Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 45
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
'RAZLIČITE SU PLAĆE'
Povratak na članak

Hrvat ispričao koliko zarađuje u Njemačkoj: 'Jedan vozač kamiona može zaraditi koliko i ministar u Hrvatskoj'

Damir je ispričao kako je 24. siječnja dobio 1000 eura, a ostatak od 2260 eura dobio je 8. veljače. Tako je bilo i sljedećih mjeseci, s time da je plaća zbog broja odrađenih sati varirala

Komentari 57

DU
Deleted user
09:47 14.08.2024.

2.800. Eura možeš zaraditi i u Zagrebu kao običan dostavljač hrane autom, ili i više , ako ćeš raditi svaki dan cijeli dan. Dok u na primjer Vukovaru ne možeš. Ne znam o čemu ovaj priča.

VL
PO
poluprovokator
06:26 27.08.2024.

Reklama za iseljavanje ili "kako postati građanin drugog reda- "auslender". Ne nasjedajte.

VL
TI
Titan2009
10:17 15.08.2024.

Da li je moguće da još netko misli da ministri rade za plaću ili da žive od plaće, pored svih znanih afera a to je samo mali dio šta se razotkrije. Najveća tragedija našeg naroda ja što slabo pamtimo a brzo zaboravljamo.

VL
XX
XXXL
16:47 14.08.2024.

Prvo je pitanje koliko mu još ostane kad plati sve račune, jer život u Njemačkoj je skuplji nego u Hrvatskoj, drugo šolde nisu sve što broji, a treće je pitanje kakva mu je onda na koncu ukupna kvaliteta života u Njemačkoj. S rastom standarda u Hrvatskoj, sve je manje inteligentno napuštati vlastitu zemlju za par Eura više. To iskustvo su isto tako svojedobno napravili Talijani i Španjolci, koji su se onda masovno selili u Njemačku, Holandiju itd., a sada to više skoro nitko ne želi. Uostalom isto tako najedanput ništa više ne čujemo o raju u Irskoj.

VL
PL
Plutonijus
08:52 15.08.2024.

Ako su isplatne liste istinite i nisu fotošopirane onda su razlozi visokih plaća sljedeći: 1. Damir je Youtuber i trebaju mu senzacije. 2. Radio je prekovremeno noću radeći 12-14 sati dnevno. Praktički 2 radna dana u jednom danu. 3. Porez mu se odbija sa ženine plaće. Nema odbitka poreza sa njegove plaće. 4. Firma mu plaća 300 € mjesećno za dovođenje novih ljudi. U Damirovoj su regiji stanovi i kuće do 2x skuplje od većine pokraina. Dakle, kada bi netko došao sam platio bi 450- 600 € poreza ovisno o klasi. Stan bi platio između 600 i 1500 € + svi drugi troškovi. Prema svemu navedenom njegova je plaća ekvivalent plaćama od 1900 do 2400 € u drugim pokrainame bez prekovremenih. Pretpostavljam da se 3 mjeseca ubijao na poslu kako bi objavio ovo. Svima je naškodio sa ovom svojom Youtube promocijom.

VL
TI
Titan2009
10:33 15.08.2024.

Ja sam isto u Njemačkoj, nismo svi došli iz istih razloga, ovo o čemu novinari pišu nije skroz do rečeno, 1. Ovakvi likovi uzimaju lovu od ljudi da ih zaposle te ih preporuče svome poslodavcu od kojeg dobiju premiju ovisno od firme cca 500- 1000 eura neovisno kakav je radnik i koliko će se zadržati, 2.uvale se u kredit za skupi auto da se mogu pokazati kada dođu na godišnji, s tim da nemaju love da dođu pa oglašavaju na bla-bla car kao putujem tu i tu sa tim autom ( BMW) imam slobodnih mjesta, 3. Nemaju nikakav društveni život pa su zavidni ljudima u domovini koji svaki dan sjednu s prijateljima. Sve ovo posmatram godinama i mogu samo reći manjeg naroda a većih budala nema nigdje osim na Balkanu. Žalim dotičnog jer je očito kod njega veličina čovjeka proporcionalna njegovoj zaradi. Došli smo na svijet bez ičega a tako i odlazimo. Čemu grabežljivost dok život tako brzo prolazi????

VL
Avatar neurazumljiv
neurazumljiv
15:11 14.08.2024.

Vozac kamiona moze zaraditi kao ministar u Hrvatskoj, ali ministri ne znaju voziti kamion. Vozaci kamiona odgovaraju kad naprave nekakvu stetu, za razliku od ministara. Znaci da je prirodno da zaradjuju vise.

VL
SL
Samo lagano🤙
06:31 15.08.2024.

Covijek nelaze nista ,sta ste svi zaletili se u njega,to sto on ima placeno nije da ima svaki vozac u Njemackoj,covijek se snasao i zadovoljan je i dobro zivi,sta ste frustrirani,netko se snadje netko ne vrati se u Hrvatsku i onda lagano nevalja ovo,nevalja ono,nit naucio jezik nit ista,ja npr.takodjer vozim kamion samo u drugoj zemlji svaki dan kuci,nespavam u kamionu,radim 4 dana u tjednu i zaradim 4100 eura mjesecno,sve je do tebe kako se snadjes ,supruga mi ima 500 eura manje placu nego ja ,prije sam sam radio i svi smo zivjeli od moje place samo ,sad radimo oboje i njenu placu 90 posto stavljamo sa strane,ide se na godisnji uziva i nikom nista nefali,isto tako ima i onih koji na istom poslu zaradjuju skoro i upola manje ,kazem sve je do tebe kako se snadjes ,pozzz svima i bez osudjivanja nekoga samo zato sto je otisao van raditi🙂

VL
LE
lertiad
17:02 14.08.2024.

E, dugo nisam nešto komentirao, ali evo sada ću; 34 g. sam u Njemačkoj. Samo prošli mjesec supruga i ja stavili na stranu 4.500 €. Bogu hvala. Mjesečno nas dvoje zaradimo NETTO minimum ca. 8.000 €. Godišnje uštedimo ca. 30.000 €, živimo u kući u najam, plaćamo 1.300 bez režija, ode se 2-3 puta godišnje na odmor i tako. Mislim, nije loše. Štedimo zato jer možemo, ne ubijamo se od posla. Ali, nije sve ni u šoldima. Ne mislim ovdje na domovinsku patetiku, nego na onu Isusovu: "Zgrćite sebi blago na nebu..."

VL
AN
Andremar
22:19 14.08.2024.

Eto vama lijepa naša ja sam upravo predao zahtjev za njemački pasoš. I ne ne mislim se vratit nikad više pa ni na more.

VL
DU
Deleted user
10:05 14.08.2024.

Ja vozim za Wolt pa znam.

VL
Avatar Zgubider..
Zgubider..
10:31 14.08.2024.

Čovjek piše koliko zaradi. Gotovo svi komentatori ovdje pišu da se to ne isplati, da toliko može zaraditi i u Hr, itd, itd... Znam ljude koji su u 50tima otišli u Njemačku, jer kod nas nisu mogli na zelenu granu. Gotovo svi mi kažu da im je žao da nisu otišli prije...

VL
PV
prcko.vita
13:24 14.08.2024.

Neka se gospodin Damir javi pod hitno u glavni štab Domovinskog pokreta radi izdaje i blaćenja vrijednosti i programa Domovinskog pokreta gdje je odobren program za veliki povratak Hrvata u Hrvatsku. Za takvu izdaju jedina primjerena kazna može biti streljanje, ali nije još odobreno od vlasti, što ne znači da neće biti. Dosta je više laži i propagande da su plaće i mirovine u Njemačkoj veće nego u Hrvatskoj. Zar ste zaboravili nedavnu povišicu od brutalnih 80 posto državnim dužnosnicima?

VL
« 1 2 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.