VIDEO Ivković: ‘U svibnju '45. nije bilo odmazde, već obračuna’. Budak: ‘Postojao je i strah od izbijanja Trećeg svjetskog rata’
Svibanj 1945. u Hrvatskoj nikada nije bio samo povijesni datum. To je istodobno kraj NDH, ulazak partizana u Zagreb, poraz fašizma, početak komunističke vlasti, Bleiburg, Križni put, obiteljska trauma, ideološki rov i politička municija
Komentari 36
Samo je jedna istinska Hrvatska vojska, ona koja je osnovana 1991. godine.
Budak. Galić. Ni o od objektivnosti. Tko tu besramnu antihrvatsku ekipu uopće zove da nam tu prtljaju i lažu. Da ne budem bezobrazan? Sramota.
Đilas se kaje BBC je dao 1977. Tijekom razgovora s Milovanom Đilasom o njegovoj knjizi „Vreme ratno“,izdanoj izvan tadašnje Jugoslavije. Doveden u nepriliku, Đilas je nevoljko priznao da je kao član najvišeg partijskog tijela politbiro KPJ bio jedan od naredbodavaca kočevskog zločina,no kasnije ga je,kajući se, nazvao"besmislenom akcijom odmazde nad običnim, nevinim seljacima, koji su bježali od komunističkog nasilja". U razgovoru se nije libio imenovati"izvršitelje pokolja i njihove tadašnje dužnosti".
Pokojni Slavko Goldstajn,do tada rado viden gost na hrtu,je izjavio “treba razlikovati antifasizam od komunistickog totalitarizma” i od tada nije bio rado viden gost.Covjek je htio pomoci ljevici skinuti mlinski kamen sa vrata ali su ga “otkazali”,nisu razumjeli itd itd..
Zagreb je oslobođen 1945. isto kao što je Vukovar oslobođen 1991., a Srebrenica 1995. Na potpuno isti način, od potpuno iste ekipe.
Antifažizam je pokret (ne postoji antifašistička država ) Komunizam je ideologija (postoje komunističke države kao što postoje demokratske ili socijalističke ) razlika je ogromna a mnogi spajaju ove dvije stvari kao jednako
Otprilike milijardu puta više od ZDS Hrvatskoj šteti ponašanje odnosno neponašanje galićevoga ljubimca Milanovića. Uz to, iako je još uvijek zabranjeno reći, komunisti su pobili ne samo na svijetu puno više ljudi na sve moguće svirepe načine nego i kod nas. Još se ne smije ispitati ali sve ukazuje na to da su komunisti pobili daleko više od 300.000 Hrvata. Usporedbe nemaju smisla i naravno su i Ustase činili zločine ali realna a zabranjena brojka je da su U ubili oko 80.000 što u ratu legitimno ubijenih što ubijenih iz kriminalnih i neljudskih razloga. Sve to se nažalost još nemože ispitati javno ali činjenice govore za sebe. Recimo kada se i oko ovoga piše može se lako dogoditi da te blokiraju. Nekada sam naprimjer i vjerovao u zločine u Jasenovcu. Danas kada vidim sve informacije me nebi čudilo da tu nije bilo nikakvih žrtava osim prirodno umrlih možda 50tak. SVE ostalo je izmišljeno od našega "bratskoga" naroda i njihovih ulizica, velikih jugoslavena.
A zasto smo se oslobađali 1991. , ako smo bili oslobođeni 1945! Od 1945- 1990. Smo bili Sj Koreja i mahali zastavicama i pjevali u pionirima pjesmice… Tito, Tito, ljubicice bijela😀
kad su se komunisti 2000 vratili na vlast,odmah su na HTV vratili svoj kadar,u liku mire galića,koji ni sekunde nije gubio vrijeme i odmah je "počistio" nacionalnu televiziju od nepodobnih HDZ-eovaca i prvi proveo detuđmanizaciju,po nalogu stipe mesića....zato ne trba čudit,što na sve moguće načine brani partizanko-komunističi teror i 45-godišnju diktaturu
Stari ljudi, koji su to doživjeli govorili su mi da se tada dogodio PREOKRET, a ne oslobodjenje ili okupacija
Zakaj redovito pozabite spomenut Titinu revoluciju i tim posljedično njegvu "diktaturu proletera" ?
Svako povezivanje Hrvatske sa terorom komunističke zločinačke jugoslavije je pogubno za zdrav razum.
Hibristofilija je oblik parafilije.
Komunisti su jedini imali viziju ravnopravnosti žena i muškaraca, viziju koja je uključivala suverenu državu bez ovisnosti o zapadnim imperijalistima ili staljinistima s istoka. Na kraju su to uspjeli postići zahvaljujući političkom i vojničkomu geniju Josipa Broza, zagorskoga bravara kojii je bio nenadmašivi vođa istinskog antifašističkog otpora. Poslijeratni režim činio je zločine, ali nikada nije pljačkao i ubijao domorodačka plemena, nije bacao atomske bombe, nije spaljivao vještice, nije rušio demokratske vlasti diljem svijeta. Sve priznate svjetske enciklopedije ističu Titovu državničku veličinu i to je povijest koja se može gledati kroza naočale zaslijepljenih ekstremista s obje strane. Ne zaboravimo da je SFR JUgoslavija bila trn u oku Staljinu koji je namjeravao poslati nekoliko milijuna vojnika da slomi tvrdoglavoga maršala. Na kraju je smrt spasila Jugoslavene koji bi se teško obranili od takve sile!
zašto nije travnički akademik Dabro bio pozvan?
Hahahaha nije bilo odmazde!? A ko se boril dvi nedlje nakon hicine predaje i antine beganije za Vatikan sa ukradeno zlato? Nego kak Berlin i ostali porazeni nikad ne pitaju kaj su oslodjeni 8 svibnja? Kak na blajburgu sponmen ploca kaze za porazenu hrvacu vojsku? Nikaj o civilima...
Bravo! Živimo mi samo u prošlosti pa nećemo nikad na zelenu granu.
Isti su. I jedni i drugi. A mi normalni trpimo.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Kaže Budak da moramo biti ponosni na partizanski poket? Gdje zakupaš lopatu nađeš kosti partizanakih zločina. Partizani lobiše sve mlado, starro, žene djecu u Zrinu, pobiše tridesetak roma, od djece, žena i staraca, gdje god su došli pobiše sve ućene ljude,... a 45 neću ni spominjati