Suđenje u Zambiji: Hrvati moraju platiti jamčevinu od oko 1013 eura
Osmero hrvatskih državljana negiralo je krivnju za optužbe da su trgovali djecom na ročištu koje je bilo u utorak u Ndoli
Komentari 114
Zar se oni ne izjašnjavaju kao jugoslaveni.
Mi smo išli u Trst po obleku i bilo je uvijek malo frke a ovi licimjeri mrtvi hladni po djecu koja ne mogu utjecati na odluke o njima u Afriku i to jedan perverzniji od drugog...Kao nisu znali zakon?Znali su i te kak zato su i išli....
Nisam siguran da bi čitali u pink celofan upakirane pamflete da su "krezubi" u pitanju,ovih osam trgovaca djecom me apsolutno ne interesura nego kanali kojima je vec preko 130 djece (apsolutno podržavam sve vrste pomoći tim anđelima, naravno osim njihovomm trgovinom) prosvercano iz države ciji zakoni izričito zabranjuju te podle i prljave rabote,narocito istospolnim brakovima?
Hoće li Tomašević i MOŽEMO organizirati doček sa Bulićem i Šulentić kao voditeljima ako ih puste iz zatvora? Nadam se da ih neće pustiti.
Jedno je sigurno a to je da je njihov pravni sustav puno učinkovitiji od našeg.
Samo želim da je sudac Solomonski raspoložen. Samo pravo i pravda bez vanjskih utjecaja razno raznih valuta. A da ekipica dobije ono što zaslužuje, ni više ni manje nego po pravu i pravdi.
Mi mislili da smo Afrika sa strujom kad ono ispali Zambija bez pravosuđa
nadam se da će zambija zaštititi svoju djecu!
Puno je tu nelogičnosti od toga tko im je dao papire, kako je 131 dijete dobilo papire i državljanstvo, kako su ta djeca uopće došla preko granice, ako su "donirali" novce nije li to trgovina ljudima, iz kojeg razloga nisu mogli posvojiti dijete kod nas nego su išli do te krajnosti da idu u Kongo do toga što je u glavama tih ljudi bilo? Osobno znam ljude koji su posvojili djecu iz Nazorove i da nije lak proces i ne možeš birati boju očiju,kože i kose al može se sam kaj trebaš imat strpljenja i uvjete i netrebaš davati po 10000 $...
Majonezac plaća iz prireza i šalje tramvaj po članstvo
Bolje da su nasli kojeg odraslog da im ga metne nego sto djecicu mjesaju u svoje ludarije
Oni su bili 100%sigurni jer su platili da procedura usvajanja bude sprovedena "po zakonu"i kod nas i u Zambiji...inače ne bi ni išli po djecu...Nevjerojatno koja arogantska perverzija...Nadam se da će dobit kaznu i kod nas i u Zambiji...
Jel tko primijetio da je izostala medijska hajka na ove trgovce djecom? Bas se pitam zasto su ovi kriminalci zasićeni u Hrvatskoj? Možemo mislit ako je novac u plaćen da je dijete i kupljeno? Zasto ici u Afriku dijete kupovatii kad ga možes u Hrvatskoj besplatno posvojiti ili udomiti? Možemo misliti da su tamo djeca jeftinija?
Svasta je ocekivati od tih sta vec jesu on, ona, ono
Nadajmo se da ce dobiti minimalnu zatvorsku kazno,od po deset-petnaest godina,sto je realno za otimacnu......
Tomašević organizira doček 2043. "pride" uz vatromet.
Najiskrenije se nadam da ce 'slavna osmorka' ostati u Zambiji dugo, dugo vremena... Vidim da rezimski mediji izvjestavaju vrlo oskudno o ovom slucaju i sa puno prikrivenih simpatija prema trgovcima djecom, presutkuju se neke kljucne cinjenice... Ne daj Boze da je u ovo umijesan neki katolicki svecenik ili crkveni djelatnik, ili neki politicar iz redova "ekstremne desnice"... mogu samo zamisliti kakve medijske orgije bi to bile!
Ti naši posvojitelji blago rečeno izgledaju prilično jadno, čudno, otkuda im onda toliki novci za posvojenje? Tko ih financira? A potvrde o odreknuću od djece, odvjetnik je imao dosta vremena da uz novčanu naknadu dobije od roditelja. Zanima me zaštoto je ravnatelj tog dječjeg doma u bijegu? I tko je dojavio zambijskoj policiji da se radi o kriminalu a ne o normalnom posvojenju? I kako je papire mogla dobiti i transrodna osoba ako je to nemoguće i kod nas i kod njih tj. DR Konga? Zašt su izbjegli Centar za socijalnu skrb? I zašto su se "posvojitelji" obratili malom sudu u Zlataru, ako se ne varam, i sudu u Varaždinu, a ne u mjestu svog prebivališta što bi im bilo i lakše i brže da je sve po zakonu? Bezbroj neodgovorenih pitanja....
Ćuza za sve barem 15 godina. Pokažite tim hipsterima kako ne može baš svatko kupiti male črnce
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ne razumijem zašto tisak, a pogotovo državna tijela šute o eventualnim nezakonitostima pri ishođenju papira za posvajanje. Naime u RH nije moguće posvajanje dijece transrodnim parovima, a to jedan od ovih jeste, no ipak su od naših sudova dobili sve potrebne papire, te ishodili državljanstvo za dijete kao i sve potrebne dokumente.