili ih izbacuju ovrhama iz kuća...znam da mi mnogi neće vjerovati, ali dao bih ovih 8 milijuna i vratio se na ono nekad, samo da ne gledam ovaj jad oko sebe
. ..Nevjerovatno je da ovaj VEOMA ISTiNiT tekst objavljen u Večernjem listu tj.vjerovatno će urednik i novinar u dogledno vrijeme završiti u zatvoru na neku foru jer kazneni zakon verbalnog delikta u današnjoj r.Hrvatskoj"nepostoji". ..
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Bravo Gorane. Hrvatska treba Tita, socijalizam, miliciju i goli otok.