Porast novih slučajeva: Stožer spreman za vraćanje dijela mjera ako će biti potrebno
Ministar zdravstva Vili Beroš izjavio je da pojava novih slučajeva koronavirusa u Hrvatskoj u zadnjih nekoliko dana nije neočekivana, to pokazuje da je i dalje potreban oprez, a zasad među zaraženima nema turista koji su došli na godišnji odmor
Komentari 115
Kakva socijalna distanca, kakve maske, pogledajte malo oko sebe po trgovinama, kafićima, bolnicama. Nitko se ne pridržava nikakvih mjera, zreli smo za slijedeći još gori val.
Slijedeća dva tjedna su ključna!
sad kužim ideju! znači, otvorimo granice za turiste, oni jedva čekaju da napuste svoje ideološki isprane države, pričekamo da ih se napuni blizu milijun, i onda zatvaramo granice, proglašavamo opću karantenu... rezultat? puni apartmani i hoteli ljudi koji nemaju kud, a moraju jesti, piti, ne mogu doma... i onda računica, noćenje ispod 50 eura nema, dnevno trebaš pojesti popit, nek je 20 eura, i eto ti po jedinici 70 eura čistih novaca koje ćemo prihodovati.
Rvo smo cucali doma u strahu da ce svi pomrijeti, nismo smjeli zbog propusnica mrdnuti a onda cudom sce restrikcije nestale preko noci. Apsolutno se nitko ne prdrzava ni osnovnih mjera vise. I to je ok ali kao tursticka zemlja koja ide na izbore pa vabi sve zivo i nezivo da dodju potrositi novce ovdje trebali bi imati izbilj i program ukoliko nas pogodi novi val obzirom na broj ljudi koji ulaze u rh. Plasim se da bi moglo biti svasta kad se nadje milion turista u rh.
Prvo se ljudi uredno u ducanu drze distance od 2 metra, onda idu kuci ali tramvaja nema pola sata i kad konacno dodje naguraju seu njega ko sardine. Toliko o drustvenoj distanci.
Ne razumijem ako je već dozvoljeno ulaženje građana EU ali kud smo se požurili s otvaranjem prema Bosni i Srbiji koji zadnjih dana imaju sve veći broj zaraženi, uz to tko uopće može vjerovati podacima koje daje Vučić i ekipa.
Strucnjaki! -kak bi Tetec iz Gruntovcana rekel....
Vratite nam propusnice! Nema ništa ljepše nego biti sam na cesti.
U Italiji svi, bez iznimke, nose maske u zatvorenim prostorima. Tamo to nije preporuka već naredba.
Ipak ovaj virus nije opak kao sto su mislili a pozivanjem turista sigurno ce i on doci a zatvaranjem opet u kuce sigurno cemo pomrijet od gladi Na kraju ce opet bit kao u svedskoj Stari nek secuvaju i to je to
Kao Talijani nose svi maske??? Pogledajte clanak u ovim novinama koji ne pokazuje da je to istina! Napoli osvojio kup i 100000 ljudi slavi na ulicama ali nitko ne nosi maske!
Ako žele da nosimo maske u zatvorenim prostorima, trebaju ih prije ulaska u te prostore besplatno dijeliti i onda ćemo ih nositi. Mislim da je to stvar zdravstvenog sustava u koji osobno uplaćujem svaki mjesec više od 2000 kn! Da ih ne bi slučajno sami kupovali!??
Kaj opet zbog 10 zarazenih zatvoriti cijelu drzavu?
Teško se obraniti od ponovnog "uvoza" virusa. Treba paziti na socijalnu distancu i starije osobe. Srećo da virus nije tako agresivan na toplom vremenu.
Zatvarajte istočne granice Ne zanimaju me glasači stožera
Kak nas farbate dabogda izgubili
Pusti ti berosu koronu nego reci kako si fino zatvorio mikrobioloski laboratorij u kb dubrava i kako ste pobacali opremu u kontejnere vrijednu stotine tisuca eura,a samo da bi sada kb dubrava placala troduplo usluge zaraznoj,a uskoro štamparu za nalaze na bkterije,a lab.bio predobar skupa sa ljudima daj malo o tome i kako se dere lova iz eu fondova zbog covida.Joj a vi mali splaseni ljudi se bojte i dalje toga dok oni peglaju pare fuj.
Do prije par dana išli kupovati u Bosnu i Srbiju. I od kuda ideja da se otvore granice sa Bosnom i Srbijom, koja svaki dan ima preko 50 novih slučajeva. Adria Tour se baš morao održati, zar ne ? Nije se moglo čekati. Pametni ljudi.
Kad se ljude uvjeri u nesto, lako se njima manipulira. Efekti korona-krize: drasticno smanjena potrosnja goriva smanjuje cijenu nafte; kineski proizvodi se ne kupuju, vec samo hrana; migranti ne mogu dolaziti. Je li se postiglo sto je zapravo bio plan?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Zatvorite granice prema Srbiji i Bosni, od tamo nam dolaze zaraženi!