Voditelj iz BiH seksistički prozvao predsjednicu: Drugarice Kolinda, tumačenja vjera su vam banalna, vi ste gospođa fatalna
- Ne pristaje vam biti manijakalna niti antiklerikalna. Greška vam je kardinalna, pitajte bosanskog kardinala. Tek poneka plavuša je banalna - poručio je Hadžifejzović
Komentari 143
arhitekti vjerske politike i vlasti u Hrvatskoj bi morali biti bolje upoznati sa islamom. tko vjeruje u priču o religiji mira i "umjerenosti" nije upoznat sa činjenicama (ili je žrtva dezinformiranja). ono što je za nas radikalni musliman je za islam dobar vjernik jer se doslovno pridržava svega što mu je naredio prorok (a to je i između ostalog-ubij nevjernika/shvati nemuslimana, netolerancija prema drugim religijama i crkvama). umjereni musliman (koji se ne pridržava doslovno svega što mu je naređeno u vjerskim tekstovima) za islam nije dovoljno dobar vjernik i radikalni musliman bi ga zbog toga mogao ubiti, kao što bi ubio i nevjernika. u 1400 godina muslimanskih osvajanja je poubijano 270 milijuna ljudi, ali, oni su ispunili svoj cilj - širili su svoju vjeru, slijedili proroka, te za nagradu otišli u raj djevicama. tko želi naučiti više može poslušati što govore bill warner i david wood. i još nešto. zapadna civilizacija mjeri vrijeme satom, islam mjeri vrijeme kalendarom. prije ili kasnije će ostvariti sve svoje ciljeve. ako ne ova generacija, onda sljedeće. strpljivo će čekati i svojim lažima stvarati uvijete za sve veći napredak islama. da li još uvijek vrijedi poziv uvaženom gostu iz turske da položi kamen temeljac za džamiju u Sisku? i da li nam takve građevine uopće trebaju? samo će iz njih izlaziti još više takvih kao što je ovaj lik sa bih televizije i sprdati se sa onima koji se čude: "od kud sad ovaj radikalizam?" i dobro je dok se samo sprdaju...
hadjifejzinovic je neodgojen , bezobrazan Iskompleksirani provincijalac.
Senad Hadzifejzovic je vec cetvrt stoljeca vodeci primitivac i narcis u sarajevskim, odnosno BiH elektronskim medijima, pa njegov primitivni performans o KGK i ne cudi mnogo. On govori u ime Bosanaca, a najzalosnije je to sto on nije Bosanac. Rodjenn u Srbiji, u Sandzaku, a u Sarajevo je dosao iz Beograda. Govorio je cisti ekavski jezik, sto je i normalno obzirom odakle je, ali eto postade covjek Bosanac. Pocetkom 1990-tih jako je volio JNA, sto potvrdjuju njegove tadasnje emisije na TV Sarajevo. Hrvate je tada smatrao zlim ljudima koji su uzrok svih nevolja u bivsoj Jugoslaviji. Spominje 1.mart kao svetinju za Bosance, a 1.marta 1992.godine, kada se slavi BiH neovisnost, Hadzifejzovic je proveo favorizirajuci JNA, a ne Bosnu ni bosansku neovisnost. On zasigurno ne predstavlja pristojne i samosvjesne Bosnjake nego neku pokondirenu carsiju. On nije ni muslimanski vjernik iz prostog razloga sto nije religiozan, ali vjeru koristi za vlastitu dobit. Gradjani Hrvatske ne bi trebali formirati svoje misljenje o Bosni i Bosnjacima na temelju njegovih rijeci i ponasanja, jer taj covjek niceg dodirnog nema s pristojnim gradjanima BiH, kojih, Bogu hvala, jos ima u toj zemlji.
uuuhhh jako primitivno i neukusno. Samo je najveci problem sto voditelj i takvi misle da je to jako cool i mudro...
Sto je ovaj Mujo ,,pametan,,
druze hadzifejzovicu. Nasa presjednica nije nikakva drugarica, ti jos bolujes za jugom i bratstvom i jedinstvom. Ti grubo vrijedas hrvatsku presjednicu i ako znas da je veliki prijatelj B i H bez obzira sta je govorila a govorola je istinu Hadzifejzovic se dodvorava ekstremistima
Vrlo neprofesionalno i nekorektno od strane novinara. Za to se trebaju snositi sankcije, uključivo dobivanje otkaza. Tako se ne govori i ne polemizira sa predsjednicom jedne države, što god ona rekla. Nastup i vokabular je neprimjeren i nepristojan. Neka odede kod svoga sponzora,Erdogana, pa se proba tamo preseravati na ovaj način..
bosanski muslimani možda misle da bosna samo njima pripada:-) pa nije tako... Neki gradovi i regioni su prihvatili turski islam, koji je vise dosao silom nego milom... Ali i krscanske vjere su radile u povjesti isto tako... Ali gledajmo sad... Religija igra manju ulogu... A tko i što je bosanac bez religije? Prvi korak koji bi se trebao napraviti u BiH je zabraniti religiju i sve obrede... mozda onda bude mira... jer mir je vazniji od religije...
Sta ture hoce
Jedino što mogu reći je to da se i sam Hadžifejzović pretvorio u nešto što do 92 godine nije bio. Dakle postao je ortodoksni islamist, ne Bošnjak nego musliman Saudijskog tipa, ne ni Turskog nego onog bolesnog. Isto tako trebaoo bi dobiti pljusku i od svog državnog vodstva, jer na taj svoj osebujan način ,nemože govoriti o predjednici jedne zemlje, susjedne. Ili su možda isto takvi i u državnom vodstvu. Dakle u svakom slučaju on obični šljam.
nit je covik bil, niti ne bude. Islam se kao religija ne radikalizira, jer je on sam po sebi radikalan. Ali se radikaliziraju njegovi konzumenti i njegova tumacenja. A to je isto ko da se radikalizira vjera sama po sebi.
ovom i svim..slicnim pjesnickim tipovima..pod hitno..zabraniti..priko hrvatske zemlje..zraka i mora..pa nek kafenise..
sad jos..samo trebam..procitati ili cuti demant odgovor..iz ureda sa pantovcaka ili ne daj boze..same predsjednice..u novinama i tv..
Osnovati televiziju da bi se dnevno mogao pokazivati ljudima, bistriti visoku politiku, prosvjetljivati neuke. Ovaj neće umrijeti od skromnosti ili nedajbože samozatajnosti.
Ma on je bosanac
taj čovjek nema pojma, sa svim se može biti radikalan pa tako i sa vjerom.
mogli bi ovome da izdate drzavljanstvo ko Hadzihafizbegovicu i ostalim
joj kako ga nadrobi ne razumije taj što je želio reči ali če razumjeti što je rekla kolinda kada mu po sarajevu poćnu pucati autobombe
Mljekarica pred enigmom sto prije - musti krave, ili mijesiti kruh!?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Htio je ispasti elokventan i duhovit, a ispao je kretten.