Hrvatska je država propala i postoji samo kao nacionalni park. Opstanak nacije mogu osigurati isključivo socijalizam i komunizam
Rezultati izbora u rujnu poznati su; na vlast će doći – nitko. Nitko kao osoba, kao značaj, kao sadržaj i kao ishod
Komentari 57
Hrvatska je država propala i postoji samo kao nacionalni park. Opstanak nacije mogu osigurati isključivo socijalizam i komunizam kao šta je bio u Jugi,Rumunskoj,Bigarskoj,DDR,Rusiji i sličnim drzavama di su ljudi zivili kao u zatvoru bili zatvarani,mučeni,ubijani,nije se imalo za jest i di je taj socijalizam i komunizan upropastio drzave da bi na kraju sam propao.
Komunizam je največe zlo u povijesti čovječanstva.
"Legije mrtvaca marširaju povijesnom uzaludnošću svakog žrtvovanja za naizgled politički vječnu, a zapravo najporozniju ljudsku tvorevinu koja često nije uspjela nadživjeti ni kompostaciju svojih leševa". Gerovče, odnosi li se tvoje pljuvanje i na Amerikance, Filipince, Indijce, Alžirce, Malijce, Tunižane, Britance, Norvežane, Dance.... koji su poginuli boreći se protiv nacizma i fašizma ili isključivo na poginule hrvatske vojnike u Domovinskom ratu? Jadniče.
Komunizam kao ideja je utopija, i u njegovo ima počinjeni su veliki zločini. Mi smo oko 90-te godine bila socijalistička zemlja: po razvijenosti smo bili 25. zemlja svijeta (danas je Hrvatska 54). Od Juge smo naslijedili vanjski dug od 44 milijarde USD (danas 46 mlrd Eura), nezaposlenosti praktički nije bilo, valuta je bila konvertibilna, započeo je proces privatizacije, školstvo, zdravstvo, kultura i sport su bili na daleko višem nivou, jednom rječju bilo je predobro, pa su nas svjetski moćnici odlučili raskomadati kako bi jeftino došli do naših resursa. Ista priča već puno puta viđena. Kada je nekoj zemlji dobro, ona postaje cilj kapitalističkih predatora čija je deviza: poslovi idu najbolje kada teče krv po ulicama... Irak, Libija, SIrija, dobri su primjeri... Nikome nisu ništa bili dužni, bile su sekularne države, ljudi su imali vrlo visoki socijalni standard, a danas su pretvorene u ruševine. Treba biti sljepac i to ne vidjeti...
Obožavam čitati jugosocijalističke tlapnje na stranicama lista u vlasništvu austrijskog krupnog kapitala koji je toliko dobra svima donio na ovim prostorima, od banki to stambenih zadruga....
a sto cemo, ovce i dalje bleje, dok tamo neki vode gradove iz zatvora, drugi ubijaju ljude i dobe po 6 mjeseci za 2 covjeka, treci gule krumpire za pljace, cetvrti prenamjenuju zemljiste od babe pa dignu 20.000.000.kn i kazu, nisam znao...peti, vicu, imat cemo malu svicarsku, dok bogovi sudaca pisu kazne od koje ni ajnštajn ne moze doci do smisla, ljude se kaznjavaju sa 1/5 kazne za totalno besprizorne prekršaje, dok drugi, pustaju za par kila graha.......itd
kolumnist treba poduži odmor,Kuba je prekrasna zemlja
Meni se cini da je propao autor kad ovako pise. Treba mu pruziti lijecnicku pomoc a ne pustiti ga da pise i prenosi depru. Hrvatska nece propasti, iako bi puno novinara po portalima to htjelo.
Koje gluposti! To što smo mi napravili od države nema veze s kapitalizmom. Najuspješnije države svijeta (Kanada, Norveška, Danska, Njemačka...) su isto kapitalističke. Zašto tamo ljudi dobro žive i nitko ne zaziva socijalizam?
Po slici kolumniste mogu zaključiti da je nezadovoljan svojim životom,ne zna kako skrpati kraj s krajem a eto piše tako dobre kolkumne koje razumiju samo oni koji su u još večoj nesreči nego on. Ovakve tekstove treba zabraniti radi duhovnog zdravlja nacije!
Hrvatska država je najljepša na svijetu a bit će i najbolja kad utjecaj izgube oni koji je ne vole.
ovaj novinar promovira komunizam međunarodno osuđeni totalitarni sistem a koji je hrvatima bio grobnica nakon 2 svjetskog rata on nije normalan
Oj Gerovče, lajavče, zatvori već jednom svoja pogana usta i pomiri se sa postojanjem hrvatske države koja nije savršena, koja nije ovakva kakva jest dobro uređena, no ipak je barem malo hrvatska.
Zar nije promocija totalitarističkih i zločinačkih režima kazneno djelo koje se k tome kosi i sa Ustavom RH?
Komunista pardon Kolumnista Gerovića plaćaju kapitalisti da u svojim kolumnama veliča socijalizam. Zar se to ne kosi s temeljim komunističkim načelima?
Ni riječi o gotovo potpunoj zamjeni ljudskog rada tehnologijom što znači da u svakoj bogatoj državi postoji ogroman višak radne snage (u SAD manje od 3% stanovništva proizvodi hrane za 150% američkog stanovništva!) Usput, zbog toga su propale sve seljačke političke stranke u Europi, a u Americi ih nikad nije ni bilo! Kapitalizam nema rješenja za taj problem, a bome ga nikad nije imao ni socijalizam. Pa hajde, ljudi, priznajte najprije da problem postoji, a onda se prihvatite posla i ponudite rješenja!
Nije lako živiti u prošlosti…
Gerovac je definitivno prolupao! On jednostavno vise nema sposobnost logicnog rasudjivanja ni sposobnost razlucivanja bitnog od nebitnog. Sazeto, Gerovcu bih savjetovao da posjeti psihijatra, a glavnom uredniku da razmisli imali ikakvog smisla medijski prostor davati na "profesionanu uporabu" osobama koje u vise nego vidljivoj mjeri pokazuju simptome vise dusevnih bollesti! Gerovcu i za njegovo dobro treba na vrijeme dati status "pacijenta" i kao covjeku dati mu priliku i mogucnost da se pravovremeno podvrgne odgovarajucem, strucnom tretmanu.
Obrazovanje je put do istine. O ekonomiji SFRJ govore sljedeći podaci; vanjski dug SFRJ 1961. manje od 3 milijardi dolara a 1990. više od 20. Trgovinski deficit (to je kad više uvozite negoli izvozite) 1970. oko 5 milijardi dolara a 1980. oko 30 milijardi dolara. Zemlje poput Njemačke, Italije i Grčke imale su znatno veći rast BDP-a, a Jugoslavija je bila na razini Mađarske i Bugarske po tom pitanju. Stopa nezaposlenosti se od 1970. - 1980. podigla sa 7% na 12%. Sve u svemu, jugoslovensko gospodarstvo bilježilo je skroman rast svih ekonomski pokazatelja, za što su prije svega zaslužne doznake tj. priliv novaca iz milijunske jugo. dijaspore te bjesumučno zaduživanje kod stranih kreditora - rekao bi naš narod, život na dug. I kad ovako suštinski pogledamo brojke, zaista ne razumijem što vam to nedostaje?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Hrvatska bi bila zasigurno sretnije mjesto za život da nije ovih komunističkih piskarala koja bestidno lažu i navode vodu na mlin pravih lopova.